START

Archiwum

Polecamy

 
zspradzyn
Hermes
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 
Stowarzyszenie Stuk-Puk

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
Enter Your Future - podsumowanie projektu na Gali w Lublinie
Redaktor: Administrator   
01.11.2009.

Czytaj całość31 października 2009 roku w Lublinie odyło się w Lublinie uroczyste podsumowanie projektu "Enter Your Future" realizowanego prez Stowarzyszenie Studentów AIESEC. W ramach projektu przez tydzień Kate i Chunchen prowadziły zajęcia z uczniami naszej szkoły - zaś pozostali uczestnicy projektu (których mogliśmy poznać podczas Wieczoru Kultur "Unity in Diversity" zorganizowanego w naszej szkole) w innych szkołach lubelszczyzny.

Podziękowania od AIESEC 

Czytaj całość
 
Podziękowania od Kuratora Oświaty
Redaktor: Administrator   
01.11.2009.

Podziękowanie od Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza

 

 
Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym
Autor: Marta Frączek   
18.10.2009.

Czytaj całośćDnia  16.10.2009 odbyły się indywidualne mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. Rozegrane zostały po raz pierwszy w  hali  widowiskowo–sportowej. Ponad czterdzieści osób wzięło udział w rywalizacji o miano najlepszych tenisistów ZSP im. Jana Pawła II. Zawody zostały rozegrane w systemie gier do dwóch  przegranych. Wśród  dziewcząt zwyciężyła  Sylwia Dziewulska 1 tg, pokonując Joannę Zienkiewicz 2 lp (II miejsce) i Annę Adamelak 1 tfh (III miejsce). Wśród chłopców triumfował po raz drugi Karol Szcześniak 2 ls  wyprzedzając Mateusza Ochala 3 ls i Karola Kalenika 2 ls.

Czytaj całość
 
XXI Pieszy Rajd Kleebergowski
Redaktor: Ewa Czerwińska   
17.10.2009.

Czytaj całośćW dniach 2 – 4 października 2009 roku odbył się kolejny już, bo XXXI Pieszy Rajd Kleebergowski. Jak co roku, rajd upamiętniał kolejną rocznicę bitwy obronnej 1939 roku pod Kockiem. Tym razem była to okrągła, 70 rocznica tej bitwy,  której obchodom towarzyszyły także inne imprezy, a najciekawszą z nich była rekonstrukcja bitwy  organizowana m.in. przez uczniów naszej szkoły Kamila Kubaczyńskiego i  Wojciecha Krzewskiego z klasy 3 tg.

Czytaj całość
 
Akademia Papieska
Redaktor: Administrator   
17.10.2009.
Czytaj całośćDnia 16 października 1978 kardynał Karol Wojtyła (Arcybiskup Krakowski) został wybrany papieżem i przybrał imię Jana Pawła II. Dzień ten - 16 października - został ustanowiony w 2005 roku świętem państwowym. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II 16 października został uczczony uroczystym apelem pod hasłem  Wolność zawsze jest wyzwaniem” przygotowanym przez katechetkę p. Elżbietę Niewęgłowską. W apelu udział wzięli: Adamowicz Monika kl. 4tg Bobowska Emilia kl. 2th Parczyńska Małgorzata kl. 2th Gryglicka Wioleta kl. 1tg Szepietowska Anna kl. 1tg Głowniak Maciej kl. 2tfi Łubik Jarosław kl. 2tfi Marczuk Kamil kl. 1la

Czytaj całość
 
Podlaski epizod z wojny 1914-1918 w korespondencji Marii Dąbrowskiej
Autor: Jolanta Bilska   
16.10.2009.
Czytaj całośćMarian Dąbrowski, mąż pisarki Marii Dąbrowskiej( autorki m.in. "Nocy i dni"), brał udział, jako oficer legionów, w I wojnie światowej. W 1915 r. pod Leśną został przełamany front rosyjski. Przy dawnym klasztorze o.o. Paulinów znajdował się kościół, zamieniony przez Rosjan na cerkiew. 17 sierpnia M.Dąbrowski zanotował "Kościół ten, po 40 latach restytuowany został przez kapelana wojsk polskich ks.Ciepiechała w obecności świadków: kap.Śniadowskiego, poruczników Kamińskiego i Żmigrodzkiego, ob. Dąbrowskiego, żołnierzy z brygady Piłsudskiego oraz licznych rzesz okolicznego ludu.
Czytaj całość
 
IX Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II
Autor: Halina Rynn   
15.10.2009.
Czytaj całość08 października odbyła się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Nasza szkoła uczestniczyłą w tej pielgrzymce po raz drugi. Na pielgrzymkowy szlak wyruszyliśmy 7.X nawiedzając po drodze sanktuarium relikwi Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu w Górach Świętokrzyskich. Do Częstochowy dotarliśmy wieczorem. W ogromnym tłoku, ale i z wielkim przeżyciem uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Rejonu w biegach przełajowych
Autor: Marta Frączek   
11.10.2009.
Czytaj całośćPrzy wspaniałej pogodzie odbyły się 08 października 2009 na stadionie Ludowego Klubu Sportowego "SOKÓŁ" w Adamowie, mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych rejonu bialskopodlaskiego. Uczestniczyły w nich po cztery najlepsze drużyny ( 2 dziewcząt i 2 chłopców) z pięciu powiatów naszego rejonu. Bardzo dobrze spisała się drużyna dziewcząt z naszej szkoły, która miała do pokonania w terenie 10 x 800 metrów, zajmując ostatecznie piąte miejsce.
Czytaj całość
 
II Halowe Igrzyska Przedszkolaków "Chcę być sprawny"
Redaktor: Administrator   
08.10.2009.
08 października 2009 roku już po raz drugi Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "TECHNIK-ORION" działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zorganizował Halowe Igrzyska Przedszkolaków "Chcę być sprawny". Uroczystość otworzył Prezes Klubu i Dyrektor Szkoły mgr inż. Zdzisław Janus, zaś sędzią głównym zawodów był mgr Zbigniew Zaniewicz. W Olimpiadzie wzięły udział dzieci ze wszystkich radzyńskich przedszkoli. Każde z nich dostało okolicznościowy dyplom oraz nagrodę za udział w Igrzyskach. Imprezę zrealizowano przy pomocy finansowej Powiatu Radzyńskiego.
 
Europejski Kongres Szkół Rolniczych
Autor: Małgorzata Tokarska   
03.10.2009.
Czytaj całośćW dniach 29-30 września 2009 r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Kształcących w zawodach rolniczych z udziałem przedstawicieli Państw Unii Europejskiej, Chorwacji i Ukrainy. W programie konferencji była również tematyka dotycząca roli tradycji, zwyczajów i obyczajów ludowych w wychowaniu młodzieży oraz prezentacja i degustacja potraw z regionu lubelskiego. Z województwa lubelskiego 11 powiatów przygotowało prezentację wyrobów kulinarnych charakterystycznych dla swojego regionu.
Czytaj całość
 
Uczniowie z ZSP wyróżnieni przez Starostę
Redaktor: Administrator   
02.10.2009.
Czytaj całośćDnia 25 września 2009 roku Starosta Radzyński Jerzy Kułak zaprosił 22 najbardziej utytułowanych zawodników mijającego sezonu z Młodzieżowego Klubu Sportowego Radzyńska Akademia Taekwon-Do i trenera Janusza Wlizło, którzy mieli okazję osobiście opowiedzieć o emocjach startowych, wrażeniach ze zwycięstw i zapewne również podziękować za niezawodne wsparcie finansowe Starostwa Powiatowego.
Podczas spotkania, które odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, Starosta  wręczył zawodnikom pamiątkowe dyplomy  i wyróżnienia w trzech stopniach ważności z symbolicznymi upominkami – zgodnie z gradacją zdobytych przez zawodników sukcesów.
Czytaj całość
 
Zapomniany literat z Podlasia
Autor: Katarzyna Siedlanowska (op. Jolanta Bilska)   
30.09.2009.
Czytaj całośćTematem artykułu jest biografia artystyczna Włodzimierza Chełmickiego - literata, erudyty,człowieka światowego i szlachcica - ziemianina zarazem.
Włodzimierz Chełmicki urodził się 18 maja 1887 roku w Starej Wsi w gminie Borki. Ojciec Gustaw Chełmicki z Chełmicy herbu Nałęcz (1849-1898) i matka Aniela Jaźwińska byli właścicielami majątku ziemskiego.. Przyszły pisarz  ukończył w 1906 roku  szkołę handlową Rontalera i zaczął studia filozoficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1907 roku, w Lipsku, podjął studia handlowe, kontynuując je w Genewie (Faculte des Lettres). W 1910 roku, w Krakowie, studiował polonistykę pod opieką swojego kuzyna- znakomitego  prof. Chrzanowskiego; obaj spokrewnieni byli z  Henrykiem Sienkiewiczem (1846-1916).
W czasie I wojny światowej został ranny i, niezdolny do dalszych walk na froncie, dostał się do szkoły inżynieryjnej w Petersburgu. Na ten czas przypadają pierwsze próby literackie.. Jego pierwszym utworem była trzyaktowa komedia pt. "Wojna i miłość".Po premierze teatralnej chwalono wspaniałe dialogi i poczucie humoru, rzadko spotykane u ówczesnych polskich pisarzy. Jednak opinie złośliwych krytyków zgasiły zapał w młodym autorze. Wkrótce wyjechał z żoną- Wandą Aruszewską herbu Jastrzębiec- na bliskie sercu Podlasie, gdzie zajął się uprawą ziemi.
Czytaj całość
 
Wywiad z Fernandą i Chunchen
Redaktor: Administrator   
29.09.2009.
Czytaj całośćW ostatnim dniu wizyty w nasze szkole Xu Chunchen (Kate) i Fernanda de Sousa Mota zgodziły się odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących wizyty oraz wrażeń po wizycie. Naszych gości przepytywali nauczyciele języka angielskiego Iwona Słowikowska oraz Grzegorz Litwiniec, którzy przez cały tydzień opiekowali się również Fernandą i Kate. A oto co usłyszeliśmy:
Czytaj całość
 
Trzykrotny mistrz w pływaniu
Redaktor: Administrator   
29.09.2009.

Czytaj całośćNa rozegranych w ubiegłym tygodniu Mistrzostwach Szkoły w Pływaniu na dystansie 25 m w stylu dowolnym pierwsze miejsce zajął Mateusz Wysokiński (klasa 3s). Jest to jego trzeci mistrzowski tytuł z rzędu, zaś ubiegłoroczny wynik poprawił o ponad sekundę. Na przepłynięcie 25 metrów potrzebował w tym roku 14,04 sekundy.

Czytaj całość
 
Podwójne zwycięstwo w biegach przełajowych
Autor: Marta Frączek   
29.09.2009.
Czytaj całośćPodwójne zwycięstwo odniosły drużyny dziewcząt i chłopców z ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 24 września 2009 roku nad radzyńskim zalewem. Zespoły biegały na dystansie 10x800 metrów. Rywalizacja w tym roku przebiegała szczególnie zaciekle. Świadczy o tym kilkakrotne zmienianie się zawodników z różnych szkół na prowadzeniu poszczególnych zmian sztafety. Jednak finisz należał do uczniów naszej szkoły.
Czytaj całość
 
Wieczór Kultur - "Unity In Diversity"
Redaktor: Administrator   
24.09.2009.
Czytaj całośćDzisiejszego popołudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim odbył się Wieczór Kultur pod hasłem "Unity In Diversity" - wieczór podczas którego nasi goście - Fernanda z Brazylii i Chunchen z Chin oraz przybyli na uroczystość studenci z Turcji, Gruzji, Indonezji i Włoch mogli zaprezentować swoje kraje poprzez najbardziej znane obyczaje, tańce czy potrawy. Pokaz ten poprzedziła prezentacja naszego regionu - od historii, architektury, poprzez sławne postacie aż do potraw regionalnych.
Czytaj całość
 
Fernanda i Kate z wizytą w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
Redaktor: Administrator   
21.09.2009.

Od poniedziałku 21.09.2009 przez cały tydzień gościli będziemy w naszej szkole dwie studentki: Fernandę z Brazylii i Kate z Chin.Przeprowadzą one z uczniami cykl zajęć w języku angielskim - zaprezentują swoje regiony, kulturę i obyczaje. Pierwszy dzień rozpoczął się od wizyty w Starostwie Powiatowym, gdzie goście wraz z Dyrektorem Zdzisławem Janusem, Wicedyrektorem Grażyną Dzidą i nauczycielami opiekującymi się studentkami - Iwoną Słowikowską i Grzegorzem Litwińcem mieli okazję spotkać się ze Starostą Radzyńskiem Jerzym Kułakiem. Fernanda i Kate opowiedziały o miastach z kórych pochodzą oraz o szkołach w Brazylii i Chinach. Z zaciekawieniem wypytywały o rolę Starostwa, podział władzy jak i o zimę i śnieg, którego Fernanda jeszcze nie widziała.

Po południu zaś Fernanda i Kate miały okazję wysłuchać historii radzyńskiego pałacu, o którym opowiadał i oprowadzał Piotr Hapka.

Galeria zdjęć z wizyty w Starostwie Powiatowym i wycieczki po Radzyniu

 
I m-ce Anny Nowackiej w konkursie "II wojna światowa 1939-45"
Redaktor: Administrator   
18.09.2009.

Czytaj całośćDnia 17 września w sali konferencyjnej RSM odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny "II wojna światowa 1939-45". Do konkursowego boju stanęło 150 osób ze szkół gminazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepszą okazała się uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim Anna Nowacka z klasy 2 tfi.

Czytaj całość
 
Młodzi kucharze z ZSP kolejny raz na najwyższym podium
Redaktor: Administrator   
15.09.2009.

Czytaj całośćDnia 12.09.2009 r. odbył się w Lublinie Konkurs „Smaki Lubelszczyzny 2009” pod hasłem „Potrawy Kuchni Jagiellonów” organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku oraz Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników Regionu Lubelskiego. W konkursie udział wzięło wiele restauracji i 19 szkół z województwa lubelskiego w tym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Radzynia Podlaskiego.

 

Dyplom za zajęcie I m-caNagroda w konkursie 

 

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 419 - 437 z 551
 

Studniówka - przygotowania

Piłka nożna - powiat

Polonez - próba

Kolędowanie w językach świata

Mikołajki

Piłka nożna dziewcząt

Kibicuj z klasą!

Tydzień dobrego chleba

Targi Pracy

Obchody Dnia Patrona

Lekcja muzealna

Studentki AIESEC w ZSP

Rozpoczęcie r.szk. 2014/2015

Radzyń! Do broni!

Zakończenie r. szk. 2013/2014 cz.2

Zakończenie r. szk. 2013/2014 cz.1

Znaki ŚDM w ZSP

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Dzień Otwarty 2014 cz.2

Dzień Otwarty 2014 cz.1

Matura 2014

Zjazd Absolwentów 1972-1974

Wieczornica

Zakończenie roku szkolnego

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski

Piłka nożna - powiat

Pokaz fryzjerstwa

Studniówka 2014 cz.6/6

Studniówka 2014 cz.5/6

Studniówka 2014 cz.4/6

Studniówka 2014 cz.3/6

Studniówka 2014 cz.2/6

Studniówka 2014 cz.1/6

Studniówka tuż, tuż...

Polonez - próba

Kolędowanie w językach świata

Kolędowanie - przygotowania

Konferencja

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości