START

Archiwum

Polecamy

 
zspradzyn
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
Kampania "Tydzień chleba w szkole"
Autor: Małgorzata Tokarska   
23.10.2012.
Czytaj całośćFundacja Dobre Życie po raz czwarty  zaprosiła szkoły do udziału w ogólnopolskiej kampanii „Tydzień Chleba w szkole” Realizację tego projektu zaplanowano w dniach 16 - 23 października 2012 roku. Celem kampanii jest zachęcenie uczniów,  do spożywania zdrowej żywności. Patronat nad kampanią objął Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym roku do udziału w kampanii włączył się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła  w Radzyniu Podlaskim. Uczniowie klasy II technikum żywienia i gospodarstwa domowego  upiekli chleb na zakwasie, a ponadto  przygotowali audycję telewizyjną promującą zdrową żywność. Oglądając audycję można było dowiedzieć się między innymi o tradycyjnych metodach wypieku chleba, a także zdobyć informacje dotyczące korzyści płynących ze spożywania chleba na zakwasie.
Czytaj całość
 
Ponad 1,5 mln złotych dofinansowania dla ZSP w Radzyniu Podlaskim
Redaktor: Administrator   
10.10.2012.
Czytaj całość"Nowoczesna edukacja zawodowa - gwarancją sukcesu" - to projekt opracowany przez dr Grażynę Dzida oraz mgr inż. Wiesława Paszkowskiego. Realizowany będzie od 01.01.2013 do 30.09.2015. Wartość projektu opiewa na 1 770 152,50 zł z czego wartość dofinansowania to 1 586 202,20 zł. Środki z projektu przeznaczone zostaną na staże zawodowe dla uczniów w zakładach pracy, dodatkowe zajęcia praktyczne, zajęcia doskonalące umiejętności językowe, dodatkowe zajęcia z matematyki i informatyki, wyposażenie pracowni fryzjerskiej i budowlanej oraz zakup nowoczesnych środków dydaktycznych.
Czytaj całość
 
Główne oczami Internatu
Autor: Agata Turyk   
08.10.2012.
Czytaj całośćW dość ciepły wrześniowy (25.09.2012) dzień, mieszkańcy Internatu wraz z wychowawcami udali się na integracyjną wycieczkę do Głównego. Odwiedzili tam małą posiadłość, na której odbyło się ognisko. Wcześniej zapoznali się z podopiecznymi właścicieli małego gospodarstwa. Odważne osoby skusiły się na przejażdżkę konno.  Na spotkaniu uczniowie przede wszystkim odpoczęli od szkoły, polepszyli kontakty towarzyskie, swoją pomysłowością zaskoczyli opiekunów i wspólnie bardzo dobrze się bawili. Ci, których ta wycieczka ominęła mają szansę wybrać się na planowany wyjazd do Białowieży
Czytaj całość
 
III Europejski Kongres Dyrektorów Szkół Zawodowych
Autor: Małgorzata Tokarska   
27.09.2012.
Czytaj całośćW Lublinie w dniach 20-21.09.2012r odbył się III Europejski Kongres Dyrektorów Szkół Zawodowych. Główną tematyką było kształcenie zawodowe w teorii i praktyce edukacyjnej wobec modyfikacji w systemie jakości żywności w Polsce i Unii Europejskiej. Kongres obfitował w wiele ciekawych referatów i wykładów, które zostały wygłoszone przez znakomitych gości, m. in.:
Pan Tadeusz Sławecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej przedstawił referat "Jak wdrażana reforma kształcenia zawodowego odmieni polskie szkoły zawodowe”,
Prof. dr. hab. Mirosław Jarosz, Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia pokazał problem otyłości w wykładzie "Otyłość największym wyzwaniem dla zdrowia i edukacji XXI wieku”
Czytaj całość
 
Konkursy - regulaminy
Redaktor: Administrator   
26.09.2012.

 „Wierzenia, obrzędy  i legendy mojego regionu”- konkurs plastyczny.

Tradycyjnie już tematem konkursu jest kultura duchowa i materialna południowego Podlasia. Inspiracją dla  młodych plastyków mogą stać się obrzędy rodzinne (np. związane z weselem, chrzcinami i innymi uroczystościami) lub obrzędowość doroczna (np. obrzędy  kolędnicze, choinka, lany poniedziałek itp.).Prace mogą nawiązywać również do wierzeń i legend lub ilustrować inne, ważne dla autorów aspekty kultury materialnej i duchowej naszego regionu.
Prace plastyczne (technika dowolna) wraz z krótkim opisem (autor, tytuł, temat) należy dostarczyć do 31.X.2012

„Moje miejsce na ziemi”- konkurs fotograficzny.

Zdjęcia ciekawych obiektów architektonicznych, miejsc lub osób wraz z krótkim opisem (autor, data wykonania zdjęcia i krótki opis obiektu. Celem konkursów jest utrwalenie wydarzeń z przeszłości powiatu radzyńskiego, poszerzenie wiedzy o jego kulturze materialnej i duchowej, promowanie uczniów uzdolnionych artystycznie, integracja pokoleniowa i promowanie regionu. Prace, oryginalne w zakresie formy i treści, nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane. Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych zaprasza do udziału w konkursach uczniów wszystkich typów szkół z terenu powiatu radzyńskiego.

 

Konkurs plastycznyKonkurs fotograficzny 

 

Prace na konkursy należy przesłać pocztą lub złożyć w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim ul. Sikorskiego 15 w terminie do 31.X.2012  z dopiskiem  Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych, konkurs „Wierzenia, obrzędy i legendy mojego regionu” lub konkurs „Moje miejsce na ziemi”
Zdjęcia na konkurs fotograficzny w formacie .jpg o rozmiarach co najmniej 2592x1944 można przesłać również na adres: konkursfoto.rasied@gmail.com.  Do zdjęcia należy dołączyć imię i nazwisko autora, datę wykonania zdjęcia i krótki opis fotografii. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji prac w formie broszurowej, na stronach internetowych projektu i w prasie oraz do  wystawienia prac plastycznych i fotograficznych. Szczegółowe informacje na temat konkursu będą umieszczane sukcesywnie  na stronie internetowej www.promenadazsp.pl

 
Niezwykła lekcja patriotyzmu
Autor: Agnieszka Gątarczyk   
26.09.2012.
Czytaj całość20 września 2012 przedstawiciele naszej szkoły z klasy 1 lc – Aleksandra Niewęgłowska, Kinga Grodzicka, Anna Osipiuk i Karolina Zień  pod opieką p. Agnieszki Gątarczyk, uczestniczyli w niezwykłej wycieczce. Jej animatorem był były żołnierz Batalionów Chłopskich, kpt Józef Kościaniuk, który chcąc uczcić 110 rocznicę urodzin swego generała z okresu drugiej wojny światowej, gen. Franciszka Kamińskiego, Komendanta Głównego BCh, zorganizował wyjazd, w którym wzięli udział przedstawiciele z pięciu szkół z terenu naszego powiatu. Uroczystości odbyły się w rodzinnych stronach gen. Kamińskiego, w niewielkiej Publicznej Szkole Podstawowej w Wojciechowicach w powiecie opatowskich w województwie świętokrzyskim, która obrała go za swego patrona. Uroczystość zaszczycili przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych na czele z prezesem płk inż. Henrykiem Strzeleckim.
Czytaj całość
 
Sekcja pływacka Technik ORION
Redaktor: Administrator   
20.09.2012.

Harmonogram zajęć sekcji pływackiej MULKS "Technik - ORION" przy ZSP w Radzyniu Podlaskim

 

 

L.p

godzina

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

1.

15.15-16.00

SP dz./
ZSP chł

kl. I dz.

ZSP chł.

kl. I chł.

ZSP dz.

2.

16.15-17.00

kl. II dz./
kl. II chł

kl. II dz.

kl.III chł.

kl. III chł.

kl. I dz/
kl.I chł.

3.

17.15-18.00

kl. III dz.

kl. III dz.

 

 

kl. II chł.

 
Michał Wołodyjowski- Hektor kamieniecki
Autor: Jolanta Bilska   
07.09.2012.
Czytaj całośćKamieniec Podolski kojarzy się miłośnikom „Trylogii”z osobą  Wołodyjowskiego, Hektora kamienieckiego. Jerzy Michał Wołodyjowski  herbu Korczak to postać historyczna. Urodził się ok. 1620 roku w Makowie na Podolu, ok. 15 km na północny wschód od Kamieńca Podolskiego.  Był oficerem i stolnikiem  przemyskim. Od hetmana Jana Sobieskiego otrzymał stanowisko rotmistrza w fortecy Kamieniec Podolski.
W sierpniu roku 1672 pod murami twierdzy stanęła 200 tysięczna armia turecka.Fortecy broniło  1060 żołnierzy. Wołodyjowski dowodził dwiema chorągwiami jazdy. Organizował wypady i podjazdy, brał jeńców i walczył osobiście od pierwszych dni sierpnia. 18 sierpnia pod Kamieńcem zjawił się sam sułtan i wtedy zaczęło się  regularne oblężenie.Spadały setki kul, ginęli ludzie, płonęły zabudowania. Mimo heroicznych wysiłków nie udało się obronić twierdzy. 26 sierpnia do namiotu wezyra udała się misja kapitulacyjna. Kiedy podpisywano układ, w Baszcie Czarnej w Zamku Górnym doszło do potężnego  wybuchu. Okoliczności  nie są jasne- wybuch  nastąpił  przypadkowo   lub też spowodowany był przez oficera artylerii fortecznej Hejkinga (Heklinga), który podpalił 200 beczek prochu i spowodował zniszczenie Zamku Górnego, zabijając przy tym 500 do 800 ludzi, głównie komputowych Kozaków. Wołodyjowski został ugodzony przez kartacz w głowę i zginął na miejscu. Jego zwłoki złożono w podziemiach kościoła franciszkanów w Kamieńcu Podolskim.
Czytaj całość
 
Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu...
Autor: Jolanta Bilska   
07.09.2012.
Czytaj całość„Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu...”
Śladami Adama Mickiewicza po Besarabii

„Stepy akermańskie” to  chyba najbardziej  znany sonet Adama Mickiewicza .Aby obejrzeć widoki, które upamiętnił poeta, należy udać się ok. 80 km  na wschód od Odessy w okolice dzisiejszego Białogrodu nad Dniestrem. Najważniejszym zabytkiem dawnego Akermanu jest twierdza, którą wznosili kolejni władcy od XIII do XV w. nad wysokim, skalistym wybrzeżem Limanu Dniestrowego czyli wielkiego, słonego jeziora, przez które uchodzi rzeka do Morza Czarnego.
Poeta odbył wycieczkę w te strony prawdopodobnie w maju 1825 r., a więc znacznie wcześniej niż   słynną podróż na Krym. Podczas pobytu w Odessie poznał podolskiego ziemianina Karola Marchockiego i na jego zaproszenie przybył do stepowego futoru Lubomiła, położonego niedaleko morza , a  następnie udał się do Akermanu, by odwiedzić pochodzącego z Wilna  Serafina Haciskiego, lekarza rządowego.
Sama podróż wozem  przez step trwała 6 dni. Poeta oglądał bujną roślinność stepową, między innymi  malownicze burzany, czyli wielkie łopiany i osty, dochodzące do 3 metrów wysokości.
Czytaj całość
 
Konkursy
Redaktor: Administrator   
03.09.2012.

Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zaprasza uczniów szkół powiatu radzyńskiego do udziału w konkursie fotograficznym i plastycznym. Regulaminy już wkrótce na naszej stronie. Zapraszamy

Konkurs fotograficznyKonkurs plastyczny 

 
Nowy rok szkolny
Redaktor: Administrator   
31.08.2012.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II odbędzie się w Hali widowiskowo - sportowej o godzinie 9.30.


Wychowawcy klas pierwszych:
1la - mgr Teresa Filipiuk
1lb - mgr Ewa Pałasz
1lc - mgr Anna Janus
1ls - mgr Damian Panek
1tbm - mgr Piotr Mackiewicz
1teh - mgr Ewa Osipiuk
1tf - mgr Aneta Kondraciuk
1tg - mgr inż. Małgorzata Jakubiuk
1ti - mgr Bogdan Fijałek
1ts - mgr Bogdan Trościańczyk
1be - mgr Renata Sieromska
1gh - mgr Małgorzata Łysik
1s - mgr Dorota Krasucka
1TU - dr Grażyna Dzida

 

1la - mgr Teresa Filipiuk 1lb - mgr Ewa Pałasz1lc - mgr Anna Janus

1ls - mgr Damian Panek1tbm - mgr Piotr Mackiewicz1teh - mgr Ewa Osipiuk

1tf - mgr Aneta Kondraciuk1tg - mgr inż. Małgorzata Jakubiuk1ti - mgr Bogdan Fijałek

1ts - mgr Bogdan Trościańczyk1be - mgr Renata Sieromska1gh - mgr Małgorzata Łysik

1s - mgr Dorota Krasucka1TU - dr Grażyna Dzida

 
Z Archimedesem do Francji
Autor: Dariusz Nurzyński   
12.08.2012.
Czytaj całośćW dniach  21-28 maja 2012 odbył się wyjazd do Francji i do Czech w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: Dariusz Nurzyński i Anna Kot.
Drugiego dnia wyjazdu około godziny 9:00 przybyliśmy do Brukseli gdzie mieliśmy możliwość zobaczyć Dzielnice Instytucji Europejskich. Po godzinnym zwiedzaniu dotarliśmy do Atomium - jest to konstrukcja o wysokości ok. 100m, składająca się z 9 kul połączonych ze sobą rurami w których znajdują się ruchome schody. W każdej z nich znajdują się wystawy. Z najwyższej kuli mogliśmy zobaczyć panoramę Brukseli oraz makietę pomniejszonej Europy. Obrazowała ona nasz kontynent z największymi budowlami. Wieczorem odbyliśmy długi spacer po Paryżu, gdzie uczniowie zobaczyli m.in. Wieże Eiffla i Katedrę Notre Dame.
Czytaj całość
 
Rodzina Szkół im. Jana Pawła II w Wilnie
Redaktor: Administrator   
28.06.2012.

Czytaj całośćW dniach 24 – 27 maja 2012 r. odbyło się XXV Międzynarodowe Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II . W tym roku swoje gościnne progi dla ponad 200 przedstawicieli Rodziny Szkół otworzyło polskie Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie. (Progimnazjum to ośmioletnia szkoła podstawowa).  W gronie tych przedstawicieli byliśmy również my, reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Forum rozpoczęło się  przemarszem uczestników ulicami Wilna do kościoła bł. Jerzego Matulewicza, gdzie pod przewodnictwem litewskiego Kardynała Audrysa Juozasa Baczykisa i z pięknie przygotowaną oprawą liturgiczną, była odprawiona uroczysta Msza święta. W Domu Kultury Polskiej „Pan Tadeusz” oficjalnego otwarcia Forum dokonała dyrektor wileńskiego Progimnazjum, pani Janina Wysocka. Następnie głos zabierali: ambasador RP na Litwie Janusz Skolimowski, prezes Wspólnoty Polskiej Longin Komołowski, przedstawiciel władz Wilna oraz polscy parlamentarzyści. W dalszej części swymi występami artystycznymi zachwycali nas uczniowie prezentujący kulturę wszystkich narodów zamieszkujących Wilno: Polaków, Litwinów, Białorusinów, Rosjan i Żydów. Pierwszy dzień Forum zakończył wspólny występ Kapeli Wileńskiej i wileńskiego polskiego poety Aleksandra Śnieżko.

Rodzina Szkół im. Jana Pawła II w Wilnie 

Czytaj całość
 
Świadectwa dojrzałości
Redaktor: Administrator   
27.06.2012.
Świadectwa dojrzałości będą wydawane dnia 29 czerwca 2012 (piątek) o godzinie 8.00 w sali 18.
 
Z Archimedesem do Genewy
Autor: Rafał Adameczek   
24.06.2012.
Czytaj całośćW dniach 5.05 – 10.05 2012 roku dzięki projektowi „Archimedes” odbył się wyjazd do Genewy. Na wycieczkę pojechało 48 uczestników (w tym 2 uczniów ZSP w Radzyniu Podlaskim). Wyjazd zaczął się w Warszawie, a po wielu godzinach byliśmy w Genewie, gdzie widzieliśmy kilka siedzib międzynarodowych organizacji. Następny dzień zaczął się od wykładów na terenie instytutu CERN w Genewie. Dowiedzieliśmy się  o ogólnym działaniu LHC i właściwościach cząsteczek. Po opuszczeniu instytutu wybraliśmy się do parku wodnego Vitam Parc. Kolejny dzień to zwiedzanie CERNu. Zobaczyliśmy liczne hale, Centrum Kontroli CERN, ośrodek badań ATLAS i centrum komputerowe, gdzie dowiedzieliśmy się o systemie GRID. Mieliśmy również okazję widzieć liniowy akcelerator cząstek Linac. Kolejne popołudnie było równie ciekawe co poprzednie.
Czytaj całość
 
IV Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Karola Lipińskiego
Autor: Monika Truba, Agata Turyk   
24.06.2012.

Czytaj całośćW dniu 15 czerwca 2012 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w półfinałach i finałach IV Konkursu wiedzy o życiu i twórczości Karola Lipińskiego, którego organizatorem było Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Uczennice przygotowała pani mgr Iwona Słowikowska, nauczyciel języka angielskiego.
Celem konkursu było przybliżenie młodzieży sylwetki tego wybitnego artysty, muzyka, wirtuoza skrzypiec oraz jego twórczości; krzewienie kultury muzycznej i uwrażliwienie uczestników na duchową spuściznę największego w dobie przedchopinowej, artysty i kompozytora; zainteresowanie uczestników muzyką jako jedną z życia duchownego człowieka tak, aby w przyszłości stali się jej zamiłowanymi odbiorcami. Spośród czterech uczennic naszej szkoły do finału dostała się uczennica klasy 1la – Aleksandra Michaluk, zajmując wysokie trzecie miejsce i wygrywając wieżę Hi-Fi.

IV Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Karola Lipińskiego 

Czytaj całość
 
Zawody z okazji Dnia Dziecka
Autor: Dominika Kijaczko   
14.06.2012.

Czytaj całość11 czerwca 2012 odbyły się zawody z okazji Dnia Dziecka. Wzięły w nich udział klasy: 1tg, 1h, 1lpi,, 1 th, 1ls, 1tfi, 2 la, 2 ts, 2 s, 2 ti, 3 tg . Wśród konkurencji jakie musieli pokonać zawodnicy były m.in. napełnianie pojemnika wodą na czas, rzut beretem, rzut jajkiem, rzut do celu. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt z 18 punktami zajęła klasa 1 lpi. Drugie miejsce, punktów 16 - klasa 2 la, trzecie miejsce, punktów 11 - 1 h.

Dzień Dziecka w ZSP 

Czytaj całość
 
Wycieczka tematyczna z biologii
Autor: M.Łysik   
13.06.2012.

Czytaj całośćW dniach 4-7 czerwca 2012  odbyła się  już V-ta wycieczka tematyczna z biologii zorganizowana przez Panią Małgorzatę Łysik. Tym razem po Puszczy Knyszyńskiej Augustowskiej i Rominckiej, do Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Wigierskiego Parku Narodowego oraz Dżugijskiego Parku Narodowego nad Niemnem na Litwie. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas pierwszych i drugich liceum i technikum naszej szkoły oraz opiekunowie  Panie Małgorzata Więcławska i Ewa Osipiuk.

Image 

Czytaj całość
 
Natalia Olszak Mistrzynią i Wicemistrzynią Polski Seniorów w Taekwon-do
Redaktor: Administrator   
12.06.2012.
Czytaj całośćXXV Mistrzostwa Polski Seniorów Taekwon-Do w Ciechanowie zostały zorganizowane w terminie 8 – 10 czerwca 2012. Wzięło w nich udział 155 zawodników, reprezentujących 32 kluby, wyłonionych na podstawie turniejów kwalifikacyjnych w ramach Pucharu Polski w Pruszczu Gdańskim i Grand Prix w Kłobucku. Radzyński klub reprezentowały dwie zawodniczki, które wywalczyły sobie prawo startu w tej największej imprezie w Polsce. Bezkonkurencyjną zawodniczka w testach siły okazała się Natalia Olszak rozbijając wszystkie zadeklarowane deski. Doprowadziło to do dogrywki, gdzie Natalia pokonała między innymi Mistrzynie Świata Ewelinę Zając tym samym zdobywając tytuł Mistrzyni Polski!!!
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 419 - 437 z 810
 

Studniówka ZSP 2017 cz.6

Studniówka ZSP 2017 cz.5

Studniówka ZSP 2017 cz.4

Studniówka ZSP 2017 cz.3

Studniówka ZSP 2017 cz.2

Studniówka ZSP 2017 cz.1

Studniówka - przygotowania

Kolędowanie w językach świata 2016

Próba poloneza

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.2/2

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.1/2

Konferencja naukowa Klasy Akademickiej SGH

Targi Pracy i Edukacji

Tydzień dobrego chleba

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.2

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.1

Dzień Edukacji Narodowej

ABC Blondy

Rozpoczęcie r.szk. 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Naturalnie zdrowi

Dzień Otwarty okiem uczniów

Podpisanie umowy o współpracy z PSW w Białej Podlaskiej

Dzień Otwarty 3/3

Dzień Otwarty 2/3

Dzień Otwarty 1/3

Ariel Borysiuk z wizytą w ZSP

"Przedsiębiorczy Gimnazjalista" - finał konkursu

Matura

Zakończenie r.szk. klas maturalnych

Studniówka 2016 w ZSP #selfie

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.7

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.6

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.5

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.4

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.3

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.2

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.1

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości