START

Archiwum

Polecamy

 
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 
Stowarzyszenie Stuk-Puk

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
Szczęśliwej drogi już czas!
Redaktor: Renata Sieromska   
25.04.2009.
Czytaj całość24 kwietnia 2009 roku po raz 41 w historii Zespołu Szkół członkowie Dyrekcji, Wychowawcy, Nauczyciele oraz przedstawiciele klas młodszych pożegnali kolejny rocznik maturzystów, opuszczający mury naszej placówki.
Absolwenci zebrani licznie w sali kolumnowej po raz ostatni jako uczniowie szkoły średniej byli świadkami wprowadzenia przez poczet sztandaru szkoły, w którego szeregach niektórzy z nich żegnali w latach ubiegłych swoich starszych kolegów oraz uczestniczyli w odśpiewaniu hymnu państwowego, brzmiącego dziś szczególnie uroczyście.
Czytaj całość
 
Kolejne medale zawodniczek z ZSP
Redaktor: Administrator   
23.04.2009.
Czytaj całośćW rozgrywanych w Trawnikach drugich eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów i do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla juniorów młodszych dwie zawodniczki z ZSP im. Jana Pawła II Agnieszka Kania i Anna Matysiak trenujące na co dzień pod okiem Janusza Wlizło w Radzyńskiej Akademii Taekwon-DO zdobyły swoje kolejne medale.
Czytaj całość
 
Uczniowie z ZSP na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej
Redaktor: Administrator   
23.04.2009.
Czytaj całość17 kwietnia 2009, w Chełmie, pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, odbył się VII Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej, w którym wzięli udział najlepsi z najlepszych, czyli ci którzy zakwalifikowali się do szczebla wojewódzkiego. Jury wyłoniło 16-stu solistów i 5 zespołów z 52-óch zgłoszeń i przyznało trzy główne nagrody w grupie solistów i jedną nagrodę dla zespołu. Poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki, za co złożyła podziękowania wicekurator Anna Dudek-Janiszewska, życząc dalszych sukcesów.
Czytaj całość
 
Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy ZSP
Redaktor: Administrator   
16.04.2009.

Czytaj całośćZ okazji 10-lecia Powiatu Radzyńskiego miała miejsce dzisiaj (tj. 16.04.2009) uroczysta sesja Rady Powiatu połączona z uroczystym otwarciem wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Poseł na Sejm RP Tadeusz Sławecki, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Starosta Radzyński Jerzy Kułak oraz uczennica ZSP Anna Matysiak. Po przecięciu wstęgi boisko poświęcił Ks. Prałat Henryk Hołoweńko. Na zakończenie rozegrany został mecz pomiędzy reprezentacją Rady Powiatu i Samorządów Gmin Powiatu Radzyńskiego a reprezentacją nauczycieli ZSP zakończony wynikiem 10:3 dla drużyny z ZSP.

Poseł na Sejm RP Tadeusz Sławecki Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Sławomir SosnowskiStarosta Radzyński Jerzy KułakAnna Matysiak

Czytaj całość
 
Wywiad z Rudolfem Probstem cz.2
Autor: Agnieszka Gątarczyk   
14.04.2009.

Czytaj całośćPrzedstawiamy dzisiaj drugą część wywiadu jaki przeprowadziła pod koniec lat 90-tych dr Agnieszka Gątarczyk z mgr Rudolfem Probstem (wywiad ukazał się wtedy na łamach GROTA)

Po II wojnie światowej zmienił się w Polsce ustrój polityczny. Tzw. władza ludowa uznała żołnierzy Armii Krajowej za wrogów nowego systemu i rozpoczęła represje. Panie profesorze, jaki wpływ na pańskie życie miała działalność w AK?

Miała olbrzymi wpływ. Nigdy nie taiłem, że należałem do AK, wobec czego musiałem ponosić tego konsekwencje. Ale chcę zaznaczyć, że nie od razu po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemie polskie rozpoczęły się represje. W 1944 r. po wycofaniu się Niemców Rosjanie nas rozbroili, ale nadal byliśmy żołnierzami. Moja grupa partyzancka podzieliła się. Część moich kolegów wraz z naszym dowódcą Adamem „Korwinem” Winogrodzkim wstąpiła do Wojska Polskiego i ruszyła dalej na front, a część pozostała na miejscu. Komendantem miasta Sanoka został rosyjski kapitan, który służył ze mną w partyzantce. Ja ponieważ znałem trochę język rosyjski, zostałem tłumaczem między miejscową ludnością a rosyjskimi urzędnikami.

Czytaj całość
 
All Star Game w ZSP
Redaktor: Administrator   
03.04.2009.

Czytaj całośćDzisiejszego dnia (03.04.2009) rozegrany został na Hali przy ZSP mecz piłki koszykowej pomiędzy uczniami a nauczycielami. Drużyna nauczycieli dowodzona przez Sebastiana Magiera pokonała drużynę uczniów 49:39. I chociaż do przerwy to uczniowie prowadzili 6 punktami to w drugiej połowie przemodelowana obrona oraz boiskowe doświadczenie pozwoliły najpierw zdobyć przewagę a póżniej utrzymać ją do końcowego gwizdka sędziego - Marka Frączka. Poczynaniom uczniów jak i nauczycieli przyglądał się bacznie Dyrektor Szkoły mgr inż. Zdzisław Janus, który wcielił się również w rolę komentatora wydarzeń na boisku. Przy stoliku sędziowskim zasiadły również Natalia Borysiuk oraz Katarzyna Magier.

Czytaj całość
 
Konferencja popularno-naukowa
Redaktor: Renata Sieromska   
02.04.2009.
Czytaj całośćDnia 2 kwietnia 2005 roku pożegnał się ze swoim ziemskim życiem Patron naszej szkoły, Ojciec Święty Jan Paweł II. Rocznicę Jego śmierci świat uroczyście obchodzi więc już po raz czwarty. Na naszej placówce, obdarzonej zaszczytnym imieniem wielkiego Polaka, spoczywa szczególny obowiązek upamiętniania tego smutnego wydarzenia.
Czytaj całość
 
Udany start w Olimpiadzie Techniki Samochodowej
Redaktor: Administrator   
31.03.2009.
Czytaj całość21 marca 2009 r. trzech uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych im. Jana Pawła II uczestniczyło w Olimpiadzie Techniki Samochodowej. Olimpiada odbyła się w Warszawie w gmachu Politechniki Warszawskiej ul. Narbutta 84. Zgłosiło się 368 uczniów z całego kraju.
Czytaj całość
 
I Halowa Olimpiada Przedszkolaków
Redaktor: Administrator   
30.03.2009.
Dnia 27.03.2009 odbyła się na Hali przy ZSP I Halowa Olimpiada Przedszkolaków "Chcę być sprawny". Organizatorem Olimpiady był Międyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "TECHNIK-ORION" działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II. Imprezę zrealizowano przy pomocy finansowej Powiatu Radzyńskiego. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Szkoły a zarazem Prezes Klubu mgr inż. Zdzisław Janus oraz Wicestarosta Radzyński Mariusz Skoczylas. W olimpiadzie wzięło udział około 200 przedszkolaków, którzy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz piłki do gry.

 
Enigma rozszyfrowana po raz drugi
Redaktor: Administrator   
26.03.2009.
Czytaj całośćW dniu 26.03.2009 odbył się II Szkolny konkurs w rozwiązywaniu zadań logicznych ENIGMA organizowany przez mgr  P.Iwańczuka i mgr S.Milaniuk. Do boju stanęło ponad 30 uczniów, którzy zmierzyć się musieli z kilkunastoma zadaniami logicznymi m.in z sudoku. Zdobycze punktowe czołówki były tak wyrównane, że o drugim miejscu decydował  lepszy czas w rozwiązaniu poszczególnych zadań.
Czytaj całość
 
Michał Oleksiej wyróżniony przez fotopolis.pl
Redaktor: Administrator   
26.03.2009.

Czytaj całośćZdjęcia wykonane przez ucznia klasy 3 tfi Michała Oleksieja zostało wyróżnione przez największy potral fotograficzny www.fotopolis.pl jako zdjęcie tygodnia. Gratulujemy

 

Czytaj całość
 
Udane eliminacje taekwondoków z Radzynia
Redaktor: Administrator   
25.03.2009.
Czytaj całośćW niedzielę 22 marca 2009 na lubelskiej hali MOSiR zawodnicy Radzyńskiej Akademii Taekwon-Do sprawdzili swoje siły w pierwszych tegorocznych eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Choć spora grupa utytułowanych wychowanków trenera Janusza Wlizło w tym sezonie przeszła już do kategorii seniora i wyjechała na studia, zastąpiła ich silna grupa młodych debiutantów. A w tych zawodach Radzyń reprezentowała rekordowa ilość 15 zawodników w kategorii juniora i juniora młodszego. Zarówno zawodnicy o kilkuletnim doświadczeniu startowym jak i ci debiutujący zaskoczyli trenera efektem przygotowań, bo trwały one z przyczyn obiektywnych dużo krócej niż zwykle.
Czytaj całość
 
Sukcesy w taekwon-do naszych uczniów i absolwentów
Redaktor: Administrator   
25.03.2009.
Czytaj całośćJak przystało na szkołę z wieloletnimi tradycjami sportowymi, nasi uczniowie od lat aktywnie rozwijają się w różnych dziedzinach sportu. Zarówno wśród absolwentów, jak i obecnie uczących się w naszej szkole są utytułowani Mistrzowie Taekwon-Do – koreańskiej sztuki walki, która doskonale realizuje się też jako sport. Wśród nich najbardziej znaną postacią jest twórca, prezes i trener Młodzieżowego Klubu Sportowego Radzyńska Akademia Taekwon-Do – mgr Janusz Wlizło – wychowawca Mistrzów Świata, Europy i wielu Mistrzów Polski w tej dyscyplinie.
Czytaj całość
 
Poezja okolicznościowa
Autor: Jolanta Bilska   
23.03.2009.
Czytaj całośćWażne wydarzenia rodzinne i towarzyskie rodu Potockich, zgodnie z konwencją epoki, znalazły swoje odzwierciedlenie w poezji okolicznościowej. Utwory panegiryczne, powstałe na cześć rodziny Potockich są nieznane szerszemu odbiorcy. Od lat niewznawiane drukiem, mają teraz szansę ujrzeć światło dzienne. W wierszach okolicznościowych nadworni wierszopisarze utrwalili nie tylko wydarzenia, ale również atmosferę epoki.
Czytaj całość
 
Stawką było życie...
Redaktor: Administrator   
20.03.2009.
Czytaj całośćW związku z pojawieniem się nowego działu Historia Regionu prezentujemy dzisiaj pierwszą część wywiadu jaki przeprowadziła pod koniec lat 90-tych dr Agnieszka Gątarczyk z mgr Rudolfem Probstem. (Wywiad ukazał się wtedy na łamach "GROT-a"). Prezentowane zdjęcia zostały nam udostępnione przez p. mgr Małgorzatę Łysik za co serdecznie dziękujemy.

Panie profesorze, jest pan znaną postacią w środowisku radzyńskim. W latach 1959 - 63 był pan dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim oraz nauczycielem w tymże liceum, w Zespole Szkół Zawodowych (TM), SP Nr 1, a także w szkołach podstawowych w Czemiernikach i Zabielu. Jednak chciałabym z panem porozmawiać o czasach II wojny światowej. Był pan wtedy młodym człowiekiem i aktywnie brał udział w walkach z okupantem hitlerowskim. Ile pan miał lat, gdy wstąpił do ruchu oporu?

Miałem wtedy 17 lat. Wstąpiłem do Związku Walki Zbrojnej w 1940 roku. (Od 1942 roku ZWZ stało się Armią Krajową - przyp. A. Gątarczyk). Tam gdzie mieszkałem, w Zarszynie na terenie powiatu sanockiego, we wrześniu 1939 roku jeden z oddziałów żołnierzy polskich, w obliczu przeważającej siły Niemców rozbroił się i rozpoczął tworzenie siatki konspiracyjnej. Po zaprzysiężeniu przyjąłem pseudonim "Świt”.
Czytaj całość
 
Rejonowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt
Autor: Marta Frączek   
19.03.2009.
Czytaj całośćW czwartek 19.03.2009 rozegrano na Hali przy ZSP w Radzyniu Podlaskim Rejonowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewczątt. W turnieju wzięło udział 5 drużyn, które podzielono w wyniku losowania na dwie grupy. W grupie I znalazły się drużyny: I LO Biała Podlaska, I LO Łuków i I LO Parczew, zaś w grupie II: LO Międzyrzec POdlaski i I LO Radzyń Podlaski. Poszczególne mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Zwyciężyła drużyna z Międzyrzeca Podlaskiego pokonując po zaciętym pojedynku finałowym drużynę dziewcząt z LO z Białej Podlaskiej.
Czytaj całość
 
Turniej szachowy
Redaktor: Administrator   
17.03.2009.
Czytaj całośćDnia 17.03.2009 odbył się w naszej szkole turniej szachowy. Zawodnicy rozgrywali 7 partii, które wyłonić miały najepszego. Zwyciężył uczeń klasy 3tfi Paweł Krasuski, który nie oddał przeciwnikom ani jednego punktu. Pierwszych sześciu zawodników otrzymało okolicznościowe upominki. Turniej sędziował p. Zbigniew Litwiniec. Gratulujemy zwycięzcom.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Powiatu w piłkę siatkową dziewcząt
Redaktor: Administrator   
12.03.2009.
Czytaj całośćW dniu 12.03.2009 rozegrano na Hali przy ZSP Mistrzostwa Powiatu w piłkę siatkową dziewcząt w ramach Licealiady. Reprezentacja ZSP w składzie: Chojnacka Magda, Dymek Agata, Szwed Patrycja, Niedziółka Karolina, Brygoła Katarzyna, Potęga Magda, Koczkodaj Aneta, Korólczyk Karolina, Szewczak Michalina, Potęga Ewelina, Sałaga Weronika, Sposób Dominika (trener mgr Sebastian Magier) zajęła drugie miejsce.
Czytaj całość
 
"Wyczarowane z drewna" - edycja 2009
Redaktor: Administrator   
11.03.2009.
Czytaj całośćOd 3 lat uczniowie ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskich wystawiają na Międzynarodowych Targach Poznańskich - DREMA i Furnika prace w ramach konkursu "Wyczarowane z drewna".
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 419 - 437 z 510
 

Radzyń! Do broni!

Zakończenie r. szk. 2013/2014 cz.2

Zakończenie r. szk. 2013/2014 cz.1

Znaki ŚDM w ZSP

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Dzień Otwarty 2014 cz.2

Dzień Otwarty 2014 cz.1

Matura 2014

Zjazd Absolwentów 1972-1974

Wieczornica

Zakończenie roku szkolnego

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski

Piłka nożna - powiat

Pokaz fryzjerstwa

Studniówka 2014 cz.6/6

Studniówka 2014 cz.5/6

Studniówka 2014 cz.4/6

Studniówka 2014 cz.3/6

Studniówka 2014 cz.2/6

Studniówka 2014 cz.1/6

Studniówka tuż, tuż...

Polonez - próba

Kolędowanie w językach świata

Kolędowanie - przygotowania

Konferencja

Obchody Święta Niepodległości

Tydzień dobrego chleba

Dzień Patrona Szkoły

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

"Wierzenia Południowego Podlasia"

Zakończenie r.szk. 2012/2013

Czwarty Turniej Judo

Dzień Otwarty w ZSP

Matura - matematyka

Matura - język polski

Zakończenie r.szk. klas maturalnych

Piłka ręczna - powiat

Studniówka ZSP 2013 cz.9/9

Gościmy