START

Archiwum

Polecamy

 
zspradzyn
Hermes
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 
Stowarzyszenie Stuk-Puk

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
Wywiad z Fernandą i Chunchen
Redaktor: Administrator   
29.09.2009.
Czytaj całośćW ostatnim dniu wizyty w nasze szkole Xu Chunchen (Kate) i Fernanda de Sousa Mota zgodziły się odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących wizyty oraz wrażeń po wizycie. Naszych gości przepytywali nauczyciele języka angielskiego Iwona Słowikowska oraz Grzegorz Litwiniec, którzy przez cały tydzień opiekowali się również Fernandą i Kate. A oto co usłyszeliśmy:
Czytaj całość
 
Trzykrotny mistrz w pływaniu
Redaktor: Administrator   
29.09.2009.

Czytaj całośćNa rozegranych w ubiegłym tygodniu Mistrzostwach Szkoły w Pływaniu na dystansie 25 m w stylu dowolnym pierwsze miejsce zajął Mateusz Wysokiński (klasa 3s). Jest to jego trzeci mistrzowski tytuł z rzędu, zaś ubiegłoroczny wynik poprawił o ponad sekundę. Na przepłynięcie 25 metrów potrzebował w tym roku 14,04 sekundy.

Czytaj całość
 
Podwójne zwycięstwo w biegach przełajowych
Autor: Marta Frączek   
29.09.2009.
Czytaj całośćPodwójne zwycięstwo odniosły drużyny dziewcząt i chłopców z ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 24 września 2009 roku nad radzyńskim zalewem. Zespoły biegały na dystansie 10x800 metrów. Rywalizacja w tym roku przebiegała szczególnie zaciekle. Świadczy o tym kilkakrotne zmienianie się zawodników z różnych szkół na prowadzeniu poszczególnych zmian sztafety. Jednak finisz należał do uczniów naszej szkoły.
Czytaj całość
 
Wieczór Kultur - "Unity In Diversity"
Redaktor: Administrator   
24.09.2009.
Czytaj całośćDzisiejszego popołudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim odbył się Wieczór Kultur pod hasłem "Unity In Diversity" - wieczór podczas którego nasi goście - Fernanda z Brazylii i Chunchen z Chin oraz przybyli na uroczystość studenci z Turcji, Gruzji, Indonezji i Włoch mogli zaprezentować swoje kraje poprzez najbardziej znane obyczaje, tańce czy potrawy. Pokaz ten poprzedziła prezentacja naszego regionu - od historii, architektury, poprzez sławne postacie aż do potraw regionalnych.
Czytaj całość
 
Fernanda i Kate z wizytą w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
Redaktor: Administrator   
21.09.2009.

Od poniedziałku 21.09.2009 przez cały tydzień gościli będziemy w naszej szkole dwie studentki: Fernandę z Brazylii i Kate z Chin.Przeprowadzą one z uczniami cykl zajęć w języku angielskim - zaprezentują swoje regiony, kulturę i obyczaje. Pierwszy dzień rozpoczął się od wizyty w Starostwie Powiatowym, gdzie goście wraz z Dyrektorem Zdzisławem Janusem, Wicedyrektorem Grażyną Dzidą i nauczycielami opiekującymi się studentkami - Iwoną Słowikowską i Grzegorzem Litwińcem mieli okazję spotkać się ze Starostą Radzyńskiem Jerzym Kułakiem. Fernanda i Kate opowiedziały o miastach z kórych pochodzą oraz o szkołach w Brazylii i Chinach. Z zaciekawieniem wypytywały o rolę Starostwa, podział władzy jak i o zimę i śnieg, którego Fernanda jeszcze nie widziała.

Po południu zaś Fernanda i Kate miały okazję wysłuchać historii radzyńskiego pałacu, o którym opowiadał i oprowadzał Piotr Hapka.

Galeria zdjęć z wizyty w Starostwie Powiatowym i wycieczki po Radzyniu

 
I m-ce Anny Nowackiej w konkursie "II wojna światowa 1939-45"
Redaktor: Administrator   
18.09.2009.

Czytaj całośćDnia 17 września w sali konferencyjnej RSM odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny "II wojna światowa 1939-45". Do konkursowego boju stanęło 150 osób ze szkół gminazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepszą okazała się uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim Anna Nowacka z klasy 2 tfi.

Czytaj całość
 
Młodzi kucharze z ZSP kolejny raz na najwyższym podium
Redaktor: Administrator   
15.09.2009.

Czytaj całośćDnia 12.09.2009 r. odbył się w Lublinie Konkurs „Smaki Lubelszczyzny 2009” pod hasłem „Potrawy Kuchni Jagiellonów” organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku oraz Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników Regionu Lubelskiego. W konkursie udział wzięło wiele restauracji i 19 szkół z województwa lubelskiego w tym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Radzynia Podlaskiego.

 

Dyplom za zajęcie I m-caNagroda w konkursie 

 

 

Czytaj całość
 
IX Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa
Redaktor: Ewa Czerwińska   
15.09.2009.
Czytaj całośćKolejny marszowo-rajdowy rok szkolny rozpoczęty. Inauguracyjnym rajdem tradycyjnie był „Odrzygóźdź” czyli dwudniowy w tym roku IX Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa, z bazą noclegową w Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Hm Michała Stefana Lisowskiego w Czemiernikach. Jak zwykle celem imprezy było uczczenie pamięci poległych harcerzy z 1940 roku ale także 70. rocznicy agresji Niemiec na Polskę. Rajd rozpoczął się Polową Mszą Św. pod pomnikiem poległych harcerzy w lesie koło wsi Sitno, na której oprócz naszej drużyny, szkołę naszą reprezentował Pan Dyrektor mgr inż. Zdzisław Janus oraz Poczet Sztandarowy.
Czytaj całość
 
Wrzesień 1939... - Konferencja naukowa
Autor: Agnieszka Gątarczyk   
07.09.2009.
Czytaj całość70 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej stała się pretekstem do zorganizowania 4 września 2009 r. w Radzyniu Podlaskim konferencji naukowej pod hasłem „Wrzesień 1939 i druga wojna światowa na ziemi radzyńskiej”. Jak przystało na głównych organizatorów, czyli Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych oraz Radzyńskie Towarzystwo Naukowe (Libra) tematyka została ograniczona do wydarzeń z lat wojny i okupacji do terenu przedwojennego powiatu radzyńskiego, który był znacznie większy niż obecnie. W jego granicach znajdowały się 3 miasta: Kock, Międzyrzec Podlaski i Radzyń Podlaski oraz 14 gmin: Biała, Brzozowy Kąt, Jabłoń, Kąkolewnica, Komarówka Podlaska, Milanów, Misie, Siemień, Suchowola, Szóstka, Tłuściec, Wohyń, Zahajki oraz Żerocin.
Czytaj całość
 
Rok szkolny 2009/2010 rozpoczęty!
Redaktor: Renata Sieromska   
06.09.2009.
Czytaj całość1 września 2009 roku społeczność szkolna ZSP powitała nadejście kolejnego roku szkolnego. Po dwumiesięcznym wypoczynku pełni zapału do pracy spotkali się na hali widowiskowo-sportowej uczniowie i pracownicy szkoły, by oficjalnie rozpocząć dziesięć miesięcy wytężonej pracy.
Czytaj całość
 
Nowy rok szkolny 2009/2010
Redaktor: Administrator   
28.08.2009.

Czytaj całośćRozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbędzie sie na Hali widowiskowo-sportowej przy szkole o godzinie 10.00. Uczniowie klas pierwszych proszeni są o zajęcie wyznaczonych miejsc:

 

 

Czytaj całość
 
Piszą o Nas
Redaktor: Administrator   
26.08.2009.
Niedawno pisaliśmy o warszatatch filmowych zorganizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskie, które odbyły się w naszej szkole. Realcję ze spotkania z Marzeną Cieślik i Michałem Tragarzem można przeczytać już na stronie CEO. (kliknij tutaj )  Zapraszamy do lektury.
 
Chimera Zenona Przesmyckiego
Autor: K.Sobota, I.Wardziak, E.Zając, N.Koczkodaj, A. Zakrzewska, N.Grochowska (op. J.Bilska I.Słowikowska)   
08.07.2009.
Czytaj całość Radzyń Podlaski jest miejscem urodzenia Zenona Przesmyckiego - Miriama. Wszystkie opracowania dotyczące artysty podają lakoniczną informację takiej mniej więcej treści:”Urodzony 22 grudnia 1861 w Radzyniu Podlaskim, zm. 17 października 1944 w Warszawie, krytyk lit., i artyst., tłumacz, poeta, wydawca. Syn inżyniera, gimnazjum i studia prawnicze ukończył w Warszawie. (Literatura polska. Przewodnik encyklopedyczny, t. II, pod red. J. Krzyżanowskiego, PWN, Warszawa 1985, s.251). Postanowiliśmy „odkryć” związki Przesmyckich z Radzyniem i odpowiedzieć na pytanie, co spowodowało osiedlenie się  rodziny w prowincjonalnym mieście o wiejskim charakterze, w którym nie funkcjonowała żadna szkoła gimnazjalna. Zainteresowaliśmy  się genealogią rodziny i historią miasta z  II poł. XIX wieku.
Czytaj całość
 
VII Rajd Pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów
Autor: Kamil Mirosław (op. E.Czerwińska)   
14.06.2009.
Czytaj całośćVII Rajd Pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów już za nami. Odbył się on w dniach 29-30 maja w Wisznicach. Rajd można uznać za bardzo udany. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów : Kamil Mirosław (2 LC) oraz Paweł Grochowski biegający razem ze swoim klasowym kolegą Łukaszem Niewęgłowskim (1TG) . Turniej rozpoczął się około godziny 13, natomiast start pierwszego etapu zaczął się godzinę później. W pierwszym etapie mieliśmy do czynienia z tzw. „ pamięciówką ”. Polegało to na tym, że nie dostaliśmy mapy tylko musieliśmy ją zapamiętać, a w przypadku zapomnienia musieliśmy wrócić jeszcze raz na start i zobaczyć jeszcze raz tą mapę. Po etapie mieliśmy czas wolny który jak zawsze spędziliśmy aktywnie. Wieczorem odbyły się również 4 konkursy. „Abc Wisznic”, „Niespodziewanka”, Konkurs krajoznawczy, oraz konkurs ekologiczny.
Czytaj całość
 
Full Power Spirit w ZSP
Redaktor: Administrator   
09.06.2009.

Czytaj całość8 czerwca 2009 roku odbył się na Hali przy ZSP koncert zespołu Full Power Spirit. Poniżej kilka informacji o zespole (info ze strony zespołu http://www.myspace.com/fullpowerspirit ).

Zespól Full Power Spirit (www.fps.kdm.pl) istnieje od 2001 roku. W ciagu 6 lat swojej dzialalnosci stal sie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny CCM. Cechuje go olbrzymia energia towarzysząca występom na żywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznoscią. Tworzą go Miru, Picia i Dzyrooo, a na co dzien wspomagają: 4 osobowy zespół instrumentalistów, Torunski Dj Ike (należący do czołówki Polskich Dj..i grajacych czarną muzykę), Olga Szomanska-Radwan oraz członkowie ekipy break-dance – CAT..S CLAW. Całość uzupełnia bit-boxer PRYK. W sumie koncertowy skład FPS liczy 12 osób. W ciagu 6 lat swojej działalności zespół zagrał ponad 500 koncertów na terenie całego kraju - wystepując m.in. trzykrotnie na największym w Europie Wschodniej festiwalu muzyki tworzonej przez chrześcijan: Międzynarodowym Festiwalu Song of Songs w Toruniu w 2004 2006 i 2007 roku oraz w studiu imienia  Agnieszki Osieckiej grając koncert który, został wyemitowany przez 3 Program Polskiego Radia. FPS koncertował także poza granicami Polski w Niemczech (podczas Światowych Dni Mlodzieży), w Austrii na Europejskim Spotkaniu Młodych w Mariazell w Bułgarii na Międzynarodowym festiwalu w Belozem oraz w Belgii.

Czytaj całość
 
Przyszłość zespołu pałacowo- parkowego w Radzyniu Podlaskim.
Autor: Katarzyna Siedlanowska (op. J.Bilska)   
05.06.2009.
Czytaj całośćDnia 13.05.09r., o godz.10.00, w "Oranżerii", odbyła się konferencja pod nazwą "Przyszłość zespołu pałacowo- parkowego w Radzyniu Podlaskim. Rewitalizacja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Urbanistyka. Architektura. Sztuka.Ogrody" Na konferencję przybyło wielu ekspertów, którzy podzielili się swymi spostrzeżeniami i doradzali, jak zadbać o zespół pałacowo- parkowy w Radzyniu Podlaskim. Gospodarzami spotkania byli Poseł na Sejm RP Tadeusz Sławecki i Starosta Radzyński Jerzy Kułak, a prowadzącym Paweł  Jaskanis - Dyrektor pałacu w Wilanowie. Zaproszeni goście ; prof. A.Koss, prof. J.Marczak, archeolog A.Gołembnik, dr. G.Michalska, dr K.Guttmejer, dr J.Sito, prof. J.Królikowski oraz mgr M.Skorbot i mgr. B.Rothimel wygłosili dziewięć referatów wzbogaconych o pokazy multimedialne.
Czytaj całość
 
20 rocznica pierwszych demokratycznych wyborów
Autor: Administrator, A.Gątarczyk (rys historyczny)   
04.06.2009.

Czytaj całośćDwudziestą rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów uczczono dzisiaj pamiątkowym zdjęciem wykonanym z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ZSP im. Jana Pawła II.

 

Foto: P.IwańczukFoto: P.IwańczukFoto: P.Iwańczuk

 

Pobierz zdjęcie na tapetę w rozmiarze 1600x1200

Zdjęcie1   Zdjęcie2

Czytaj całość
 
XXII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im Jana Pawła II
Autor: Halina Rynn   
31.05.2009.
Czytaj całośćXXII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im Jana Pawła II odbył się pod hasłem: "W górach chodź zawsze tak, aby nie gubić znaków." Naszą szkołę reprezentowała pani wicedyrektor Grażyna Dzida i Halina Rynn. Przedstawiciele Rodziny Szkół z diecezji siedleckiej wspólnie wyruszyli w daleką drogę już wieczorem 21 maja. Trudy całonocnej podróży umilała wspaniała rodzinna atmosfera.
     Po oficjalnym otwarciu Zjazdu i prezentacji szkół miało miejsce spotkanie z p. Haliną Pędziwiatr - krewną Jana Pawła II, która zaprezentowała drzewo genealogiczne rodu Wojtyłów. Następnie uczestnicy Zjazdu wysłuchali konferencji na temat I szlaku papieskiego w Beskidzie Żywieckim oraz konferencji zatytułowanej "Jan Paweł II i młodzież."
Czytaj całość
 
Nasze Kulinarne Dziedzictwo - 3. edycja konkursu gastronomicznego
Redaktor: Administrator   
28.05.2009.
Czytaj całość27 maja 2009 roku odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim trzecia edycja konkursu gastronomicznego Nasze Kulinarne Dziedzictwo zorganizowanego przez nauczycieli przedmiotów gastronomicznych pod dowództwem pań Małgorzaty Tokarskiej i Małgorzaty Jakubiuk. Do konkursowego boju zgłoszono 23 potrawy.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 419 - 437 z 539
 

Mikołajki

Piłka nożna dziewcząt

Kibicuj z klasą!

Tydzień dobrego chleba

Targi Pracy

Obchody Dnia Patrona

Lekcja muzealna

Studentki AIESEC w ZSP

Rozpoczęcie r.szk. 2014/2015

Radzyń! Do broni!

Zakończenie r. szk. 2013/2014 cz.2

Zakończenie r. szk. 2013/2014 cz.1

Znaki ŚDM w ZSP

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Dzień Otwarty 2014 cz.2

Dzień Otwarty 2014 cz.1

Matura 2014

Zjazd Absolwentów 1972-1974

Wieczornica

Zakończenie roku szkolnego

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski

Piłka nożna - powiat

Pokaz fryzjerstwa

Studniówka 2014 cz.6/6

Studniówka 2014 cz.5/6

Studniówka 2014 cz.4/6

Studniówka 2014 cz.3/6

Studniówka 2014 cz.2/6

Studniówka 2014 cz.1/6

Studniówka tuż, tuż...

Polonez - próba

Kolędowanie w językach świata

Kolędowanie - przygotowania

Konferencja

Obchody Święta Niepodległości

Tydzień dobrego chleba

Dzień Patrona Szkoły

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości