START

Archiwum

Polecamy

 
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 
Stowarzyszenie Stuk-Puk

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
Młodzi kucharze z ZSP kolejny raz na najwyższym podium
Redaktor: Administrator   
15.09.2009.

Czytaj całośćDnia 12.09.2009 r. odbył się w Lublinie Konkurs „Smaki Lubelszczyzny 2009” pod hasłem „Potrawy Kuchni Jagiellonów” organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku oraz Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników Regionu Lubelskiego. W konkursie udział wzięło wiele restauracji i 19 szkół z województwa lubelskiego w tym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Radzynia Podlaskiego.

 

Dyplom za zajęcie I m-caNagroda w konkursie 

 

 

Czytaj całość
 
IX Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa
Redaktor: Ewa Czerwińska   
15.09.2009.
Czytaj całośćKolejny marszowo-rajdowy rok szkolny rozpoczęty. Inauguracyjnym rajdem tradycyjnie był „Odrzygóźdź” czyli dwudniowy w tym roku IX Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa, z bazą noclegową w Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Hm Michała Stefana Lisowskiego w Czemiernikach. Jak zwykle celem imprezy było uczczenie pamięci poległych harcerzy z 1940 roku ale także 70. rocznicy agresji Niemiec na Polskę. Rajd rozpoczął się Polową Mszą Św. pod pomnikiem poległych harcerzy w lesie koło wsi Sitno, na której oprócz naszej drużyny, szkołę naszą reprezentował Pan Dyrektor mgr inż. Zdzisław Janus oraz Poczet Sztandarowy.
Czytaj całość
 
Wrzesień 1939... - Konferencja naukowa
Autor: Agnieszka Gątarczyk   
07.09.2009.
Czytaj całość70 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej stała się pretekstem do zorganizowania 4 września 2009 r. w Radzyniu Podlaskim konferencji naukowej pod hasłem „Wrzesień 1939 i druga wojna światowa na ziemi radzyńskiej”. Jak przystało na głównych organizatorów, czyli Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych oraz Radzyńskie Towarzystwo Naukowe (Libra) tematyka została ograniczona do wydarzeń z lat wojny i okupacji do terenu przedwojennego powiatu radzyńskiego, który był znacznie większy niż obecnie. W jego granicach znajdowały się 3 miasta: Kock, Międzyrzec Podlaski i Radzyń Podlaski oraz 14 gmin: Biała, Brzozowy Kąt, Jabłoń, Kąkolewnica, Komarówka Podlaska, Milanów, Misie, Siemień, Suchowola, Szóstka, Tłuściec, Wohyń, Zahajki oraz Żerocin.
Czytaj całość
 
Rok szkolny 2009/2010 rozpoczęty!
Redaktor: Renata Sieromska   
06.09.2009.
Czytaj całość1 września 2009 roku społeczność szkolna ZSP powitała nadejście kolejnego roku szkolnego. Po dwumiesięcznym wypoczynku pełni zapału do pracy spotkali się na hali widowiskowo-sportowej uczniowie i pracownicy szkoły, by oficjalnie rozpocząć dziesięć miesięcy wytężonej pracy.
Czytaj całość
 
Nowy rok szkolny 2009/2010
Redaktor: Administrator   
28.08.2009.

Czytaj całośćRozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbędzie sie na Hali widowiskowo-sportowej przy szkole o godzinie 10.00. Uczniowie klas pierwszych proszeni są o zajęcie wyznaczonych miejsc:

 

 

Czytaj całość
 
Piszą o Nas
Redaktor: Administrator   
26.08.2009.
Niedawno pisaliśmy o warszatatch filmowych zorganizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskie, które odbyły się w naszej szkole. Realcję ze spotkania z Marzeną Cieślik i Michałem Tragarzem można przeczytać już na stronie CEO. (kliknij tutaj )  Zapraszamy do lektury.
 
Chimera Zenona Przesmyckiego
Autor: K.Sobota, I.Wardziak, E.Zając, N.Koczkodaj, A. Zakrzewska, N.Grochowska (op. J.Bilska I.Słowikowska)   
08.07.2009.
Czytaj całość Radzyń Podlaski jest miejscem urodzenia Zenona Przesmyckiego - Miriama. Wszystkie opracowania dotyczące artysty podają lakoniczną informację takiej mniej więcej treści:”Urodzony 22 grudnia 1861 w Radzyniu Podlaskim, zm. 17 października 1944 w Warszawie, krytyk lit., i artyst., tłumacz, poeta, wydawca. Syn inżyniera, gimnazjum i studia prawnicze ukończył w Warszawie. (Literatura polska. Przewodnik encyklopedyczny, t. II, pod red. J. Krzyżanowskiego, PWN, Warszawa 1985, s.251). Postanowiliśmy „odkryć” związki Przesmyckich z Radzyniem i odpowiedzieć na pytanie, co spowodowało osiedlenie się  rodziny w prowincjonalnym mieście o wiejskim charakterze, w którym nie funkcjonowała żadna szkoła gimnazjalna. Zainteresowaliśmy  się genealogią rodziny i historią miasta z  II poł. XIX wieku.
Czytaj całość
 
VII Rajd Pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów
Autor: Kamil Mirosław (op. E.Czerwińska)   
14.06.2009.
Czytaj całośćVII Rajd Pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów już za nami. Odbył się on w dniach 29-30 maja w Wisznicach. Rajd można uznać za bardzo udany. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów : Kamil Mirosław (2 LC) oraz Paweł Grochowski biegający razem ze swoim klasowym kolegą Łukaszem Niewęgłowskim (1TG) . Turniej rozpoczął się około godziny 13, natomiast start pierwszego etapu zaczął się godzinę później. W pierwszym etapie mieliśmy do czynienia z tzw. „ pamięciówką ”. Polegało to na tym, że nie dostaliśmy mapy tylko musieliśmy ją zapamiętać, a w przypadku zapomnienia musieliśmy wrócić jeszcze raz na start i zobaczyć jeszcze raz tą mapę. Po etapie mieliśmy czas wolny który jak zawsze spędziliśmy aktywnie. Wieczorem odbyły się również 4 konkursy. „Abc Wisznic”, „Niespodziewanka”, Konkurs krajoznawczy, oraz konkurs ekologiczny.
Czytaj całość
 
Full Power Spirit w ZSP
Redaktor: Administrator   
09.06.2009.

Czytaj całość8 czerwca 2009 roku odbył się na Hali przy ZSP koncert zespołu Full Power Spirit. Poniżej kilka informacji o zespole (info ze strony zespołu http://www.myspace.com/fullpowerspirit ).

Zespól Full Power Spirit (www.fps.kdm.pl) istnieje od 2001 roku. W ciagu 6 lat swojej dzialalnosci stal sie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny CCM. Cechuje go olbrzymia energia towarzysząca występom na żywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznoscią. Tworzą go Miru, Picia i Dzyrooo, a na co dzien wspomagają: 4 osobowy zespół instrumentalistów, Torunski Dj Ike (należący do czołówki Polskich Dj..i grajacych czarną muzykę), Olga Szomanska-Radwan oraz członkowie ekipy break-dance – CAT..S CLAW. Całość uzupełnia bit-boxer PRYK. W sumie koncertowy skład FPS liczy 12 osób. W ciagu 6 lat swojej działalności zespół zagrał ponad 500 koncertów na terenie całego kraju - wystepując m.in. trzykrotnie na największym w Europie Wschodniej festiwalu muzyki tworzonej przez chrześcijan: Międzynarodowym Festiwalu Song of Songs w Toruniu w 2004 2006 i 2007 roku oraz w studiu imienia  Agnieszki Osieckiej grając koncert który, został wyemitowany przez 3 Program Polskiego Radia. FPS koncertował także poza granicami Polski w Niemczech (podczas Światowych Dni Mlodzieży), w Austrii na Europejskim Spotkaniu Młodych w Mariazell w Bułgarii na Międzynarodowym festiwalu w Belozem oraz w Belgii.

Czytaj całość
 
Przyszłość zespołu pałacowo- parkowego w Radzyniu Podlaskim.
Autor: Katarzyna Siedlanowska (op. J.Bilska)   
05.06.2009.
Czytaj całośćDnia 13.05.09r., o godz.10.00, w "Oranżerii", odbyła się konferencja pod nazwą "Przyszłość zespołu pałacowo- parkowego w Radzyniu Podlaskim. Rewitalizacja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Urbanistyka. Architektura. Sztuka.Ogrody" Na konferencję przybyło wielu ekspertów, którzy podzielili się swymi spostrzeżeniami i doradzali, jak zadbać o zespół pałacowo- parkowy w Radzyniu Podlaskim. Gospodarzami spotkania byli Poseł na Sejm RP Tadeusz Sławecki i Starosta Radzyński Jerzy Kułak, a prowadzącym Paweł  Jaskanis - Dyrektor pałacu w Wilanowie. Zaproszeni goście ; prof. A.Koss, prof. J.Marczak, archeolog A.Gołembnik, dr. G.Michalska, dr K.Guttmejer, dr J.Sito, prof. J.Królikowski oraz mgr M.Skorbot i mgr. B.Rothimel wygłosili dziewięć referatów wzbogaconych o pokazy multimedialne.
Czytaj całość
 
20 rocznica pierwszych demokratycznych wyborów
Autor: Administrator, A.Gątarczyk (rys historyczny)   
04.06.2009.

Czytaj całośćDwudziestą rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów uczczono dzisiaj pamiątkowym zdjęciem wykonanym z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ZSP im. Jana Pawła II.

 

Foto: P.IwańczukFoto: P.IwańczukFoto: P.Iwańczuk

 

Pobierz zdjęcie na tapetę w rozmiarze 1600x1200

Zdjęcie1   Zdjęcie2

Czytaj całość
 
XXII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im Jana Pawła II
Autor: Halina Rynn   
31.05.2009.
Czytaj całośćXXII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im Jana Pawła II odbył się pod hasłem: "W górach chodź zawsze tak, aby nie gubić znaków." Naszą szkołę reprezentowała pani wicedyrektor Grażyna Dzida i Halina Rynn. Przedstawiciele Rodziny Szkół z diecezji siedleckiej wspólnie wyruszyli w daleką drogę już wieczorem 21 maja. Trudy całonocnej podróży umilała wspaniała rodzinna atmosfera.
     Po oficjalnym otwarciu Zjazdu i prezentacji szkół miało miejsce spotkanie z p. Haliną Pędziwiatr - krewną Jana Pawła II, która zaprezentowała drzewo genealogiczne rodu Wojtyłów. Następnie uczestnicy Zjazdu wysłuchali konferencji na temat I szlaku papieskiego w Beskidzie Żywieckim oraz konferencji zatytułowanej "Jan Paweł II i młodzież."
Czytaj całość
 
Nasze Kulinarne Dziedzictwo - 3. edycja konkursu gastronomicznego
Redaktor: Administrator   
28.05.2009.
Czytaj całość27 maja 2009 roku odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim trzecia edycja konkursu gastronomicznego Nasze Kulinarne Dziedzictwo zorganizowanego przez nauczycieli przedmiotów gastronomicznych pod dowództwem pań Małgorzaty Tokarskiej i Małgorzaty Jakubiuk. Do konkursowego boju zgłoszono 23 potrawy.
Czytaj całość
 
"Nieźli z was krejzole" - wywiad z ks. Leszkiem Przybyłowiczem
Autor: M. Kozieł, S. Weremczuk, M.Gajdzicki (op. R.Sieromska)   
23.05.2009.
Czytaj całośćFurkot sutanny, towarzyszący szybkiemu marszowi po szkolnych korytarzach, tajemniczość i niespożyta energia zaintrygowały nas osobą nowego, (?) bo pracującego w ZSP od września 2008 roku, księdza Leszka Przybyłowicza. Postanowiłyśmy zadać Mu kilka pytań, czego efekty prezentujemy poniżej.
Czytaj całość
 
Liga Mistrzów na boiskach ZSP
Redaktor: Administrator   
18.05.2009.
Finał Ligi Mistrzów dopiero 27 maja, ale już dzisiaj można było na boisku szkolnym ZSP podziwiać piłkę na bardzo wysokim poziomie. Zmierzyły się tutaj dzisiaj drużyna Nauczycieli ZSP z drużyną Księży. To już drugi pojedynek tych drużyn (pierwszy był w piłkę siatkową). Nauczyciele wygrali dzisiejszy pojedynek 7:6, chociaż do ostatnich minut nie było wiadomo, kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Z jednej strony udane rajdy Sebastiana Magiera, zaś z drugiej bramkarskie parady w wykonaniu ks. Jacka Guza. Widzowie aktywnie dopingowali zawodników obu drużyn i z pewnością obejrzeli bardzo dobre widowisko.

 
Mistrzostwa szkoły w wyciskaniu sztangi leżąc
Redaktor: Administrator   
17.05.2009.
Czytaj całośćDnia 15 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II rozegrano Mistrzostwa szkoły w wyciskaniu sztangi leżąc. Udział w nich wzięło 13 uczniów i nauczyciel przedmiotów gastronomicznych mgr Andrzej Fuga. Mistrzem szkoły w wycikaniu sztangi został uczeń klasy 2tfi Jacek Bosko, który trofeum wywalczył po zaciekłej walce z Mateuszem Maksymiukiem z klasy 1lc. Ci dwaj zawodnicy rozpoczęli rywalizację dopiero od pułapu 120 kg. Zwycięzca dżwignął ciężar 145 kilogramów.
Czytaj całość
 
Eliminacje rejonowe OMTTK Biłgoraj 2009
Redaktor: Ewa Czerwińska   
14.05.2009.
Czytaj całośćEliminacje rejonowe OMTTK (Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego) za nami. Odbyły się one w dniach 8-9 maja 2009 w Biłgoraju i niestety nie były dla nas szczęśliwe. Nasza drużyna nie zakwalifikowała się do kolejnego etapu, jednak udział w tym turnieju na pewno zaowocuje w przyszłości. Reprezentanci naszej szkoły: Kamil Mirosław, Paweł Grochowski, Mateusz Frączek i Łukasz Niewęgłowski – jako uczestnik rezerwowy, walczyli dzielnie w licznych konkurencjach.
Czytaj całość
 
Arkusze maturalne
Redaktor: Administrator   
10.05.2009.

Arkusze maturalne z przedmiotów z których egzaminy już się odbyły dostępne są w dziale DO POBRANIA . Poniżej bezpośrednie linki do plików:

 

 

JĘZYK ANGIELSKI

Matura 2009 - język angielski poziom podstawowy - arkusz

Matura 2009 - język angielski poziom rozszerzony - arkusz cz.1

Matura 2009 - język angielski poziom rozszerzony - arkusz cz.2

Matura 2009 - język angielski poziom podstawowy - transkrypcja  

Matura 2009 - język angielski poziom rozszerzony - transkrypcja 

WOS

Matura 2009 - WOS poziom podstawowy - arkusz

Matura 2009 - WOS poziom rozszerzony - arkusz

JĘZYK NIEMIECKI

Matura 2009 - język niemiecki poziom podstawowy - arkusz

Matura 2009 - język niemiecki poziom rozszerzony - arkusz cz.1

Matura 2009 - język niemiecki poziom rozszerzony - arkusz cz.2

Matura 2009 - język niemiecki poziom podstawowy - transkrypcja

Matura 2009 - język niemiecki poziom rozszerzony - transkrypcja 

GEOGRAFIA

Matura 2009 - geografia poziom podstawowy - arkusz

Matura 2009 - geografia poziom rozszerzony - arkusz

Matura 2009 - geografia - mapa

BIOLOGIA

Matura 2009 - biologia poziom podstawowy - arkusz

Matura 2009 - biologia poziom rozszerzony - arkusz

HISTORIA

Matura 2009 - historia poziom podstawowy - arkusz

Matura 2009 - historia poziom rozszerzony - arkusz

MATEMATYKA

Matura 2009 - matematyka poziom podstawowy - arkusz

Matura 2009 - matematyka poziom rozszerzony - arkusz

 

 
"Fizyka jest piękną nauką..." - wywiad z Piotrem Mackiewiczem
Autor: M.Powałka, A.Muszyńska, E.Zakrzewska (op. R.Sieromska)   
10.05.2009.
Czytaj całośćPewnego uroczego środowego poranka uzbrojone w dyktafon i aparat fotograficzny, wyruszyłyśmy do sali nr 206, na umówione spotkanie z Panem Profesorem Piotrem Mackiewiczem, nauczycielem fizyki. Naszym celem było przeprowadzenie z Nim wywiadu, przybliżającego uczniom szkoły sylwetkę owego "fizykofila". Efektami tej pracy dzielimy się z Wami poniżej.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 419 - 437 z 533
 

Piłka nożna dziewcząt

Kibicuj z klasą!

Tydzień dobrego chleba

Targi Pracy

Obchody Dnia Patrona

Lekcja muzealna

Studentki AIESEC w ZSP

Rozpoczęcie r.szk. 2014/2015

Radzyń! Do broni!

Zakończenie r. szk. 2013/2014 cz.2

Zakończenie r. szk. 2013/2014 cz.1

Znaki ŚDM w ZSP

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Dzień Otwarty 2014 cz.2

Dzień Otwarty 2014 cz.1

Matura 2014

Zjazd Absolwentów 1972-1974

Wieczornica

Zakończenie roku szkolnego

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski

Piłka nożna - powiat

Pokaz fryzjerstwa

Studniówka 2014 cz.6/6

Studniówka 2014 cz.5/6

Studniówka 2014 cz.4/6

Studniówka 2014 cz.3/6

Studniówka 2014 cz.2/6

Studniówka 2014 cz.1/6

Studniówka tuż, tuż...

Polonez - próba

Kolędowanie w językach świata

Kolędowanie - przygotowania

Konferencja

Obchody Święta Niepodległości

Tydzień dobrego chleba

Dzień Patrona Szkoły

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

"Wierzenia Południowego Podlasia"

Gościmy