START

Archiwum

Polecamy

 
zspradzyn
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
Kryminał retro
Autor: Jolanta Bilska   
10.11.2013.

Czytaj całośćMarcin Wroński, autor poczytnych  kryminałów, spotkał się 04 października 2013 r.  z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim (ul. Jana Pawła II 2)  Wydarzenie odbyło  się w ramach programu Dyskusyjnych Klubów Książki finansowanego przez Instytut Książki.Marcin Wroński związany jest z Lublinem i tu osadził akcję serii kryminałów retro z komisarzem Maciejewskim w roli głównej: „Morderstwo  pod cenzurą„, „Kino Venus”, „ A na imię jej będzie Aniela",”Skrzydlata trumna”, „Pogrom w przyszły wtorek”

Skrzydlata trumna M. Wrońskiego została uznana przez jurorów  Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu za jedną z siedmiu najlepszych polskich powieści kryminalnych wydanych w 2012 roku i została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru.

Czytaj całość
 
XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę
Autor: Halina Rynn   
05.11.2013.
Czytaj całośćW dniach 9-10.X.2013r. delegacja uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Jana Pawła II wraz z opiekunami p. dyr. Barbarą Zaniewicz, p. Haliną Rynn i dk. Piotrem Zasuwikiem uczestniczyła w XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im Jana Pawła II na Jasną Górę. W drodze do Częstochowy odwiedziliśmy Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Zwiedziliśmy też muzeum misyjne księży Oblatów, w którym znajdują się eksponaty nieomal z całego świata. Na tle pięknej panoramy Gór Świętokrzyskich w jesiennej szacie wyjątkowo smakował nam posiłek przygotowany przez panie i uczniów klas gastronomicznych. Nasze modlitewne spotkanie w rodzinie szkół rozpoczęliśmy od czuwania i udziału wraz z pocztem sztandarowym w Apelu Jasnogórskim. Dla części naszej grupy było to pierwsze spotkanie z Matką Bożą w Jasnogórskim Wizerunku.
Kolejny dzień naszego pobytu w Częstochowie to uczestnictwo w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej na szczecie Jasnej Góry pod przewodnictwem duszpasterza Rodziny Szkół ks. Biskupa Henryka Tomasika. Wielką radością dla nas była posługa naszego diakona Piotra podczas Mszy Świętej oraz odczytanie przez Niego Ewangelii.
Czytaj całość
 
Łukasz Bernat Mistrzem Licealiady rejonu bialskopodlaskiego w tenisie stołowym!
Redaktor: Administrator   
03.11.2013.
Czytaj całość28 października 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim  odbył się turniej finałowy rejonu w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady.  Zawody zostały otwarte przez dyrektora szkoły mgr inż. Zdzisława Janusa, który w swoim wystąpieniu przedstawił historię i osiągnięcia  tenisa stołowego  w Radzyniu Podlaskim. Przypomniał, że w naszej hali widowiskowo – sportowej, swoje ligowe mecze rozgrywa pierwszoligowa ALFA, a w 2009 roku został rozegrany mecz międzypaństwowy Europejskiej Ligi Narodów, w którym reprezentacja Polski pokonała drużynę Włoch 3:0.
Czytaj całość
 
Sekcja pływacka - harmonogram zajęć
Redaktor: Administrator   
30.10.2013.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ SEKCJI PŁYWACKIEJ MULKS
„TECHNIK – ORION” PRZY ZSP W RADZYNIU PODLASKIM

obowiązuje od 04.11.2013 r.

 

L.p

godzina

Pon.

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

 

8.00 – 9.00

gr. I dz.

 

gr. I dz.

 

 

1.

15.15-16.00

ZSP ch.

ZSP dz.

kl. I dz.

15.30-16.30

kl. IV dz.

15.30-16.15

kl. I dz./ch.

2.

16.15-17.00

gr. II dz./

gr. I ch.

gr.II dz./

gr. I ch.

 

16.30 – 17.15

gr. III chł. /     kl.I dz./ch.

16.30-17.15

kl. I dz.

3.

17.15-18.00

gr. III dz./

gr. II ch.

gr. III dz./

gr. III ch.

 

17.30 – 18.15

gr. II chł.

 

 

 
II Mistrzostwa w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców o Puchar Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski
Redaktor: Administrator   
30.10.2013.
Czytaj całośćI Organizator zawodów:  
•    MULKS „Technik – Orion”
      przy ZSP im. Jana Pawła II w  Radzyniu Podlaskim,   
•    Współorganizator: MOS i R w Radzyniu Podlaskim.

II Termin i miejsce zawodów:
•    Zawody odbędą się 08 listopada 2013 roku w pływalni MOS i R w Radzyniu Podlaskim, ul. Sikorskiego 15 A.
•    Rozgrzewka rozpocznie się o godzinie 8.30.
•    Zawody rozpoczną się o godzinie 9.00.

III Cel zawodów:
•    Popularyzacja pływania wśród młodzieży jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój.
•    Wdrażanie młodzieży do zdrowej sportowej rywalizacji.
•    Wdrażanie młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego czasu.
•    Przeciwdziałanie patologiom społecznym.

IV Uczestnictwo:
•    Zawody przeznaczone są dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
      z terenu powiatu radzyńskiego.
•    Uczniowie z innych szkół mogą uczestniczyć w zawodach tylko pod opieką osób do tego uprawnionych ( nauczycieli ) – obowiązkowe zgłoszenie pisemne.
•    Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
Czytaj całość
 
Konkurs kaligraficzny
Redaktor: Administrator   
29.10.2013.
28 października 2013 r. został rozstrzygnięty konkurs kaligraficzny z języka rosyjskiego przeprowadzony po wstępnym etapie nauki w klasach pierwszych. W roku szkolnym 2013/2014 konkurs ten dotyczył uczniów  mgr Magdaleny Iwańczuk. Po różnorodnych ćwiczeniach kaligraficznych przeprowadzonych przez nauczycielkę w klasach 1thg, 1tbm, 1tg, 1ti, 1ts, 1lb, 1la, 1ls i 1tf uczniowie wypełnili karty pracy. Wkład pracy nauczyciela i cierpliwa praca uczniów zaowocowały długą listą uczniów zasługujących na wyróżnienie. Wsród dziewcząt: 1tgh - Natalia Książek i Paulina Maksymiuk, 1lb - Paula Rożen, Milena Sposób, Ewelina Biernacka, Zuzanna Daniluk i Julia Sałata, 1tg - Katarzyna Hołownia i Wiktoria Sawicka.
Wśród chłopców: 1ti - Piotr Zawada i Karol Biernacki, 1tbm - Kamil Cieślak, 1ts - Maciej Dzioba.
 
Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta
Redaktor: Administrator   
26.10.2013.

Czytaj całość22 października 2013 r. w murach naszej szkoły gościł Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta. W spotkaniu z panem Włodzimierzem Kowalikiem wzięli udział uczniowie czterech klas pierwszych – 1 la, 1 lb, 1 tgh i 1 te. Spotkanie z ekspertem do spraw ochrony praw konsumenta było ciekawym wydarzeniem uatrakcyjniającym przebieg lekcji z podstaw przedsiębiorczości. Na zajęciach w sposób bardzo ciekawy i obrazowy uczniowie mogli się zapoznać z pojęciem konsumenta oraz motywami, które nami kierują przy dokonywaniu zakupów. Nie zawsze są one racjonalne, tak jak byśmy chcieli. Współczesne badania wskazują na bardzo duże znaczenie wpływu na nasze decyzje konsumenckie efektu ekspozycji, nieświadomego ucznia się czy też bodźców podprogowych. W większości przypadków wydaje nam się, że jesteśmy odporni na wpływ reklamy, a w rzeczywistości to – zobaczę na półce reklamowany w telewizji produkt i…produkt w koszyku.

Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw KonsumentaSpotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw KonsumentaImage

Czytaj całość
 
IV Turnieju Judo im. Leszka Piekarskiego
Autor: Waldemar Podsiadły   
25.10.2013.

Czytaj całośćW IV edycji Turnieju Judo im. Leszka Piekarskiego, który odbył się 12.10.2013 r. wzięło udział ponad 400 zawodniczek i zawodników z 29 klubów z kraju i 12 zagranicznych, m. in. z Litwy, Białorusi i Ukrainy. W zawodach startowało 8 chłopców i 4 dziewczynki z radzyńskiego MULKS „Technik – Orion” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Tym razem klub reprezentowali młodzi adepci judo i walczący co najmniej dobrze zdobyli 6 medali, w tym 3 złote, 2 srebrne i jeden brązowy.

IV Turnieju Judo im. Leszka PiekarskiegoIV Turnieju Judo im. Leszka Piekarskiego IV Turnieju Judo im. Leszka Piekarskiego

Czytaj całość
 
Kampania "Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2013"
Autor: Małgorzata Tokarska   
24.10.2013.

Czytaj całość22 października 2013 roku społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim miała możliwość degustowania  kanapek przyrządzonych z  upieczonego przez młodzież chleba.  Na stołach znalazły się również smaczne jabłka i warzywa.
Już po raz piąty Fundacja Dobre Życie zaprosiła szkoły do udziału w ogólnopolskiej kampanii „Tydzień dobrego  chleba i zdrowego stylu życia  w szkole 2013” , której celem jest zachęcenie  szkół i innych placówek do podjęcia działań edukacyjnych upowszechniających zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia. Akcja ta ma zwrócić uwagę na problem chleba, a także podnieść świadomość młodych konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie oraz znaczenia zdrowego stylu życia dla zachowania zdrowia.

Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życiaTydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życiaTydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia 

Czytaj całość
 
Śladami Józefa Czechowicza
Redaktor: Administrator   
23.10.2013.

Czytaj całość22 października 2013 r. grupa młodzieży z klas 3 tsh i 2teh wraz opiekunami mgr Magdaleną Iwańczuk i mgr Martą Frączek odwiedziła Lublin. Piękna jesienna pogoda sprzyjała spacerowi po wybranych miejscach związanych z trasą zawartą w "Poemacie o mieście Lublinie" Józefa Czechowicza oraz przybliżeniu młodzieży sylwetki pisarza i jego związku z miastem. W planie wycieczki znalazł się również komediodramat w reżyserii Macieja Pieprzycy "Chce się żyć".

Śladami Józefa Czechowicza 

Czytaj całość
 
Studentki z Serbii i Wietnamu prowadziły zajęcia w ZSP
Autor: Aleksandra Korolczuk   
23.10.2013.
Czytaj całośćW dniach 14 – 18.10.2013 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjanych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim gościł w swoich murach studentki AIESEC. Tym razem naszą szkołę odwiedziła Marija Batic z Serbii oraz V?t Béo Pham Linh z Wietnamu.
Koordynatorem i inicjatorką kilkuletniej już współpracy ZSP z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów AISEC jest pani dyrektor Grażyna Dzida, którą w działaniach w bieżącym roku szkolnym wspierali nauczyciele języka angielskiego: p. Iwona Słowikowska, p. Grzegorz Litwiniec, p. Hanna Nowicka, p. Sylwia Mikołajczyk, p. Katarzyna Samociuk, p. Agnieszka Korolczuk oraz p. Aleksandra Korolczuk.
Czytaj całość
 
Tenis stołowy z klasą
Autor: Marek Frączek   
20.10.2013.

Czytaj całośćDzisiejszy dzień (18.10.2013) w naszej szkole upłynął pod sportowym znakiem tenisa stołowego. W piątek W hali widowiskowo - sportowej zebrali się pasjonaci ping ponga, którzy rywalizowali o miano „Mistrza Szkoły” w kategorii dziewcząt i chłopców. Rozgrywki prowadzone były systemem pucharowym do dwóch przegranych. Wśród dziewcząt nie znalazła sobie równych Joanna Wierzbicka z klasy 1 lb, pokonując w finale Arletę Bondaruk z klasy 3 ls. Na trzecim miejscu uplasowała się Sylwia Janczura z klasy 2 ls, zaś na czwartym Agata Dmowska z klasy 1 lb. W rywalizacji męskiej bezkonkurencyjni okazali się ubiegłoroczni mistrzowie rejonu bialskopodlaskiego i uczestnicy finału wojewódzkiej Licealiady w Zamościu: Łukasz Bernat kl. 3 lcg , Marek Kulik kl. 2 gh. Ale tu miała miejsce niespodzianka. Dwukrotny Mistrz Szkoły Łukasz Bernat nie obronił tytułu. Obydwaj stoczyli pasjonujący, pięciosetowy finałowy mecz, w którym nieznacznie lepszym okazał się Marek Kulik i to on został Mistrzem Szkoły na rok 2013/14. Równie zacięty mecz o trzecie miejsce rozegrali Łukasz Maksymiuk z kl. 2 ts i Adam Kaczor 2 ls., który zakończył się zwycięstwem Adama.

Tenis stołowy z klasą 

Czytaj całość
 
Dzień chleba w ZSP
Redaktor: Administrator   
19.10.2013.

22 października 2013 (wtorek) o godz. 10.30 na holu szkoły odbędzie się degustacja naturalnej żywności oraz ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Promujemy zdrową żwyność" organizowanego w ramach V edycji "Tygodnia dobrego chleba i zdrowego stylu życia". Zapraszamy społeczność szkolną.

Dzień chleba 

 
Dzień Patrona Szkoły
Redaktor: Administrator   
19.10.2013.

Czytaj całość16 października jak co roku obchodzony jest w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim Dzień Patrona Szkoły. Tego dnia młodzież i nauczyciele udali się do Sanktuarium Matki Boskiej Niesutającej Pomocy, gdzie odbyła się uroczysta msza święta koncelebrowana przez ks. prał. Romana Wiszniewskiego. Po mszy świętej odbył się pokaz słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

Image 

Czytaj całość
 
Dzwonki po nowemu
Redaktor: Administrator   
15.10.2013.
Od dzisiaj tj. od 15 października 2013 r. zmieniła się (co prawda tylko delikatnie) długość przerw w szkole. Jest to jeden z efektów Sportowego Okrągłego Stołu jaki odbył się 10.10.2013 (więcej o tym wydarzeniu można poczytać na specjalnym blogu - link WF z klasą na naszej stronie w kategorii Polecamy). Oto aktualny rozkład poszczególnych godzin lekcyjnych:

1 lekcja  8.00 - 8.45
2 lekcja  8.50 - 9.35
3 lekcja  9.45 - 10.30
4 lekcja  10.40 - 11.25
5 lekcja  11.35 - 12.20
6 lekcja  12.30 - 13.15
7 lekcja  13.40 - 14.25
8 lekcja  14.30 - 15.15

czyli długość kolejnych przew to odpowiednio: 5, 10, 10, 10, 10, 25 i 5 minut.
 
Konkursy
Redaktor: Administrator   
07.10.2013.

Czytaj całośćRadzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zaprasza uczniów szkół powiatu radzyńskiego do udziału w konkursach:

Konkurs polonistyczny „Odpowiednie dać rzeczy słowo” dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (do 10.XI.2013 r.)

Konkurs fotograficzny „Zabytki budownictwa przemysłowego i rzemiosła w Powiecie Radzyńskim” dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
Zdjęcia obiektów architektonicznych - zabytków budownictwa przemysłowego i rzemiosła w Powiecie Radzyńskim.
Prace można nadsyłać do do 10.XI 2013 r.

Konkurs plastyczny „Śladami ginących zawodów” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Inspiracją dla  młodych plastyków mogą stać się zawody, które w wyniku przemian cywilizacyjnych oraz zmiany stylu życia wymierają. Z usług kowala czy zduna korzystają już nieliczni i nie każdy wie nawet czym się zajmuje zdun czy bednarz. I to jest wyzwanie dla Was.
Prace można nadsyłać do 10.XI 2013 r.

Konkurs fotograficznyKonkurs plastycznyKonkurs polonistyczny 

Czytaj całość
 
Odpowiednie dać rzeczy słowo - regulamin
Redaktor: Administrator   
07.10.2013.

Czytaj całośćRadzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
przy współpracy z Instytutem Filologii Polskiej  UMCS w Lublinie zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu radzyńskiego do udziału w konkursie „Odpowiednie dać rzeczy słowo”

Regulamin - szkoły ponadgimnazjalne
1.Celem konkursu jest podnoszenie kompetencji językowych w zakresie posługiwania się polszczyzną oraz promowania młodzieży z uzdolnieniami językowymi.
2.Konkurs obejmuje dwa etapy:
I etap- szkoła wyłania( na zasadzie wewnętrznego konkursu) i zgłasza do udziału w finale konkursu maksimum  pięciu uczniów.

Czytaj całość
 
Geografia dla maturzysty
Redaktor: Administrator   
04.10.2013.

Miło nam poinformować, że Ewa Czerwińska jest wpółautorem zeszytu ćwiczeń z geografii dla szkół ponadgimnazjalnych (ISBN: 9788326219320). Wydanie jest częścią serii Geografia dla maturzysty zgodnego z nową podstawą programową. Wsró autorów są również Róża Jakimiuk i Marta Pasiak.

Zeszyt ćwiczeń pozwala od początku kursu oswoić ucznia z formą zadań, jakie występują na maturze. Wiele ćwiczeń zawiera podpowiedzi i wskazówki, na co zwrócić uwagę i w jaki sposób poradzić sobie z podobnymi zadaniami na egzaminie z geografii.

Geografia dla maturzysty 

 
Sekcja pływacka - harmonogram
Redaktor: Administrator   
02.10.2013.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ SEKCJI PŁYWACKIEJ MULKS
„TECHNIK – ORION” PRZY ZSP W RADZYNIU PODLASKIM

obowiązuje od 23.09.2013 r.

L.p

godzina

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

 

8.00 – 9.00

gr. I dz.

 

gr. I dz.

 

 

1.

15.15-16.00

ZSP ch.

ZSP dz.

kl. I dz.

 

15.30-16.15

kl. I dz./ch.

2.

16.15-17.00

gr. II dz./

gr. I ch.

gr.II dz./

gr. I ch.

 

16.30 – 17.15

gr. III chł.

 

3.

17.15-18.00

gr. III dz./

gr. II ch.

gr. III dz./

gr. III ch.

 

17.30 – 18.15

gr. II chł.

 

 

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 419 - 437 z 876
 

Dzień wiosny w ZSP

Pierwszy dzień wiosny w ZSP

Powiatowy Dzień Matematyki 2017 w ZSP cz.1

Powiatowy Dzień Matematyki 2017 w ZSP cz.2

"Misie" w ZSP

Walentynki w ZSP

Studniówka ZSP 2017 cz.6

Studniówka ZSP 2017 cz.5

Studniówka ZSP 2017 cz.4

Studniówka ZSP 2017 cz.3

Studniówka ZSP 2017 cz.2

Studniówka ZSP 2017 cz.1

Studniówka - przygotowania

Kolędowanie w językach świata 2016

Próba poloneza

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.2/2

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.1/2

Konferencja naukowa Klasy Akademickiej SGH

Targi Pracy i Edukacji

Tydzień dobrego chleba

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.2

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.1

Dzień Edukacji Narodowej

ABC Blondy

Rozpoczęcie r.szk. 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Naturalnie zdrowi

Dzień Otwarty okiem uczniów

Podpisanie umowy o współpracy z PSW w Białej Podlaskiej

Dzień Otwarty 3/3

Dzień Otwarty 2/3

Dzień Otwarty 1/3

Ariel Borysiuk z wizytą w ZSP

Matura

Zakończenie r.szk. klas maturalnych

Studniówka 2016 w ZSP #selfie

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.7

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.6

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości