START

Archiwum

Polecamy

 
zspradzyn
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 
Stowarzyszenie Stuk-Puk

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
Historyczny mecz z LKS Pogoń Lwów
Redaktor: Administrator   
03.06.2011.

Czytaj całośćW dniach 27-29.05.2011 miał miejsce wyjazd grupy uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wraz z opiekunami do Lwowa. Głównym punktem programu było rozegranie meczu piłki nożnej pomiędzy uczniami klas sportowych o profilu piłka nożna naszaj szkoły z reaktywowaną 2 lata temu drużyną LKS Pogoń Lwów. Idea spotkania narodziła się 1.XI.2010 r. podczas siódmej edycji Światełka Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego, kiedy to uczniowie zapalili na cmentarzu Orląt Lwowskich 3000 zniczy. Wtedy to mgr inż. Zdzisław Janus - Dyrektor Szkoły a jednocześnie Prezes MULKS Technik-ORION oraz płk Edward Dudziński zostali przedstawieni przez Konsula Generalnego RP we Lwowie Prezesowi klubu Pogoń Lwów Markowi Horbaniowi. Dyrektor Szkoły opowiedział krótki rys historyczny klubu sportowego Orlęta Radzyń oraz fakt, że pierwszym po II wojnie św. prezesem radzyńskiego klubu był Tadeusz Bocheński - Starosta Radzyński pochodzący ze Lwowa. Wtedy też padła deklaracja, że postaramy się zorganizowac spotkanie młodzieży z Radzynia z młodzieżą pochodzenia polskiego ze Lwowa. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim oraz firmy budowlanej W.Wawrzaszek. Stroną organizacyjną zajął się Dyrektor Szkoły Zdzisław Janus oraz płk Edward Dudziński.

 

Obie drużyny przed meczem 

Czytaj całość
 
Przewodnik po Ziemi Radzyńskiej
Redaktor: Administrator   
03.06.2011.
Czytaj całośćPrzewodnik po Ziemi Radzyńskiej powstał w ramach projektu „Europa - Radzyń - Radzyń - Europa”, zrealizowanego przez młodzież powiatu radzyńskiego. Prezentuje zabytki kultury, przyrody, postacie oraz miejsca, które zapisały się w historii naszej ziemi. W zamyśle autorów ma przybliżyć uroki regionu i stać się zachętą do jego poznania. Na szlaku, który proponujemy, zobaczyć można średniowieczne grodzisko, unikatowe zabytki architektoniczne z czasów renesansu i baroku, przejechać  dawną granicą między Wielkim Księstwem Litewskim a Koroną Królestwa Polskiego, zwiedzić rezerwaty przyrody i skosztować kuchni regionalnej. Mamy nadzieję, że przewodnik stanie się dla Czytelnika inspiracją do samodzielnego odkrywania uroków Ziemi Radzyńskiej i pogłębienia wiedzy o naszym regionie.
Czytaj całość
 
III m-ce judoków "Technik-ORION"
Autor: W.Podsiadły   
02.06.2011.
Czytaj całośćW dniu 29.05.2011 r. odbyły się OTWARTE MISTRZOSTWA O PUCHAR WÓJTA GMINY LATOWICZ W JUDO, w których startowało 8 zawodników z MULKS „Technik – Orion” przy ZSP Radzyń Podlaski. W imprezie brało udział 11 klubów z terenu Mazowsza, Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego. Chociaż „Technik – Orion” wystartował w bardzo przerzedzonym składzie dzięki bardzo dobrej postawie zajął w punktacji drużynowej 3 miejsce. Wśród naszych reprezentantów najlepiej zaprezentowała się Alicja Szewczyk, która zdobyła statuetkę najlepszej zawodniczki turnieju.
Czytaj całość
 
Drugi Międzywojewódzki Turniej Judo o Puchar Starosty Radzyńskiego
Redaktor: Administrator   
29.05.2011.

5 czerwca 2011 r. w Hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Drugi Międzywojewódzki Turniej Judo o Puchar Starosty Radzyńskiego. Organizatorem turnieju jest Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "Technik-Orion" - Sekcja Judo, zaś honorowy ptaronat nad zawodami objęli: Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Tadeusz Sławecki, Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman oraz Starosta Radzyński Lucjan Kotwica. Zapraszamy.

 

Drugi Międzywojewódzki Turniej Judo o Puchar Starosty Radzyńskiego 

 
Uroczyste oddanie do użytku pracowni obrabiarek sterowanych numerycznie
Redaktor: Administrator   
28.05.2011.

Czytaj całość"Objechaliśmy wiele miast. Jednak Radzyń Podlaski wygrał konkurs. O zwycięstwie zadecydował m.in. fantastyczny klimat dla inwestorów. Jednak tak naprawdę tylko w Radzyniu spotkaliśmy najbardziej przyjazny klimat ze strony starostwa, burmistrza, wszelkich władz. Radzyń Podlaski wygrał również ze względu na szkołę dyrektora Janusa, który ma wspaniałą młodzież kształcącą się w obszarze przemysłu związanego z metalem." Słowa te zostały wypowiedziane 29 października 2009 r. na wstępnym roboczym otwarciu Fabryki Narzędzi Chirurgicznych Aesculap-Chifa w Radzyniu Podlaskim wchodzącej w skład koncernu B.Braun. Wtedy też w prezencie otrzymaliśmy opracowanie pt. "Studium funkcjonalno - przestrzenne wraz z programem funkcjonalno - użytkowym przyszłego Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim wykonany na koszt firmy Aesculap-Chifa. Dzisiaj mamy kolejny dowód na zaangażowanie fabryki w podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego w branży metalowej poprzez przekazanie szkole frezarki sterowanej numerycznie. Jest to pierwsza pracownia programowania i obsługi obrabiarek sterowanych komputeremw obszarze działania oddziału zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej.

 

Czytaj całość
 
Konkurs literacki i recytatorski
Redaktor: Administrator   
27.05.2011.

Czytaj całośćDnia 18 kwietnia 2011 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w ramach obchodów Dnia Patrona Jana Pawła II odbyły się konkurs literacki i recytatorski. Poniżej prezentujemy wyniki konkursów oraz pracę Jagody Kowalczyk, która zajęła I miejsce w konkursie literackim.

 

Uczestnicy Konkursu literackiego i recytatorksiego 

 

Czytaj całość
 
Południowe Podlasie jako pogranicze kultur
Autor: Jolanta Bilska   
27.05.2011.
Czytaj całośćPołudniowe Podlasie to obszar obejmujący wschodnia część  byłego województwa  siedleckiego i byłe bialskopodlaskie. Południową granicą Podlasia jest pas ciągnący się od Włodawy , dolinami rzek Piwonii i Tyśmienicy, a później Wieprza w dolnym jego biegu. Funkcję delimitacyjną spełniały w dawnych czasach  bagna, jeziora Pojezierza Łęczyńsko– Włodawskiego, Lasy Parczewskie oraz Lasy Łukowskie. W zasadzie Południowe Podlasie nie jest regionem geograficznym, który moglibyśmy znaleźć na mapie. Nazwa ta została raczej stworzona  na potrzeby określenia
Czytaj całość
 
Zagraniczne praktyki dla Technikum w ZSP
Redaktor: Administrator   
20.05.2011.

Czytaj całośćKomisja Konkursowa Narodowej Agencji Programu Leonardo da Vinci rozstrzygnęła konkurs Projektów Mobilności IVT 2011. Miło nam poinformować, ze wśród 115 różnych instytucji, które otrzymały dotacje na realizację zagranicznych praktyk uczniowskich jest Technikum z naszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II. Kwota przyznanej nam dotacji to 99 730 euro. W związku z tym, 40 uczniów trzecich klas Technikum na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku wyjedzie na praktyki do Niemiec i Hiszpanii!!!

Program Leonardo da Vinci - logo 

Czytaj całość
 
Drugie miejsce w Polsce drużyny z ZSP
Redaktor: Administrator   
18.05.2011.

Czytaj całość14 maja 2011 roku w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105 w Warszawie przeprowadzono etap finałowy (praktyczny) XII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. Uczestniczyło w nim 10 finalistów, którzy mieli wykonać dwa zadania.
Zadanie 1 polegało na dokonaniu oceny stanu technicznego czujnika położenia kątowego wału rozrządu (fazy rozrządu) w silniku o zapłonie iskrowym firmy Opel. Zadanie 2 dotyczyło diagnozowania ustawienia świateł mijania samochodu Opel Astra. Za każde zadanie można było zdobyć maksymalnie 20 punktów.
W finale wystartowała również druzyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w składzie: Tomasz Grochowski i Adam Koczkodaj.
W klasyfikacji indywidualnej Tomasz Grochowski uplasował się na bardzo wysokim trzecim miejscu zdobywając 95 punktów (zsumowane punkty z pófinału i finału).
W klasyfikacji drużynowej Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim sklasyfikowany został na drugim miejscu ustępując pola tylko drużynie z Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu.

Tomasz Grochowski 

Czytaj całość
 
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
Autor: Karolina Bednarczyk   
18.05.2011.
Czytaj całośćW dniach 14-15.04.2011r. młodzież z klas I Lpi oraz I Ti  wraz z paniami Zofią Niewęgłowską i Katarzyną Gołoś wyjechała na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie zwierzyńca oraz parku dinozaurów w Bałtowie, gdzie można było poczuć się jak na safari podróżując auotobusem wśród zwierząt zamieszkujących ten zwierzyniec. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie zabytkowego młyna, zaś później już z przewodnikiem udaliśmy się do wąwozu nieopodal młyna. Kolejny etap to schronisko młodzieżoweo, gdzie odpoczęliśmy przed trudami następnego dnia, kiedy to udaliśmy się na Święty Krzyż by tam obejrzeć prezentację o Świętokrzyskim Parku Narodowym. Zwiedziliśmy również Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej gdzie dowiedzieliśmy się o zasadach nowicjatu. Tego dnia byliśmy również w klasztorze sióstr benedyktynek z 1633 r. w Świętej Katarzynie
Czytaj całość
 
Drużyna z ZSP trzecia w Polsce !!!
Redaktor: Administrator   
16.05.2011.
Czytaj całość16 kwietnia 2011 r. podczas finału IV Ogólnopolskiego Konkursu Motoryzacyjnego Castrol Professional Academy w Warszawie zespół w składzie: Bartłomiej Borawski, Michał Ejsmont oraz Tomasz Grochowski prowadzony przez mgr inż. Mariusza Antola zdobył trzecie miejsce! W finale wzięło udział 6 najlepszych zespołów wyłonionych spośród ponad 700 uczniów.
Uczniowie za zajęcie trzeciego miejsca otrzymali:
• jednorazowe stypendia – po 2500 PLN,
• aparaty cyfrowe -(wartość około 2000 PLN),
• indeksy na Politechnikę Poznańską,
• są zaproszeni na koszt organizatorów do Kielc na Mistrzostwa Polski w wyścigach samochodowych na początku lipca bieżącego roku,
Zwycięzcom i opiekunowi serdecznie gratulujemy!!
Czytaj całość
 
Targi Pracy i Edukacji
Redaktor: Administrator   
16.05.2011.

Już w najbliższy czwartek 19 maja 2011 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbędą się Targi Pracy i Edukacji pod Honorowym Patronatem Wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży - Posła na Sejm Tadeusza Sławeckiego. W programie m.in.: prezentacja ofert pracy, prezentacja ofert edukacyjnych i szkoleniowych oraz zajęcia informacyjno - szkoleniowe.

Targi Pracy i Edukacji 

 
Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY w ZSP
Redaktor: Administrator   
05.05.2011.

12 maja 2011 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Dzień Otwarty. W programie m.in.: pokazy z fizyki i chemii, inscenizacja w jęz. niemieckim "Trzy życzenia", pokaz zajęć praktycznych w pracowni gastronomicznej połaczony z degustacją potraw, marsz na orientację, pokaz nauki jazdy samochodem, prezentacja stanowiska diagnostyki samochodowej, maraton aerobiku, pokaz zajęć wychowania fizycznego klas sportowych, turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców, zwiedzanie fabryki B.Braun Aesculap Chifa Sp. z o.o. - partnera szkoły. Zapraszamy w godzinach 9.00 - 15.00

 

Dzień Otwarty w ZSP 

 
Święto Narodowe 3 Maja i XI Biegi Uliczne
Redaktor: Administrator   
03.05.2011.
Czytaj całośćKonstytucja 3 maja (właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja) – uchwalona 3 maja 1791 roku to ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. [wikipedia]
W Radzyniu Podlaskim odbyły się uroczyste obchody Święta 3 Maja. Poczty sztandarowe i delegacje po uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny, przemaszerowały pod pomnik Konstytucji 3 Maja, gdzie po wystąpieniu Startosty Radzyńskiego Lucjana Kotwicy, złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.
Następnie już po raz jedenasty odbyły się biegi uliczne. Wzięło w nich udział ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zajął I miejsce.
Czytaj całość
 
Awans do etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Polskim Ruchu Ludowym
Redaktor: Administrator   
30.04.2011.
Czytaj całośćDnia 28 kwietnia 2011 r. odbyły się eliminacje powiatowe II edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzu o Polskim Ruchu Ludowym. Zespół Szkół Ponadgimnazjalncyh im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim reprezentowało troje uczniów: Klaudia Łobejko, Piotr Jamrowski i Mateusz Nurzyński (opiekun Katarzyna Mackiewicz). Mateusz Nurzyński zdobył II miejsce w eliminacjach powiatowych i tym samym  zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.
Czytaj całość
 
"Wszystko ma swój właściwy czas"
Autor: Katarzyna Gnatowicz, Joanna Czeczko (op. R. Sieromska)   
24.04.2011.
Czytaj całość„Wszystko ma swój właściwy czas”, czyli wywiad z Panem Mieczysławem Zającem- zapalonym matematykiem i urodzonym optymistą. Nieodłącznymi cechami tego człowieka są: zaraźliwy optymizm, uśmiech  i niezwykła punktualność. W klasie znaleźć możemy Go już przed dzwonkiem. A dlaczego? Kocha to co robi, a Jego zapał udziela  się także nam - za to Go podziwiamy!
Czytaj całość
 
Dzień Technik Satelitarnych
Redaktor: Administrator   
20.04.2011.

Czytaj całość18 kwietnia 2011 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zorganizowany został z inicjatywy posła na Sejm RP Tadeusza Sławeckiego - wiceprzewodniczącego Zespołu Parlamentarnego ds. Przestrzeni Kosmicznej przy współudziale Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Dzień Technik Satelitarnych. Jego celem było przybliżanie i upowszechnianie  wiedzy o technikach satelitarnych, korzyściach płynących z ich stosowania oraz działalności kosmicznej w ogóle. Blisko 1000 uczestników miało okazję zobaczyć pierwszego polskiego satelitę naukowego BRITE-PL, który zostanie umieszczony na orbicie do marca 2013 r.Tadeusz Sławecki - poseł na Sejm RP, wiceprzewodniczący Zespołu Parlamentarnego ds. Przestrzeni Kosmicznej oraz Zdzisław Janus - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim Instrumenty na jego pokładzie będa badać najjaśniejsze gwiazdy naszej Galaktyki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja pojazdu, który może eksplorować Księżyc oraz Chomika - penetratora geologicznego, kóry weźmie udział w rosyjskiej misji kosmicznej Fobos-Grunt, której celem będzie dostarczenie na Ziemię próbki materiału z powierzchni Fobosa - satelity Marsa. Zaprezentowany został również GMES, czyli Globalny Monitoring Środowiska i Bezpieczeństwa - wspólna inicjatywa Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Kosmicznej realizowana w celu zapewnienia Unii Europejskiej niezależności operacyjnej w dziedzinie obserwacji Ziemi

 

Czytaj całość
 
Młodzież z ZSP na targach Drema i Furnica w Poznaniu
Redaktor: Administrator   
18.04.2011.

Czytaj całośćW dniach 30.III - 01.IV.2011 młodzież z ZSP (klasy stolarskie i mechanicy samochodowi) odbyła w ramach programu "Atrakcyjne szkolenie zawodowe przyszłością uczniów ZSP w Radzyniu Podl." wycieczkę do Poznania na Międzynarodowe Targi Drzewne Drema i Furnica. To nie był jedyny punkt programu. Po drodze młodzież zwiedziła Muzeum Zabytkowych Pojazdów w Otrębusach oraz Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Niepokalanowie - miejsce pracy św. Maksymiliana Kolbe. W Jarocinie uczniowie mogli zobaczyć w Fabryce Obrabiarek Jaroma wiele nietypowych maszyn  służących do obróbki skrawaniem (frezarki bramowe, karuzelowe, szlifierki, stanowisko do cięcia wodą, obróbka ścierna przez śrutowanie i piaskowanie, malarnię oraz stanowiska montażowe). Pokazane było również stanowisko do wyważania statycznego i dynamicznego wałów. Natomiast obrabiarki gotowe typu strugarki, okleinarki uczniowie zobaczyli na stanowisku wystawowym Jaromy na Targach w Poznaniu dnia następnego.

Młodzież z ZSP na targach Drema i Furnica w Poznaniu 

Czytaj całość
 
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Polskim Ruchu Ludowym
Redaktor: Administrator   
17.04.2011.
Czytaj całośćDnia 4 kwietnia 2011 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbył się szkolny etap II edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Polskim Ruchu Ludowym. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się 3 osoby: Karolina Łobejko z klasy 1lpi, Piotr Jamrowski z klasy 1ls, Mateusz Nurzyński z klasy 2 ls.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 419 - 437 z 718
 

Zakończenie r.szk. klas maturalnych

Konkurs Literacki i Recytatorski

Caritas

Piłka nożna - rejon

Studniówka 2016 w ZSP #selfie

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.7

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.6

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.5

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.4

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.3

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.2

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.1

Przygotowania do Studniówki

Piłka nożna - powiat

Jasełka w ZSP

Wigilia w ZSP

Konkurs plastyczny i literacki

Polonez - pierwsza próba

Konkurs fryzjerski

Dzień Dobrego Chleba

Dzień Patrona

Rozpoczęcie r.szk. 2015/2016

X Przystanek PaT

Zakończenie r.szk. 2014/2015

PaTosfera cz.3/3

PaTosfera cz.2/3

PaTosfera cz.1/3

Dzień Otwarty

Matury pisemne

Zakończenie r.szk. klas maturalnych

Motor Show Poznań 2015

PaTPORT w ZSP

PaT

Targi zawodowe

"Słodkie wypieki"

Dzień Badań Kosmicznych

Lekcja historii

Studniówka ZSP 2015 cz.8

Gościmy