START

Archiwum

Polecamy

 
zspradzyn
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 
Stowarzyszenie Stuk-Puk

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
IV Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Karola Lipińskiego
Autor: Monika Truba, Agata Turyk   
24.06.2012.

Czytaj całośćW dniu 15 czerwca 2012 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w półfinałach i finałach IV Konkursu wiedzy o życiu i twórczości Karola Lipińskiego, którego organizatorem było Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Uczennice przygotowała pani mgr Iwona Słowikowska, nauczyciel języka angielskiego.
Celem konkursu było przybliżenie młodzieży sylwetki tego wybitnego artysty, muzyka, wirtuoza skrzypiec oraz jego twórczości; krzewienie kultury muzycznej i uwrażliwienie uczestników na duchową spuściznę największego w dobie przedchopinowej, artysty i kompozytora; zainteresowanie uczestników muzyką jako jedną z życia duchownego człowieka tak, aby w przyszłości stali się jej zamiłowanymi odbiorcami. Spośród czterech uczennic naszej szkoły do finału dostała się uczennica klasy 1la – Aleksandra Michaluk, zajmując wysokie trzecie miejsce i wygrywając wieżę Hi-Fi.

IV Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Karola Lipińskiego 

Czytaj całość
 
Zawody z okazji Dnia Dziecka
Autor: Dominika Kijaczko   
14.06.2012.

Czytaj całość11 czerwca 2012 odbyły się zawody z okazji Dnia Dziecka. Wzięły w nich udział klasy: 1tg, 1h, 1lpi,, 1 th, 1ls, 1tfi, 2 la, 2 ts, 2 s, 2 ti, 3 tg . Wśród konkurencji jakie musieli pokonać zawodnicy były m.in. napełnianie pojemnika wodą na czas, rzut beretem, rzut jajkiem, rzut do celu. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt z 18 punktami zajęła klasa 1 lpi. Drugie miejsce, punktów 16 - klasa 2 la, trzecie miejsce, punktów 11 - 1 h.

Dzień Dziecka w ZSP 

Czytaj całość
 
Wycieczka tematyczna z biologii
Autor: M.Łysik   
13.06.2012.

Czytaj całośćW dniach 4-7 czerwca 2012  odbyła się  już V-ta wycieczka tematyczna z biologii zorganizowana przez Panią Małgorzatę Łysik. Tym razem po Puszczy Knyszyńskiej Augustowskiej i Rominckiej, do Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Wigierskiego Parku Narodowego oraz Dżugijskiego Parku Narodowego nad Niemnem na Litwie. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas pierwszych i drugich liceum i technikum naszej szkoły oraz opiekunowie  Panie Małgorzata Więcławska i Ewa Osipiuk.

Image 

Czytaj całość
 
Natalia Olszak Mistrzynią i Wicemistrzynią Polski Seniorów w Taekwon-do
Redaktor: Administrator   
12.06.2012.
Czytaj całośćXXV Mistrzostwa Polski Seniorów Taekwon-Do w Ciechanowie zostały zorganizowane w terminie 8 – 10 czerwca 2012. Wzięło w nich udział 155 zawodników, reprezentujących 32 kluby, wyłonionych na podstawie turniejów kwalifikacyjnych w ramach Pucharu Polski w Pruszczu Gdańskim i Grand Prix w Kłobucku. Radzyński klub reprezentowały dwie zawodniczki, które wywalczyły sobie prawo startu w tej największej imprezie w Polsce. Bezkonkurencyjną zawodniczka w testach siły okazała się Natalia Olszak rozbijając wszystkie zadeklarowane deski. Doprowadziło to do dogrywki, gdzie Natalia pokonała między innymi Mistrzynie Świata Ewelinę Zając tym samym zdobywając tytuł Mistrzyni Polski!!!
Czytaj całość
 
Dzień dobrego słowa - 5.06.2012
Redaktor: Administrator   
04.06.2012.

Czytaj całośćSkąd pomysł Kampanii na Rzecz Dobrego Słowa?
W roku szkolnym 2010/2011 uczennice Gimnazjum nr 1 Justyna Sobocka (wówczas IIIc) i Magdalena Kowalczyk (wówczas IIc) pod opieką pani Bożeny Płatek
pracowały nad projektem mającym na celu zdobycie mandatu posła XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Motyw przewodni to Wolontariat na rzecz aktywności
obywatelskiej. Zadanie polegało na  sprecyzowaniu i opisaniu 5 działań zgodnie z tematem. Wtedy właśnie zrodziły się pomysły na przedsięwzięcie Damy Wam lekcję , czyli praca domowa dla dorosłych z zakresu wiedzy na temat Konstytucji 3 Maja i aktualnej ( 3 maja 2012r. po raz drugi wolontariusze z Gimnazjum nr 1 wręczyli  250 egzemplarzy krzyżówek).
Ciekawym zadaniem okazała się Kampania na Rzecz Dobrego Słowa, skrótowo nazywana Dniem Dobrego Słowa. Potrzeba zrodziła się z obserwacji rzeczywistości, w tym relacji międzyludzkich, komunikacji dzieci, nastolatków, ale też dorosłych. Mówi się, że lekarstwem dla chorej duszy jest dobre słowo, albo-słowo może zabić.

Dzień dobrego słowa 

 

Czytaj całość
 
ZSP trzecia w Polsce w finale Olimpiady TEchniki Samochodowej
Redaktor: Administrator   
01.06.2012.

Czytaj całość12 maja 2012. w Warszawie w siedzibie firmy Bosch odbył się finał Olimpiady Techniki Samochodowej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Politechnikę Warszawską, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności oraz czasopismo Auto-Moto-Serwis. Tomasz Grochowski (czwarte miejsce) i Michał Ejsmond (ósme miejsce) jako finaliści olimpiady otrzymali indeksy na Politechnikę Warszawską oraz zostali zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe

OTS 2012 - finał 

Czytaj całość
 
Kamil Samólnik Mistrzem Polski
Autor: W.Podsiadły   
30.05.2012.

Czytaj całośćSiedmiu zawodników (2 młodziczki i 5 młodzików) z MULKS “TECHNIK-ORION” przy ZSP Radzyń Podlaski walczyło 26 maja 2012 r. w Łodzi w Otwartym Pucharze Polski będącym równocześnie 2 Międzynarodowymi Mistrzostwami Młodziczek i Młodzików w Judo. W imprezie oprócz najlepszych zawodników z Polski startowali reprezentanci Łotwy, Litwy, Estonii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Znakomicie spisał się nasz zawodnik Kamil Samólnik aktualny Wicemistrz Polski młodzików, który zajął pierwsze miejsce w kat. 38 kg. W drodze do I miejsca m. in. pokonał aktualnego mistrza Polski i był to rewanż za  Mistrzostwa Polski w Krakowie.

2 Międzynarodowe Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w Judo 

Czytaj całość
 
Katarzyna Ciężka Mistrzynią Polski!
Redaktor: Administrator   
28.05.2012.

Czytaj całośćPodczas XXI Mistrzostwa Polski Juniorów w Rybniku wspaniały sukces odnotowała zawodniczka Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do Katarzyna Ciężka, która nie dała szans swoim rywalkom w technikach specjalnych zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski!!! Oprócz medalu w konkurencji technik we wspaniałym stylu wywalczyła 3 miejsce w walkach do 55kg, przygrywając minimalnie pojedynek o wejście do finału w ostatnich sekundach walki. Kasia zdobywając aż dwa medale udowodniała, że jest w stanie rywalizować i wygrywać z najlepszymi w Polsce co dobrze rokuje na kolejny start w zbliżających się Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Katarzyna Ciężka Mistrzynią Polski!

Czytaj całość
 
Piknik Młodych Naukowców
Autor: Małgorzata Łysik   
24.05.2012.

Czytaj całośćW dniach 18-19.05.2012 r. w Augustowie odbył się Piknik Młodych Naukowców (w ramach projektu Archimedes). Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Susz (2la), Marlena Woch (2la), Aleksandra Zień (2lcg), Rafał Adameczek (2ti), Dariusz Nurzyński (2ti), Paweł Uchymiak (2ti) oraz opiekunowie Małgorzata Łysik i Ewa Osipiuk. 18.05.2012 w południe rozpoczęto Piknik Młodych Naukowców przez powitanie wszystkich uczestników zgromadzonych w auli Augustowsiego Centrum Edukacyjnego. Następnym punktem spotkania było Chemiczne Show - "Wojna światów - wojna czarodziejów" - zaprezentowane przez chemików Uniwersytetu Białostockiego, a wieczorem rejs statkiem.

Czytaj całość
 
Katarzyna Ciężka najlepszą zawodniczką Grand Prix Polski
Redaktor: Administrator   
16.05.2012.
Czytaj całośćNa odbywających w Kłobucku w dniach 11-13.05.2012 r. Grand Prix Polski Juniorów w Taekwon-do Katarzyna Ciężka została najlepszą zawodniczką zawodów zdobywając 2 złote medale – jeden w walkach do 55 kg, zaś drugi w technikach specjalnych. Klub z Radzynia sklasyfikowany został na 3 miejscu. W walkach seniorów absolwentka nasze szkoły Natalia Olszak zdobyła brąz w technikach specjalnych, zaś Katarzyna Ciężka również brąz w walkach do 58 kg.
Gratulujemy!
Czytaj całość
 
Samorząd uczniowski - jego cele a rzeczywistość - debata młodzieżowa
Autor: Marta Wójcik   
16.05.2012.
Czytaj całość29 marca 2012roku w Woli Osowińskiej odbyła się debata Samorządów ze szkół z powiatu. Jej tematem było:"samorząd uczniowski- cele a rzeczywistość". Pojawili się reprezentanci szkół Gimnazjum nr 1 w Radzyniu, ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu, I LO w Radzyniu, Gimnazjum w Woli Osowińskiej oraz jego główny organ, w składzie Dorota Karpińska i Małgorzata Kosek.
Czytaj całość
 
Matur ciąg dalszy - matematyka
Redaktor: Administrator   
08.05.2012.

Czytaj całośćChyba przed żadnym egzaminem maturzyści nie przeżywają tyle stresu co przed matematyką. Nie inaczej było dzisiaj przed egzaminem na poziomie podstawowym. Na szczęście Ci, którzy wychodzili z sal mieli miny już całkiem inne. Pierwsze wrażenia to szczęście, że egzamin nie okazał się taki trudny.
Poniżej link do matury na poziomie podstawowym, zaś my życzymy powodzenia na pozostałych egzaminach.

 

Matura 2012 - matematyka - poziom podstawowy

Czytaj całość
 
Pierwszy dzień matur za nami
Redaktor: Administrator   
04.05.2012.

Czytaj całośćCharakterystyka Izabeli Łęckiej i Joanny Podborskiej oraz wpływ wychowania na ich postawy lub porównanie stronnictwa Nowosilcowa i towarzystwa stolikowego na podstawie sceny z balu u Senatora w III części Dziadów - to tematy z jakimi zmagali się tegoroczni maturzyści. Większość maturzystów twierdziła, że egzamin nie był trudny.
Dominika: Super, była Lalka - pocisnęłam Wokulskiego
Iza: Jak zobaczyłam tematy to aż odetchnęłam. Była Lalka.
Matury potrwają do 25 maja, zaś na wyniki będzie trzeba poczekąć aż do 29 czerwca.

Matura z języka polskiego 

Czytaj całość
 
ENIGMA po raz piąty
Redaktor: Administrator   
03.05.2012.
Czytaj całość19 kwietnia 2012 r. już po raz piąty odbyła się ENIGMA - szkolny konkurs w rozwiązywaniu zadań logicznych organizowany przez Pawła Iwańczuka i Sylwię Milaniuk. W piątej odsłonie konkursu wystartowało blisko 30 uczniów, którzy zmierzyli się z sudoku oraz wieloma innymi pasjonującymi łamigłówkami. Zwycięzcą V ENIGMY został Łukasz Kwaśny - uczeń klasy 4 tfi, drugie miejsce przypadło Annie Zabłockiej (4tfi), zaś trzecie miejsce ex aequo zdobyli Magdalena Siudaj (2tfh) i Kamil Niewęgłowski (4tfi). Gratulujemy zwycięzcom i za rok zapraszamy na kolejną edycję ENIGMY.
Czytaj całość
 
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Redaktor: Administrator   
02.05.2012.

Plan obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

 Plan obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 
Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych
Autor: Joanna Wysokińska, Monika Truba   
29.04.2012.

Czytaj całośćDnia 27 kwietnia 2012 .r odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie klas maturalnych, na które przybyło wielu zacnych gości. Odbyło się ono w ciepłej atmosferze koncertu życzeń, w którym m.in. wystąpili: Dominika Wysokińska, Karolina Witkowska, Aleksandra Butrym, Renata Golec, Kasia Gawryszuk, Marta Sobieszczańska, Ewa Rafał i Joanna Wysokińska. Serca publiczności podbił Paweł Muszyński piosenką „Ostatnia Nocka”. Nauczyciele byli zachwyceni zaangażowaniem uczniów, których przygotowały Pani Iwona Słowikowska i Pani Magdalena Iwańczuk. W imieniu solistów serdecznie dziękujemy za owocną współpracę i ogromne wsparcie.
Następnie w części oficjalnej dyrektor ZSP Zdzisław Janus wraz z wicestarostą Mariuszem Skoczylasem wręczyli nagrody wyróżniającym się uczniom z dziedziny nauki oraz sportowych osiągnięć. Po tej części maturzyści pożegnali swoich nauczycieli i wychowawców. Zauważyć można było wzruszenie w oczach profesorów, ale również niektórych uczniów.

Abiturienci 2012

Czytaj całość
 
Kamil Samólnik wicemistrzem Polski młodzików w judo
Autor: W.Podsiadły   
29.04.2012.

Czytaj całośćW dniach 21 – 22.04.2012 r. w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski  Młodzików i Młodziczek w Judo. W zawodach udział wzięło 538 zawodników i  zawodniczek. Województwo lubelskie reprezentowało m.in. 9 judoków z klubu MULKS "Technik – Orion” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Wśród naszych reprezentantów najlepiej spisał się Kamil Samólnik, który wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski w wadze 38 kg, w której startowało aż 48 uczestników. Osiągnięcie Kamila jest największym dotychczasowym sukcesem sekcji judo z Radzynia Podlaskiego funkcjonującej od stycznia 2008 r. (przypomnijmy, że poprzednio Marcin Skarżycki 19.11.2011 r. zajął III miejsce w Pucharze Polski rozgrywającym się w Bytomiu).

Mistrzostwa Polski 

Czytaj całość
 
Dzień Otwarty w ZSP
Redaktor: Administrator   
18.04.2012.

9 maja 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Dzień Otwarty. Wszystkich chętnych zapraszamy w godzinach 9.00-14.00.

Dzień Otwarty 2012

 
"Deutsch Wagen Tour"
Autor: J. Panasz   
18.04.2012.
Czytaj całość11 kwietnia 2012r. naszą szkołę odwiedził lektor akcji „Deutsch – Wagen – Tour”. Celem akcji jest zachęcenie uczniów do nauki i poznawania języka niemieckiego. Poprzez gry, zabawy i konkursy uczniowie mieli dodatkową możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz praktycznego zastosowania języka niemieckiego. Zajęcia miały na celu wzrost motywacji wśród uczniów oraz zachęcenia do poznawania kultury naszego zachodniego sąsiada.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 419 - 437 z 795
 

Próba poloneza

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.2/2

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.1/2

Konferencja naukowa Klasy Akademickiej SGH

Targi Pracy i Edukacji

Tydzień dobrego chleba

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.2

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.1

Dzień Edukacji Narodowej

ABC Blondy

Rozpoczęcie r.szk. 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Naturalnie zdrowi

Dzień Otwarty okiem uczniów

Podpisanie umowy o współpracy z PSW w Białej Podlaskiej

Dzień Otwarty 3/3

Dzień Otwarty 2/3

Dzień Otwarty 1/3

Ariel Borysiuk z wizytą w ZSP

"Przedsiębiorczy Gimnazjalista" - finał konkursu

Matura

Zakończenie r.szk. klas maturalnych

Konkurs Literacki i Recytatorski

Caritas

Piłka nożna - rejon

Studniówka 2016 w ZSP #selfie

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.7

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.6

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.5

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.4

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.3

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.2

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.1

Przygotowania do Studniówki

Piłka nożna - powiat

Jasełka w ZSP

Wigilia w ZSP

Konkurs plastyczny i literacki

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość