START

Archiwum

Polecamy

 
zspradzyn
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
Podsumowanie WOŚP w ZSP
Autor: Piotr Mackiewicz   
26.01.2013.
Czytaj całośćDnia 25 stycznia 2013 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II odbyło się podsumowanie XXI FINAŁU WOŚP. W tym roku wolontariusze zbierali datki DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW. Mimo chłodu i opadów śniegu w zbiórce uczestniczyło dziewiętnastu wolontariuszy. Dzięki ich zaangażowaniu i hojności ofiarodawców udało się zebrać: 2845 złotych i 31 groszy.
Dyrektor ROKiR, pan Zbigniew Wojtaś podziękował młodzieży za udział w akcji i opiekunowi Samorządu Uczniowskiego za koordynację działań. Następnie wręczył wolontariuszom pamiątkowe puszki i rozliczenia oraz upominki od sponsorów: Spółdzielni Spomlek i Play.
Czytaj całość
 
ZSP Mistrzem Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym.
Autor: Marek Frączek   
26.01.2013.

Czytaj całośćW Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie odbył się turniej finałowy rejonu bialskopodlaskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. Nasza szkoła reprezentowana była przez: Joannę Mańko (IV tfh) i Sylwię Dziewulską (IV tg), Łukasza Bernata (II lcg), Marka Kulika (I s) i Łukasza Maksymiuka (I ts). Wygrywając Mistrzostwa Powiatu drużyny z ZSP zapewniły sobie awans do tego turnieju, pokonując rywali z wszystkich szkół powiatu radzyńskiego.  Zawody rozgrywane były zgodnie z przepisami PZTS, systemem pucharowym do 2 przegranych. W rywalizacji uczestniczyło po 10 zespołów w kategorii dziewcząt i chłopców (drużyny mistrzów i wicemistrzów 5 powiatów rejonu bialskopodlaskiego).Rewelacyjnie spisała się drużyna męska, pokonując między innymi ubiegłorocznych mistrzów – drużynę z ZS w Adamowie oraz ubiegłorocznych wicemistrzów z I LO w Łukowie. Mecze były zacięte o czym może świadczyć prawie sześciogodzinny czas przebiegu turnieju. Niewątpliwie najbardziej do tego sukcesu przyczynił się Łukasz Bernat, który wygrał wszystkie singlowe spotkania.

ZSP Mistrzem Rejonu w Drużynowym Tenisie StołowymZSP Mistrzem Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym 

Czytaj całość
 
Uroczysta Sesja Rady Powiatu i Rady Miasta Radzyń Podlaski
Autor: Piotr Mackiewicz   
23.01.2013.
Czytaj całośćDnia 23.01.2013 Rady Powiatu i Miasta Radzynia Podlaskiego uczciły 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Na  uroczystej sesji Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II reprezentowała grupa 14 uczniów, której towarzyszył opiekun Samorządu Uczniowskiego, Piotr Mackiewicz. Pierwszy punkt programu stanowił apel poległych przy mogile powstańców, znajdującej się na ulicy noszącej Ich miano, odczytany przez Harcerza Orlego, Karola Brzozowskiego. Następnie delegacja Rady Miasta i Rady Powiatu złożyły wieńce, po czym uczestnicy uroczystości przemaszerowali do Oranżerii. Jacek Piekutowski, przewodniczący Rady Miasta, otworzył połączoną sesję Rady Miasta i Rady Powiatu, na której odczytany został list Tadeusza Sławeckiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, wystosowany na tę okoliczność. W dalszej kolejności  dr Szczepan Kalinowski wygłosił okolicznościowy wykład o Powstaniu Styczniowym, ze szczególnym uwzględnieniem faktów z powiatu radzyńskiego, mało niestety znanych wśród mieszkańców.
Czytaj całość
 
150 rocznica Powstania Styczniowego 1863 - 2013
Autor: Agnieszka Gątarczyk   
21.01.2013.
Czytaj całośćPowstanie Styczniowe było ostatnim zrywem niepodległościowym Polaków w XIX w. Rozpoczęło się manifestem powstańczym 22 stycznia 1863 r. i trwało do jesieni 1865 r. Objęło swoim zasięgiem Królestwo Polskie oraz tereny obecnej Litwy, Białorusi i część Ukrainy, czyli wschodnie ziemie I Rzeczypospolitej. Zakończyło się klęską Polaków, ogromnymi represjami oraz wzmożoną rusyfikacja i germanizacją.  

Powstanie najdłużej trwało na Południowym Podlasiu, a konkretnie na Ziemi Łukowskiej, gdzie dowódca ostatniego oddziału partyzanckiego i jednocześnie naczelny kapelan Powstania Styczniowego, ks. Stanisław Brzóska, w kwietniu 1865 został aresztowany i skazany wyrokiem sądu polowego na śmierć przez powieszenie. Wyrok wykonano 23 maja 1865 r. na rynku w Sokołowie Podlaskim. 

Synowie Ziemi Radzyńskiej również przelali swoją krew w Powstaniu Styczniowym. Do dzisiaj istnieją ślady tego ważnego wydarzenia w naszych dziejach: mogiła i Krzyż Powstańczy na ulicy Powstańców Styczniowych, ulica Powstania Styczniowego, ulica Romualda Traugutta, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w  czy Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im.  Romualda Traugutta w Białej.

Czytaj całość
 
Awans Technikum w rankingu szkół
Redaktor: Administrator   
15.01.2013.
Czytaj całośćZ olbrzymią satysfakcją informujemy, że nasze Technikum uzyskało 80. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2013. W ubiegłym roku byliśmy na 161. miejscu, więc awansowaliśmy o ponad 80 miejsc. W województwie lubelskim zajmujemy 8 miejsce (w ubiegłym 11.), zaś w podrankingu Kształcenie zawodowe jesteśmy na 12 miejscu (w ubiegłym roku na 49).
Ranking uwzględnia technika, w których maturę w maju 2012 r. zdawało minimum 12 maturzystów, wyniki średnie z j. polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej w technikach, oraz do egzaminu zawodowego przystąpiło minimum 50% absolwentów. W Rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, oraz wyniki wszystkich egzaminów zawodowych. Główne wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100, gdzie 100 otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. Wyniki kolejnych szkół są odniesieniem ich wartości do wyniku najlepszej szkoły w tym kryterium. /info: www.perspektywy.pl/
Czytaj całość
 
Sekcja pływacka - nowy grafik zajęć
Redaktor: Administrator   
08.01.2013.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ SEKCJI PŁYWACKIEJ MULKS
„TECHNIK – ORION” PRZY ZSP W RADZYNIU PODLASKIM

 


L.p

Godzina

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

1.

15.15-16.00

ZSP dz./
ZSP chł.

kl. I dz.

ZSP chł.

kl. I chł.

ZSP dz.

2.

16.15-17.00

kl. II dz./
kl. II chł.

kl. II dz.

kl.III chł.

kl. III chł.

kl. I dz

3.

17.15-18.00

kl. III dz.

kl. III dz.

kl. I chł.

kl. II chł.

 
 

 
Kolędowanie w językach świata
Redaktor: Administrator   
23.12.2012.

Czytaj całość21 grudnia 2012 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbył się już piąty koncert z cyklu "Kolędowanie w językach świata". Przed rokiem życzyliśmy sobie by jeszcze więcej uczniów wzięło udział we wspólnym śpiewaniu - i stało się. W tym roku przekroczona została liczba 50 uczniów w chórze. Koncert przygotowali: Iwona Słowikowska, Magdalena Iwańczuk, Dorota Mazurek, nagłośnienie przygotował Henryk Korolczuk zaś w dekoracjach pomagała Katarzyna Gołoś. Blisko 1,5 godzinny koncert co raz nagradzany był porcją solidnych braw i trudno się temu dziwić. Młodzież zaprezentowała wręcz genialne przygotowanie i interpretacje utoworów. Wielkie brawa!

Kolędowanie w językach świataKolędowanie w językach świataKolędowanie w językach świata 

Czytaj całość
 
Podsumowanie projektu unijnego w ZSP
Redaktor: Administrator   
19.12.2012.
Czytaj całośćDnia 12.12.2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim  odbyła się uroczystość podsumowania projektu „Atrakcyjne kształcenie zawodowe przyszłością uczniów ZSP w Radzyniu Podl.” Autorzy projektu dr Grażyna Dzida i mgr inż. Wiesław Paszkowski zaprezentowali zaproszonym gościom kalendarium i osiągnięcia tego przedsięwzięcia. Podkreślili, że dzięki realizacji projektu znacznie została wzbogacona baza dydaktyczna ZSP.  Zakupiony sprzęt był niezbędny do realizacji zajęć przewidzianych w projekcie, ale także wykorzystywany jest na obowiązkowych zajęciach dydaktycznych. Uczestnicy projektu – uczniowie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej zdobyli nowe umiejętności i kwalifikacje zawodowe potwierdzone certyfikatami oraz mieli możliwość poszerzenia wiedzy w zakresie umiejętności kluczowych. W sumie zostało zrealizowanych 25 zadań. Umożliwiły one uczniom zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych nie ujętych w programach nauczania, ale pożądanych na rynku pracy.
Obecny na spotkaniu Starosta Radzyński Pan Lucjan Kotwica podziękował realizatorom projektu za ogromny wkład pracy włożony w  podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego i jego promocję wśród społeczności lokalnej. Zwrócił uwagę na  znaczący rozmiar realizowanego projektu, zarówno finansowy jak i osobowy. Pogratulował  autorom pomysłu i bardzo dobrej organizacji o czym świadczy wyróżnienie projektu przez Urząd Marszałkowski w Lublinie i zaprezentowanie go przedstawicielom instytucji oświatowych Powiatu Radzyńskiego dnia 14.11.2012 r. na spotkaniu w Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski.
Czytaj całość
 
"Wierzenia Południowego Podlasia" - sesja popularnonaukowa
Redaktor: Administrator   
21.11.2012.

Czytaj całośćRadzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnch przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II  w Radzyniu  po raz trzeci zorganizowało dla mieszkańców naszegopowiatu sesję popularnonaukową „Wierzenia Południowego Podlasia”. Spotkanie odbyło się w sali kina Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Ciepłymi słowami powitał gości Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, mgr inż. Zdzisław Janus. Pani dr Grażyna Dzida - wicedyrektor ZSP i Prezes RSIE przeczytała list od Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Pana Tadeusza Sławeckiego oraz podkreśliła znaczenie kultury regionalnej dla kształtowania się tożsamości człowieka. Stowarzyszenie,aby przybliżyć naszym mieszkańcom  wybrane aspekty związane z  kulturą Podlasia, zaprosiło specjalistów : dr Katarzynę Smyk (UMCS Lublin), mgr Karolinę Mazur (UMCS Lublin), mgr Annę Czobodzińską-Przybysławską -Dyrektora Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie). Pierwszy wykład wygłosiła dr Katarzyna Smyk – językoznawca i folklorysta z Instytutu Kulturoznawstwa UMCS. Wykład  dotyczył  motywu drogi  w pieśniach południowego Podlasia. Droga, oprócz jej dosłownego znaczenia, ma  inne-równie ciekawe znaczenia metaforyczne.  Pani Doktor  ukazała  je na podstawie konkretnych przykładów zaczerpniętych właśnie  pieśni  ludowych Podlasia.

ImageImageImage 

Czytaj całość
 
Konkursy rozstrzygnięte
Redaktor: Administrator   
20.11.2012.

Czytaj całośćRadzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim rozstrzygnęło konkursy: "Wierzenia i legendy mojego regionu" oraz "Moje miejsce na Ziemi".

Lista nagrodzonych w konkursie fotograficznym:

I m-ce      Dominik Steć – Zespół Szkół w Białce
II m-ce     Dominika Kijaczko – ZSP Radzyń Podlaski
III m-ce    Paulina Skrzeczkowska – Zespół Szkół w Białce

Wyróżnienia

Kinga Rogalska – Gimnazjum Nr 2 w Radzyniu Podlaskim
LENA JACKIEWICZ
Jakub Kantarowicz – Zespół Szkół w Białce

 

 Moje miejsce na Ziemi - zwycięzcy Moje miejsce na Ziemi - zwycięzcy Moje miejsce na Ziemi - zwycięzcy
 Moje miejsce na Ziemi - zwycięzcy Moje miejsce na Ziemi - zwycięzcy Moje miejsce na Ziemi - zwycięzcy
 

 

Lista nagrodzonych w konkursie plastycznym:

Szkoły podstawowe:

I m-ce      Kinga Świderska - Zespół Szkół w Ulanie - Majoracie, Opiekun – p. Danuta Przysiadka
II m-ce     Alicja Przybysz - Zespół Szkół w Ulanie - Majoracie, Opiekun – p. Danuta Przysiadka
               Maciej Niewęgłowski - Zespół Szkół w Białej, Opiekun – p. Beata Spozowska
III m-ce    Sebastian Michalak – Zespół Szkół w Białce, Opiekun – p. Grażyna Hankiewicz

Wyróżnienia:
Gabriela Książek – Zespół Szkół w Białej, Opiekun – p. Beata Spozowska
Igor Kolęda – Zespół Szkół w Suchowoli, Opiekun – p. Dorota Iwanejko
Anna Górska – Zespół Szkół w Ulanie, Opiekun – p. Danuta Przysiadka

Gimnazja:

I m-ce      Aleksandra Niewęgłowska - Zespół Szkół w Białce, Opiekun – p. Grażyna Hankiewicz
II m-ce     Weronika Walczyna - Zespół Szkół w Białce, Opiekun – p. Grażyna Hankiewicz
III m-ce    Weronika Rafał – Zespół Szkół w Białce, Opiekun – p. Grażyna Hankiewicz

Czytaj całość
 
I Młodzieżowe Mistrzostwa w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców
Redaktor: Administrator   
16.11.2012.

Czytaj całośćWe wtorek 13.11.2012 r  na  pływalni MOSiR AQUA – MIŚ w Radzyniu Podlaskimodbyły się I MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA W PŁYWANIU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW. Organizatorami  zawodów byli: MULKS „ Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu  Podlaskim i  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim. Łącznie  w zawodach wzięło udział ponad trzydzieści zawodniczek i zawodników.
W konkurencjach chłopców zawody zdominowało trzech zawodników. Bezkonkurencyjny w stylu dowolnym był Jakub Pieńko, Piotr  Rolak w stylu grzbietowym i Adrian Paszkowski w stylu klasycznym. Wymienieni faworyci i liczna grupa startujących w zawodach uczniów od kilku tygodni systematycznie uczestniczy w zajęciach sekcji pływackiej działającej w  MULKS „ Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu  Podlaskim.

I Młodzieżowe Mistrzostwa w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców 

Czytaj całość
 
Uczniowe z ZSP oddali ponad 15 litrów krwi
Redaktor: Administrator   
15.11.2012.

Czytaj całośćNa kolejnej już akcji zbiórki krwi dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa 34 uczniów z ZSP oddało ponad 15 litrów krwi. Chętnych było dużo więcej, ale drobne kłopoty zdrowotne bądź za niska masa ciała uniemożliwiały oddanie krwi. Koordynatorem akcji był wicedyrektor szkoły Wiesław Korólczyk.

Uczniowe z ZSP oddali ponad 15 litrów krwi 

Czytaj całość
 
Sukces tenisistów z ZSP
Redaktor: Administrator   
12.11.2012.

Czytaj całośćDnia 07 listopada 2012 tenisiści z naszej szkoły uczestniczyli w finale rejonowym w tenisie stołowymw Parczewie. ZSP reprezentowali: Łukasz Bernat z klasy 2 lcg i Marek Kulik z klasy 1 gh. Obydwaj mają powód do zadowolenia. Wywalczyli po raz pierwszy od kilku lat dla naszej szkoły I miejsce w rejonie bialskopodlaskim. Ponadto Łukasz uzyskał awans do finału wojewódzkiej Licealiady , która odbędzie się 15-11-2012 w Hrubieszowie.

Łukasz Bernat  

Czytaj całość
 
Stypendia Prezesa Rady Ministrów wręczone
Redaktor: Administrator   
11.11.2012.
Czytaj całość5 listopada 2012 r. w Sali Błękitnej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Warunkiem uzyskania stypendium przez ucznia jest promocja z wyróżnieniem, uzyskana przy najwyższej w danej szkole średniej ocen lub wykazanie szczególnych uzdolnień w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły, na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Jest ono wypłacane ze środków budżetu państwa i wynosi 258 zł miesięcznie.
W uroczystości wzięli udział m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, Wojewoda Lubelski Jolanta Szołno-Koguc, Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz, wyróżnieni uczniowie ze szkół województwa lubelskiego, ich rodzice oraz dyrektorzy i nauczyciele. W swoim wystąpieniu do stypendystów wojewoda powiedziała „Jesteście Państwo elitą województwa. Postawiliście na wiedzę, czyli majątek, którego nie da się kupić. Gratuluję ogromnego sukcesu, który daje nadzieję na powodzenie miasta, regionu i kraju ".  Wojewoda i Sekretarz Stanu wręczyli następnie dyplomy wszystkim stypendystom. Wśród wyróżnionych znaleźli się oczywiście także uczniowie naszej szkoły; Jolanta Samsonowicz z klasy 3tg   i Krzysztof Sobota z klasy 3lcg.
Czytaj całość
 
Tablica Pamięci Społeczności Żydowskiej Radzynia Podlaskiego
Autor: Joanna Wysokińska i Monika Truba   
06.11.2012.
Czytaj całośćUroczystość odsłonięcia Tablicy Pamięci Społeczności Żydowskiej Radzynia Podlaskiego i okolic odbyła się 31.10.2012r. Naszą szkołę reprezentowały klasy 2 la i 1lc pod opieką p. Jolanty Bilskiej oraz p. Agnieszki Gątarczyk. W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział : p. Adam Aptowicz – koordynator projektu, pastor Tomasz Mańko, p. Julian Mazurek – były Burmistrza Miasta oraz bp Andrzej Jeziernicki – Prezbiter Naczelny kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej. Radzyń Podlaski gościł również Ambasadora Izraela w Polsce i przedstawicieli Towarzystwa Przyjaźni Izrael-Polska . Po uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej przy ulicy Armii Krajowej na dalszą część programu wszyscy udali się do Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, gdzie gościł nas dyrektor Zbigniew Czuryło. Wysłuchaliśmy fragmentów  wspomnień  Żydów  mieszkających do  II wojny światowej w Radzyniu Podlaskim.
Czytaj całość
 
Tenis stołowy - ZSP nie do pokonania
Autor: M.Frączek   
04.11.2012.
Czytaj całośćUbiegły tydzień w naszej szkole upłynął pod sportowym znakiem tenisa stołowego. W poniedziałek 29 października w naszej hali widowiskowo - sportowej zebrali się pasjonaci tenisa  stołowego,  którzy  rywalizowali  o miano  „Mistrza Szkoły”  w  kategorii dziewcząt i chłopców. Cieszy fakt dobrej frekwencji i poziomu gry uczniów klas pierwszych. Jednak bezkonkurencyjni okazali się ubiegłoroczni Mistrzowie Szkoły (uczestnicy finału wojewódzkiej Licealiady w Hrubieszowie 2011)  Joanna Mańko kl. IV tfh i Łukasz Bernat kl. II lcg Miejsca drugie zajęli Sylwia Dziewulska IV tg i Marek Kulik I gh, miejsca trzecie Anna Adamelak kl. IV tfh i Maksymiuk Łukasz I ts, miejsca czwarte Izabela Kornacka III lcg i Damian Kot I be. Dwa dni później uczniowie rywalizowali o miano Mistrza Powiatu w ramach Licealiady. Reprezentanci naszej szkoły zdeklasowali rywali z pozostałych szkół powiatu radzyńskiego wywalczając pięć z sześciu miejsc premiowanych awansem do Mistrzostw Rejonu bialskopodlaskiego, które odbędą się w najbliższą środę w Parczewie.
Czytaj całość
 
Radzynianin w kadrze narodowej kadetów w siatkówce
Redaktor: Administrator   
02.11.2012.
Czytaj całośćMateusz Paszkowski zawodnik sekcji siatkówki klubu MULKS „Technik – Orion” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim po zakończonym 22 Ogólnopolskim Turnieju Nadziei Olimpijskich Spała 2012, w którym uczestniczył jako reprezentant województwa lubelskiego otrzymał powołanie do szerokiej kadry Polski kadetów (do lat 16). Na zajęcia z piłki siatkowej trafił pięć lat temu kiedy po oddaniu do użytku hali sportowej, z inicjatywy dyrektora szkoły Zdzisława Janusa tworzona była sekcja dla chłopców z klas czwartych szkoły podstawowej.
Czytaj całość
 
Kampania "Tydzień chleba w szkole"
Autor: Małgorzata Tokarska   
23.10.2012.
Czytaj całośćFundacja Dobre Życie po raz czwarty  zaprosiła szkoły do udziału w ogólnopolskiej kampanii „Tydzień Chleba w szkole” Realizację tego projektu zaplanowano w dniach 16 - 23 października 2012 roku. Celem kampanii jest zachęcenie uczniów,  do spożywania zdrowej żywności. Patronat nad kampanią objął Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym roku do udziału w kampanii włączył się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła  w Radzyniu Podlaskim. Uczniowie klasy II technikum żywienia i gospodarstwa domowego  upiekli chleb na zakwasie, a ponadto  przygotowali audycję telewizyjną promującą zdrową żywność. Oglądając audycję można było dowiedzieć się między innymi o tradycyjnych metodach wypieku chleba, a także zdobyć informacje dotyczące korzyści płynących ze spożywania chleba na zakwasie.
Czytaj całość
 
Ponad 1,5 mln złotych dofinansowania dla ZSP w Radzyniu Podlaskim
Redaktor: Administrator   
10.10.2012.
Czytaj całość"Nowoczesna edukacja zawodowa - gwarancją sukcesu" - to projekt opracowany przez dr Grażynę Dzida oraz mgr inż. Wiesława Paszkowskiego. Realizowany będzie od 01.01.2013 do 30.09.2015. Wartość projektu opiewa na 1 770 152,50 zł z czego wartość dofinansowania to 1 586 202,20 zł. Środki z projektu przeznaczone zostaną na staże zawodowe dla uczniów w zakładach pracy, dodatkowe zajęcia praktyczne, zajęcia doskonalące umiejętności językowe, dodatkowe zajęcia z matematyki i informatyki, wyposażenie pracowni fryzjerskiej i budowlanej oraz zakup nowoczesnych środków dydaktycznych.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 419 - 437 z 827
 

Walentynki w ZSP

Studniówka ZSP 2017 cz.6

Studniówka ZSP 2017 cz.5

Studniówka ZSP 2017 cz.4

Studniówka ZSP 2017 cz.3

Studniówka ZSP 2017 cz.2

Studniówka ZSP 2017 cz.1

Studniówka - przygotowania

Kolędowanie w językach świata 2016

Próba poloneza

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.2/2

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.1/2

Konferencja naukowa Klasy Akademickiej SGH

Targi Pracy i Edukacji

Tydzień dobrego chleba

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.2

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.1

Dzień Edukacji Narodowej

ABC Blondy

Rozpoczęcie r.szk. 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Naturalnie zdrowi

Dzień Otwarty okiem uczniów

Podpisanie umowy o współpracy z PSW w Białej Podlaskiej

Dzień Otwarty 3/3

Dzień Otwarty 2/3

Dzień Otwarty 1/3

Ariel Borysiuk z wizytą w ZSP

Matura

Zakończenie r.szk. klas maturalnych

Studniówka 2016 w ZSP #selfie

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.7

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.6

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.5

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.4

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.3

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.2

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.1

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość