START

Archiwum

Polecamy

 
zspradzyn
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
Renesans lubelski
Autor: Piotr Hapka   
22.08.2013.
Czytaj całośćDwie świątynie - kościół parafialny w Czemiernikach i kościół parafialny p.w. Św. Trójcy w Radzyniu Podlaskim zbudowano w I połowie XVII w. Oba kościoły, choć nieco odmienne, wywodzą się z nurtu architektury ukształtowanej przez muratorów lubelskich w pierwszych dziesięcioleciach XVII w. Korzystna jeszcze sytuacja gospodarcza Rzeczypospolitej pozwalająca na znaczny wysiłek budowlany oraz wzrost zainteresowania fundacjami religijnymi zaowocował na Lubelszczyźnie w I poł. XVII w. rozwojem architektury sakralnej. Zwycięsko wojujący z reformacją katolicyzm uznał architekturę za istotne narzędzie propagandy religijnej. Zasady budowania i sytuowania świątyń oraz ich program ideowy i symboliczny wyznaczył na Soborze Trydenckim Św. Karol Boromeusz. Pełne realizacje programów ideowych i symbolicznych dokonywane były jednak tylko przez wybitnych, architektów w europejskim wówczas centrum sztuki - Italii. Poza Italią powstawały świątynie realizujące pełny potrydencki program ideowy głównie za sprawą fundacji jezuickich, ale ich wyraźne oddziaływanie przypadnie dopiero na II połowę XVII w.
W budownictwie realizowanym przez muratorów cechowych następowało zredukowanie skomplikowanej idei świątyni chrześcijańskiej do przyjęcia schematu planu opartego na figurze Chrystusa Ukrzyżowanego oraz zasadzie stopniowania klasycznych porządków architektonicznych.Kościół jezuitów w Lublinie. www.wikipedia.pl
Rozpoczęcie budowy w 1586 r. kościoła jezuitów w Lublinie (późniejsza katedra), ukonstytuowanie się w końcu XVII w. cechu murarsko-kamieniarskiego (związanego z budową oraz odbudową Lublina po pożarze), a także powstawanie w latach 1587 - 1600 kolegiaty zamojskiej uważane są za zdarzenia mające bardzo istotne znaczenie dla tworzenia i kształtowania się stylu architektonicznego nazwanego „renesansem lubelskim”.
Układy przestrzenne kościoła jezuitów i kolegiaty w Zamościu, sposób artykulacji ścian tych świątyń odnosiły się do wzorców włoskich: klasycyzującego manieryzmu weneckiego w zamojskiej realizacji B. Moranda i współczesnej rzymskiej architektury sakralnej, skodyfikowanej przez traktaty architektoniczne, wyznające wzorce już w zasadzie barokowe.
Czytaj całość
 
"Radzyń międzywojenny - miasto polskie i żydowskie"
Autor: Monika Truba, Joanna Wysokińska   
24.06.2013.
Czytaj całośćW ramach współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Archiwum Państwowym w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim dnia 20 czerwca 2013 r. odbyła się w  naszej szkole prezentacja archiwalna zatytułowana „Radzyń międzywojenny – miasto polskie i żydowskie”. Na zaproszenie dr Agnieszki Gątarczyk przybyli prelegenci – dr Dariusz Magier, dyrektor Radzyńskiego Oddziału Archiwum Państwowego w Lublinie, dr Joanna Kowalik – regionalistka i pracownik radzyńskiego archiwum oraz mgr Alicja Gontarek  - radzyńska regionalistka, badaczka chasydyzmu, tłumacz z jidysz oraz redaktor Rocznika Mińskomazowieckiego. Wszyscy goście zajmują się badaniem historii naszego regionu i chcieli podzielić się swoją wiedzą z uczniami i nauczycielami naszej szkoły na temat przedwojennego Radzynia.
Zadaniem prelegentów było przybliżenie zebranej młodzieży obrazu miasta z jego mieszkańców, z których w okresie międzywojennym około 60 %  stanowiła ludność żydowska. Mieszkańcy ci przeżyli wspólnie czas, w którym były chwile harmonii, kiedy społeczność angażowała się w tworzenie zespołów teatralnych, orkiestr, ale również  trudne czasy, gdzie było między ludnością polską a żydowską sporo konfliktów.
Dr Dariusz Magier podkreślił, że nasze miasto wówczas nie było jednorodne, a wręcz bardzo wyraźnie podzielone na dwa światy: polski i żydowski. Podział ten był na tyle wyraźny w świadomości mieszkańców, że oba te światy w zasadzie się nie przenikały, stąd tytuł tej prezentacji. Główną intencją dr D. Magiera było pokazanie uczniom najnowszego osiągnięcia radzyńskiego archiwum, czyli  Internetowej Bazy Mieszkańców Międzywojennego Radzynia, którą można odszukać na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Lublinie w zakładce Oddział w Radzyniu Podlaskim.  Otwierając zakładkę Bazy Danych a następnie Mieszkańcy Radzynia mamy możliwość odnalezienia imienia i nazwiska naszego przodka i znalezienia dodatkowych źródeł informacji o nim. Ta baza jest pokłosiem wydanej w tym roku książki D. Magiera „Skorowidz do rejestru mieszkańców miasta Radzynia Podlaskiego z lat 1931-1939”.
Czytaj całość
 
Lekcja z ekspertem ZUS
Autor: Dominika Kijaczko   
24.06.2013.
Czytaj całośćDnia 21.06.3013 roku w ZSP im. Jana Pawła II odbyły się lekcje dotyczące podstaw polskiego systemu ubezpieczeń społecznych i systemu emerytalnego przeprowadzone przez eksperta ZUS z Lublina - Pana Macieja Raszewskiego. Zajęcia odbywały się w ramach lekcji Podstawy Przedsiębiorczości i uczestniczyły w niej klasy: 3teh, 2tg i 1teh. Pracownik ZUS bardzo zainteresował tematem uczniów, bo mówił w ciekawy sposób o ubezpieczeniach i zachęcał uczniów do udziału w lekcji.
Czytaj całość
 
MULKS Technik ORION mistrzem województwa w piłce siatkowej plażowej
Autor: Wojciech Blicharz   
16.06.2013.
Czytaj całośćFinał Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Piłce Siatkowej Plażowej Juniorów odbył się w Międzyrzecu Podlaskim w dniu 08.06.2013 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 3. Udział wzięło 14 zespołów. MULKS Technik Orion reprezentowany był przez Mateusza Paszkowskiego (Radzyn Podlaski) i Michała Cyrana - na co dzień zawodnika  WŁÓKNIARZA Bielsko – Biała. Są to zawodnicy w wieku kadeta, a więc młodsi od pozostałych uczestników. Obaj chłopcy uczą się i trenują w szkole mistrzostwa sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Łodzi.
Czytaj całość
 
III miejsce uczniów ZSP w Turnieju Motoryzacyjnym
Redaktor: Administrator   
04.06.2013.
Czytaj całość25 maja 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu odbył się finał XVII Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zajęli wysokie 3 miejsce. W turnieju wzięło udział 16 szkół z różnych powiatów. Program turnieju dotyczył testów z przepisów ruchu drogowego, znajomości historii polskiej motoryzacji, jazdy motorowerem, jazdy samochodem, obsługi codziennej pojazdu oraz udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. ZSP reprezentowali uczniowie: Mateusz Skrzeczkowski klasa 2Ts, Mariusz Borysiuk klasa 2s, Radosław Bojanek klasa 1Ts, którzy zostali przygotowani do konkursu przez mgr inż. Wojciecha Mackiewicza. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty za zajecie III miejsca w Turnieju.
Czytaj całość
 
I Wiosenne Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu
Redaktor: Administrator   
04.06.2013.

Czytaj całośćPrezes MULKS "Technik - Orion" przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w  Radzyniu Podlaskim - mgr inż. Zdzisław Janus serdecznie zaprasza na I Wiosenne Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Dziewczat i Chłopców w kategoriach wiekowych 2003- 2006, które odbęda sie na pływalni AQUA - MIŚ dnia 08.06.2013 r. o godz. 9.00

 I Wiosenne Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu 

Czytaj całość
 
Enigma 2013
Redaktor: Administrator   
03.06.2013.

Już w czwartek 6 czerwca 2013 zapraszamy wszystkich wielbicieli rozwiązywania zadań logicznych do wzięcia udziału w szóstej edycji Konkursu w rozwiązywaniu zadań logicznyh ENIGMA. Konkurs rozpoczynamy o godzinie 11.40 (5 lekcja). Chętni proszeni są o zgłaszanie się do organizatorów - tj. Pawła Iwańczuka i Sylwii Milaniuk. ZAPRASZAMY.

Enigma 2013 

 
Wizyta Księdza Biskupa Piotra Sawczuka w ZSP
Redaktor: Administrator   
30.05.2013.
Czytaj całośćDnia 27 maja 2013r. w ramach wizytacji kanonicznej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim gościł w naszej szkole Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk - Biskup Pomocniczy Diecezji Siedleckiej. Księdzu Biskupowi towarzyszyli: Starosta Radzyński Lucjan Kotwica, Ksiądz Prałat Roman Wiszniewski - Kustosz Sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim, Ksiądz Kanonik Andrzej Kieliszek - Poboszcz Parafii Św. Trójcy w Radzyniu Podlaskim oraz Ksiądz Jarosław Ruciński - Sekretarz Biskupa.
Czytaj całość
 
Czwarty Turniej Judo
Redaktor: Administrator   
29.05.2013.

2 czerwca 2013 (niedziela) w Hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół POnadgimnazjalnych im. Jana Pawła II odbędzie się Czwarty Tuniej Judo. Oganizatorem jest Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "Technik-Orion". Honorowy patronat Objął Wiceminister Edukacji Narodowej - Tadeusz Sławecki, Marszałek Województwa Lubelskiego - Krzysztof Hetman oaz Starosta Radzyński - Lucjan Kotwica. Zapraszamy.

Image 

 
I Wiosenne Mistrzostwa w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców
Redaktor: Administrator   
27.05.2013.
Czytaj całośćRegulamin zawodów pływackich

I  WIOSENNE MISTRZOSTWA POWIATU W PŁYWANIU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W KATEGORIACH WIEKOWYCH 2003 - 2006
Radzyń Podlaski 08.06.2013 r.
I. Organizator zawodów
• MULKS „Technik-Orion” przy ZSP w Radzyniu Podlaskim
• Współorganizator MOSiR w Radzyniu Podlaskim

II. Termin i miejsce zawodów:
• Zawody odbędą się 08 czerwca 2013 roku na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim ul. Sikorskiego 15A.  Rozgrzewka rozpocznie się o godzinie 8.45,a zawody o godzinie 9.00.

III. Cel zawodów
• Popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży środowiska lokalnego jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój.

IV. Uczestnictwo
Zawody będą odbywały się w kategoriach:
1. 2006 rok dziewcząt i chłopców,
2. 2005 rok dziewcząt i chłopców
3. 2004 rok dziewcząt i chłopców
4. 2003 rok dziewcząt i chłopców
Każdy z uczestników ma prawo do startu w dwóch konkurencjach. W zawodach mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych. Nagrody będą przyznawane za każdy dystans osobno. Start z pasem lub z deską pływacką = start PK. Obecność rodziców lub opiekunów na zawodach jest obligatoryjna.
Czytaj całość
 
II edycja Konkursu Kaligraficznego z języka rosyjskiego dla klas pierwszych
Autor: Magdalena Iwańczuk   
27.05.2013.
Czytaj całośćDrodzy Uczniowie!
W dzisiejszych czasach coraz częściej posługujecie się klawiaturą komputera, rezygnując z pisania odręcznego. W niełaskę zaczyna popadać pióro i inne przedmioty piśmiennicze. Nowe przyzwyczajenia często niekorzystnie wpływają na umiejętność prawidłowego i czytelnego zapisu w języku ojczystym. Nawyki te często przenosicie na grunt języka rosyjskiego. Nie zdajecie sobie również sprawy z tego, że w wypowiedziach pisemnych popełniacie błędy graficzne uniemożliwiające odczytanie treści. Nauczyciel, który sprawdza taką pracę często zadaje sobie pytanie: "Co autor miał na myśli?". Pamiętajcie, że nie tylko nauczyciel, ale również egzaminator sprawdzający Wasz pisemny egzamin  maturalny ma wówczas bardzo utrudnioną pracę, a Wy działacie na swoją niekorzyść.
W ramach zajęć języka rosyjskiego ja oraz koleżanki - rusycystki uczące w naszej szkole poświęcamy wiele uwagi prawidłowej kaligrafii nie tylko we wstępnym okresie nauki.
Czytaj całość
 
I Szkolny Rajd Rowerowy
Redaktor: Administrator   
26.05.2013.
Czytaj całość18 maja 2013 roku w rocznicę urodzin Jana Pawła II - Patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych zorganizowało rajd rowerowy pod hasłem „Z PAPIEŻEM JANEM PAWŁEM II W DROGĘ…”.  Maj to miesiąc, który szczególnie porusza naszą pamięć, a także nasze serca, gdyż Jan Paweł II wciąż na nowo staje pośród nas i wskazuje nam właściwą drogę. Nie zapominając o Jego przesłaniach nauczyciele ZSP uczestniczyli w rajdzie rowerowym na  trasie: Radzyń Podl. – Zbulitów – Branica – Marynin – Radzyń Podl.
Czytaj całość
 
Powstańczy epizod w biografii Aleksandra Głowackiego
Autor: J.Bilska   
09.05.2013.

Czytaj całośćAleksander Głowacki,  bardziej znany czytelnikom jako Bolesłwa Prus, był jednym z  uczestników  powstania styczniowego na Podlasiu. Jako 17- letni uczeń gimnazjum walczył m.in.  pod Międzyrzecem, Dołhą, Siedlacami. 10 czerwca 1863 roku brał udział w zasadzce na oddział rosyjski pod Zbulitowem. Powstańcy napadli pod osłoną nocy na kolumnę  płk. Borozdina, maszerującą z Wohynia do Radzynia.  Rosjanie stracili w potyczce 13 żołnierzy, powstańcy mieli  4. rannych. Zaskoczeni atakiem żołnierze rosyjscy wycofali się do Radzynia. Oddział powstańczy pod dowództwem Karola  Krysińskiego ruszył  w stronę  Białej Podlaskiej a później Parczewa, gdzie stoczył kolejne potyczki.

Czytaj całość
 
Dzień Otwarty w ZSP
Redaktor: Administrator   
06.05.2013.

10 maja 2013 r. zapraszamy na Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jan Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

 

 
X edycja ogólnopolskiego konkursu Moja Szkoła w Unii Europejskiej
Autor: E.Pałasz   
06.05.2013.
Dnia 19.04.2013 został rozstrzygnięty konkurs, w którym nasz uczeń Marceli Lipka z  klasy 1la zajął II miejsce w etapie wojewódzkim Moja szkoła w Unii Europejskiej - edycja Akademia Młodego Dyplomaty. Laureat opracował temat „ Dziedzictwo historyczne i perspektywy państw wyszehradzkich”. Gratulujemy tak dobrego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.
 
Dzień Przedsiębiorczości 2013
Autor: Grzegorz Pawlik, Małgorzata Tokarska   
25.04.2013.

Czytaj całośćW dniu 17 kwietnia 2013r. 45-ciu uczniów naszej szkoły z klas 2lpi i 2la, wzięło udział w „Dniu Przedsiębiorczości”. To już X edycja tego ogólnopolskiego programu zorganizowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jest to program jednodniowych praktyk w różnych zakładach pracy, w których uczestniczą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. "Dzień przedsiębiorczości" jest projektem wspomagającym podejmowanie przez młodzież  trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:
•    zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
•    uzyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
•    doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
•    zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Dzień Przedsiębiorczości 2013

 

Czytaj całość
 
Targi Pracy i Edukacji
Redaktor: Administrator   
18.04.2013.
Czytaj całość15 kwietnia 2013 w hali przy ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyły się Targi Pracy i Edukacji podczas których szkoły średnie i wyższe uczelnie zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną, zaś pracodawcy oferty pracy. Wsród gości obecnych na targach był Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak Kamysz oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki.
Czytaj całość
 
XI Ogólnopolski Konkurs z zakresu Rachunkowości
Redaktor: Administrator   
10.04.2013.

W dniach 7-8 marca 2013 roku odbył się finał XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu z zakresu Rachunkowości. Konkurs, podobnie jak olimpiady przedmiotowe jest trzystopniowy: I etap edukacyjny i II etap kwalifikacyjny organizowane są przez Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie zaś III etap organizuje Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 9121 uczestników z 293 szkół ekonomicznych z terenu całej w Polsce.  
Do etapu ogólnopolskiego przechodzi tylko jeden  finalista II etapu (kwalifikacyjnego) z danej szkoły pod warunkiem, że uzyskał minimum 80% skuteczności w realizacji testu. Wśród uczestników II etapu konkursu  najlepsza okazała się Agata Stolarczyk (klasa 4tfh) i to ona znalazła się w finale, obok 50 innych uczniów z całej Polski.Finałowe zmagania składały się z dwóch części. W części pierwszej uczniowie odpowiadali na pytania testowe, część druga finału to projekt wykonywany za pomocą oprogramowania finansowo-księgowego. Nasza uczennica Agata Stolarczyk zajęła miejsce w drugiej dziesiątce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

XI Ogólnopolski Konkurs z zakresu RachunkowościXI Ogólnopolski Konkurs z zakresu RachunkowościXI Ogólnopolski Konkurs z zakresu Rachunkowości 

 
Dobry początek sezonu RSC Taekwon-do
Redaktor: Administrator   
01.04.2013.
Czytaj całośćW dniach 15-17 marzec 2013 w Kłobucku odbył się Puchar Polski Seniorów i Młodzieżowców. Były to eliminacje do Mistrzostw Polski Seniorów oraz turniej kwalifikacyjny do majowych Mistrzostw Europy w Szwecji. W zawodach wystartowało ponad 220 zawodników z 40 klubów. Udział w tej imprezie odnotowały zawodniczki z Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do, Natalia Olszak oraz Katarzyna Ciężka, które godnie reprezentowały miasto jak i cały powiat radzyński. Natalia Olszak w silnie obsadzonej konkurencji układów formalnych I dan zdobyła srebrny medal oraz wywalczyła miejsce 5-8 w walkach do 68kg. Katarzyna Ciężka wyskakała 5 miejsce w technikach specjalnych oraz po bardzo trudnych pojedynkach w walkach, ulegając jedynie obecnej Mistrzyni Świata, wywalczyła w pięknym stylu brązowy medal w kategorii do 56kg. Radzyński klub uplasował się na 13 miejscu w klasyfikacji generalnej.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 419 - 437 z 849
 

Pierwszy dzień wiosny w ZSP

Powiatowy Dzień Matematyki 2017 w ZSP cz.1

Powiatowy Dzień Matematyki 2017 w ZSP cz.2

"Misie" w ZSP

Walentynki w ZSP

Studniówka ZSP 2017 cz.6

Studniówka ZSP 2017 cz.5

Studniówka ZSP 2017 cz.4

Studniówka ZSP 2017 cz.3

Studniówka ZSP 2017 cz.2

Studniówka ZSP 2017 cz.1

Studniówka - przygotowania

Kolędowanie w językach świata 2016

Próba poloneza

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.2/2

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.1/2

Konferencja naukowa Klasy Akademickiej SGH

Targi Pracy i Edukacji

Tydzień dobrego chleba

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.2

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.1

Dzień Edukacji Narodowej

ABC Blondy

Rozpoczęcie r.szk. 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Naturalnie zdrowi

Dzień Otwarty okiem uczniów

Podpisanie umowy o współpracy z PSW w Białej Podlaskiej

Dzień Otwarty 3/3

Dzień Otwarty 2/3

Dzień Otwarty 1/3

Ariel Borysiuk z wizytą w ZSP

Matura

Zakończenie r.szk. klas maturalnych

Studniówka 2016 w ZSP #selfie

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.7

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.6

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.5

Gościmy