START

Archiwum

Polecamy

 
zspradzyn
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 
Stowarzyszenie Stuk-Puk

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
EtnoLog. Zaloguj się na ludowo
Autor: Jolanta Bilska   
29.11.2009.
Czytaj całość"EtnoLog. Zaloguj się na ludowo” to program Centrum Edukacji Obywatelskiej, w którym udział biorą uczniowie z klas 1la i 2la. Realizują projekt „W świecie naszych pradziadków. Kultura duchowa Podlasia”. Postanowili zebrać zwyczajowe nazwy miejscowe powiatu radzyńskiego. W drugiej części projektu opracują przekazy o wierzeniach, medycynie ludowej i tradycyjnej  kuchni regionalnej. Postanowiliśmy ocalić od zapomnienia te elementy kultury duchowej, które stanowią o wyjątkowości naszego regionu.
Czytaj całość
 
XII Światowa Liga Siatkówki ROKiR ruszyła.
Redaktor: Administrator   
29.11.2009.
Czytaj całośćOd niedzieli 29.11.2009 na boiskach Hali przy ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim rozgrywane są mecze XII Światowej Ligi Siatkówki ROKiR. Zmagania toczą się w dwóch ligach - I liczy 10 drużyn - w tym ZSP Seniorzy, zaś II liga - 15 drużyn w tym dwie drużyny uczniowskie: ZSP i ZSP Dziewczyny oraz drużyna Plus Minus 50. Hitem pierwszej kolejki okazał się mecz drużyny ZSP Dziewczyny z drużyną LO. Dziewczęta skutecznie atakowały i w pierwszym secie do poziomu 20 punktów żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż 4 punkty, lecz w końcówce (jak i w całym meczu) zabrakło trochę szczęścia. Więc na początek porażka 0:3 z faworytem grupy ale trzymamy kciuki i liczymy na dalsze udane występy.
Czytaj całość
 
Turniej Siatkówki Dziewcząt i Chłopców
Redaktor: Administrator   
29.11.2009.

Czytaj całośćKolejny turniej Piłki Siatkowej za nami. Ty razem do boju na boiskach Zespołu Szkół Poandgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim przystąpili gimnazjaliści. Zgłosiło się 9 drużyn (w tym 5 dziewcząt oraz 4 chłopców). Zawody poprowadzili nauczyciele ZSP: Sebsastian Magier, Jacek Dębski oraz Wojciech Blicharz. Gry toczyły się na bardzo wyrównanym i wysokim poziomie - tym bardziej, że wielu uczestników turnieju grało ze starszymi kolegami i koleżankami w Mistrzostwach Powiatu, zaś niektóre drużyny  wystartowały w Radzyńskiej Lidze Piłki Siatkowej ROKiR.

Aktualizacja: poprawiona klasyfikacja końcowa.

Czytaj całość
 
Gmina Kąkolewnica zwycięzcą Mistrzostw Powiatu w Siatkówce Dziewcząt
Redaktor: Administrator   
25.11.2009.
Czytaj całość21 listopada 2009 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych zostały rozegrane kolejne Młodzieżowe Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce. Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Uczniowski Ludowy Klub Sportowy TECHNIK-ORION przy finansowej pomocy Powiatu Radzyńskiego, zaś zawody prowadził Zbigniew Zaniewicz oraz Katarzyna Magier i Emil Kałuski. Do Mistrzostw zgłosiło się 6 drużyn - w tym zwycięzca z poprzedniego turnieju - drużyna Miasto Radzyń. Niestety tytułu nie udało się obronić - ten dzień należał bowiem do dziewczyn z drużyny Gmina Kąkolewnica, które wygrały turniej nie tracąc ani jednego seta.
Czytaj całość
 
Młodzieżowe Mistrzostwa Gmin Powiatu Radzyńskiego w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców
Redaktor: Administrator   
17.11.2009.

Czytaj całośćDnia 7.XI i 14.IX.2009 odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnajzlanych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim Młodzieżowe MIstrzostwa Gmin Powiatu Radzyńskiego w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców zorganizowane przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy TECHNIK - ORION. 7 listopada rywalizowali ze sobą chłopcy rocznik 92 i młodsi. Zwyciężył zespół w składzie:G.Czopek, T.Karpysz, P.Jucha, Sz. Zakrzewski, J.Łuba, Ł.Kwaśny.

14 listopada do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Zwyciężyła drużyna Miasto Radzyń I w składzie: K.Niedziółka, A.Dymek, P.Szwed, A.Szkurłat, N.Olszak, A.Kania, P.Wardziak pokonując pozostałe zespoły przy stracie tylko jednego seta.

Czytaj całość
 
Ciekawa lekcja chemii w Centrum Naukowo - Badawczym Dr Ireny Eris
Autor: Grażyna Dzida   
17.11.2009.

Czytaj całośćWycieczki przedmiotowe stanowią integralną część procesu dydaktyczno - wychowawczego. Mają na celu zarówno rozszerzenie wiedzy uczniów jak i uatrakcyjnienie samego procesu nauczania. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w wycieczce do Centrum Naukowo – Badawczego Dr Ireny Eris w Piasecznie, gdzie mieli okazję obserwować  przebieg procesu  produkcji kosmetyków i zapoznać się z historią rozwoju zakładu.

Czytaj całość
 
"...targowałam się z taksówkarzem" - wywiad z Renatą Sieromską
Autor: M.Powałka, A.Muszyńska   
17.11.2009.
Czytaj całośćPo raz kolejny nasza sprytna i przebiegła ekipa dziennikarska wzbogacona w fantastyczny wynalazek XXI wieku, dyktafon, postanowiła namierzyć kolejne „ciałko pedagogiczne”, o którym my i nasi uczniowie mogliby dowiedzieć się czegoś więcej niż suchego faktu, że jest to pracownik ZSP. Naszą „ofiarą” stała się sorka Renata Sieromska, nauczyciel języka polskiego, która wyjawiła nam wiele bardzo interesujących tajników swojego życia prywatnego i zawodowego. Przeczytajcie sami.
Czytaj całość
 
Stypendia Prezesa Rady Ministrów
Redaktor: Administrator   
09.11.2009.

Czytaj całośćDnia 4 listopada odbyło się w Białej Podlaskiej wręczenie dylpomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Wśród osób wyróżnionych stypendiami Prezesa Rady Ministrów są również dwie uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu
Podlaskim: Anna Nowacka z II klasy Technikum i Katarzyna Parafian z II klasy LO.

List gratulacyjny - Anna NowackaList gratulacyjny - Katarzyna Parafian 

Czytaj całość
 
II Diecezjalny Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
Redaktor: Administrator   
05.11.2009.

Czytaj całość4 listopada 2009 roku odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w  Radzyniu Podlaskim II Diecezjalny Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Hasło przewodnie Zjazdu to "Jan Paweł II - Papież Wolności". Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele M.B.N.P. odprawiona przez Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Następnie poczty sztandarowe oraz uczniowie przeszli do Hali widowiskowo-sportowej przy ZSP, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

List Lubelski Kurator OświatyList Poseł na Sejm RP Tadeusz SławeckiList Poseł na Sejm RP Jerzy RębekList Mazowiecki Kurator Oświaty 

 

  

Wideo: H.Korolczuk

Czytaj całość
 
Próbna matura z matematyki
Redaktor: Administrator   
03.11.2009.

Dzisiaj odbyła się próbna matura pismena z matematyki na poziomie podstawowym. To przedsmak tego, co czeka uczniów klas maturalnych w maju 2010 roku, kiedy to matura z matematyki będzie zdawana jako obowiązkowa. Poniżej do pobrania arkusz z zadaniami oraz przykładowe odpowiedzi. (żródło www.cke.edu.pl)

Próbna matura z matematyki - arkusz z zadaniami

Próbna matura z matematyki - przykładowe odpowiedzi

 
Enter Your Future - podsumowanie projektu na Gali w Lublinie
Redaktor: Administrator   
01.11.2009.

Czytaj całość31 października 2009 roku w Lublinie odyło się w Lublinie uroczyste podsumowanie projektu "Enter Your Future" realizowanego prez Stowarzyszenie Studentów AIESEC. W ramach projektu przez tydzień Kate i Chunchen prowadziły zajęcia z uczniami naszej szkoły - zaś pozostali uczestnicy projektu (których mogliśmy poznać podczas Wieczoru Kultur "Unity in Diversity" zorganizowanego w naszej szkole) w innych szkołach lubelszczyzny.

Podziękowania od AIESEC 

Czytaj całość
 
Podziękowania od Kuratora Oświaty
Redaktor: Administrator   
01.11.2009.

Podziękowanie od Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza

 

 
Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym
Autor: Marta Frączek   
18.10.2009.

Czytaj całośćDnia  16.10.2009 odbyły się indywidualne mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. Rozegrane zostały po raz pierwszy w  hali  widowiskowo–sportowej. Ponad czterdzieści osób wzięło udział w rywalizacji o miano najlepszych tenisistów ZSP im. Jana Pawła II. Zawody zostały rozegrane w systemie gier do dwóch  przegranych. Wśród  dziewcząt zwyciężyła  Sylwia Dziewulska 1 tg, pokonując Joannę Zienkiewicz 2 lp (II miejsce) i Annę Adamelak 1 tfh (III miejsce). Wśród chłopców triumfował po raz drugi Karol Szcześniak 2 ls  wyprzedzając Mateusza Ochala 3 ls i Karola Kalenika 2 ls.

Czytaj całość
 
XXI Pieszy Rajd Kleebergowski
Redaktor: Ewa Czerwińska   
17.10.2009.

Czytaj całośćW dniach 2 – 4 października 2009 roku odbył się kolejny już, bo XXXI Pieszy Rajd Kleebergowski. Jak co roku, rajd upamiętniał kolejną rocznicę bitwy obronnej 1939 roku pod Kockiem. Tym razem była to okrągła, 70 rocznica tej bitwy,  której obchodom towarzyszyły także inne imprezy, a najciekawszą z nich była rekonstrukcja bitwy  organizowana m.in. przez uczniów naszej szkoły Kamila Kubaczyńskiego i  Wojciecha Krzewskiego z klasy 3 tg.

Czytaj całość
 
Akademia Papieska
Redaktor: Administrator   
17.10.2009.
Czytaj całośćDnia 16 października 1978 kardynał Karol Wojtyła (Arcybiskup Krakowski) został wybrany papieżem i przybrał imię Jana Pawła II. Dzień ten - 16 października - został ustanowiony w 2005 roku świętem państwowym. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II 16 października został uczczony uroczystym apelem pod hasłem  Wolność zawsze jest wyzwaniem” przygotowanym przez katechetkę p. Elżbietę Niewęgłowską. W apelu udział wzięli: Adamowicz Monika kl. 4tg Bobowska Emilia kl. 2th Parczyńska Małgorzata kl. 2th Gryglicka Wioleta kl. 1tg Szepietowska Anna kl. 1tg Głowniak Maciej kl. 2tfi Łubik Jarosław kl. 2tfi Marczuk Kamil kl. 1la

Czytaj całość
 
Podlaski epizod z wojny 1914-1918 w korespondencji Marii Dąbrowskiej
Autor: Jolanta Bilska   
16.10.2009.
Czytaj całośćMarian Dąbrowski, mąż pisarki Marii Dąbrowskiej( autorki m.in. "Nocy i dni"), brał udział, jako oficer legionów, w I wojnie światowej. W 1915 r. pod Leśną został przełamany front rosyjski. Przy dawnym klasztorze o.o. Paulinów znajdował się kościół, zamieniony przez Rosjan na cerkiew. 17 sierpnia M.Dąbrowski zanotował "Kościół ten, po 40 latach restytuowany został przez kapelana wojsk polskich ks.Ciepiechała w obecności świadków: kap.Śniadowskiego, poruczników Kamińskiego i Żmigrodzkiego, ob. Dąbrowskiego, żołnierzy z brygady Piłsudskiego oraz licznych rzesz okolicznego ludu.
Czytaj całość
 
IX Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II
Autor: Halina Rynn   
15.10.2009.
Czytaj całość08 października odbyła się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Nasza szkoła uczestniczyłą w tej pielgrzymce po raz drugi. Na pielgrzymkowy szlak wyruszyliśmy 7.X nawiedzając po drodze sanktuarium relikwi Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu w Górach Świętokrzyskich. Do Częstochowy dotarliśmy wieczorem. W ogromnym tłoku, ale i z wielkim przeżyciem uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Rejonu w biegach przełajowych
Autor: Marta Frączek   
11.10.2009.
Czytaj całośćPrzy wspaniałej pogodzie odbyły się 08 października 2009 na stadionie Ludowego Klubu Sportowego "SOKÓŁ" w Adamowie, mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych rejonu bialskopodlaskiego. Uczestniczyły w nich po cztery najlepsze drużyny ( 2 dziewcząt i 2 chłopców) z pięciu powiatów naszego rejonu. Bardzo dobrze spisała się drużyna dziewcząt z naszej szkoły, która miała do pokonania w terenie 10 x 800 metrów, zajmując ostatecznie piąte miejsce.
Czytaj całość
 
II Halowe Igrzyska Przedszkolaków "Chcę być sprawny"
Redaktor: Administrator   
08.10.2009.
08 października 2009 roku już po raz drugi Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "TECHNIK-ORION" działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zorganizował Halowe Igrzyska Przedszkolaków "Chcę być sprawny". Uroczystość otworzył Prezes Klubu i Dyrektor Szkoły mgr inż. Zdzisław Janus, zaś sędzią głównym zawodów był mgr Zbigniew Zaniewicz. W Olimpiadzie wzięły udział dzieci ze wszystkich radzyńskich przedszkoli. Każde z nich dostało okolicznościowy dyplom oraz nagrodę za udział w Igrzyskach. Imprezę zrealizowano przy pomocy finansowej Powiatu Radzyńskiego.
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 419 - 437 z 561
 

Dzień Badań Kosmicznych

Lekcja historii

Studniówka ZSP 2015 cz.8

Studniówka ZSP 2015 cz.7

Studniówka ZSP 2015 cz.6

Studniówka ZSP 2015 cz.5

Studniówka ZSP 2015 cz.4

Studniówka ZSP 2015 cz.3

Studniówka ZSP 2105 cz.2

Studniówka ZSP 2015 cz.1

Studniówka - przygotowania

Piłka nożna - powiat

Polonez - próba

Kolędowanie w językach świata

Mikołajki

Piłka nożna dziewcząt

Kibicuj z klasą!

Tydzień dobrego chleba

Targi Pracy

Obchody Dnia Patrona

Lekcja muzealna

Studentki AIESEC w ZSP

Rozpoczęcie r.szk. 2014/2015

Radzyń! Do broni!

Zakończenie r. szk. 2013/2014 cz.2

Zakończenie r. szk. 2013/2014 cz.1

Znaki ŚDM w ZSP

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Dzień Otwarty 2014 cz.2

Dzień Otwarty 2014 cz.1

Matura 2014

Zjazd Absolwentów 1972-1974

Wieczornica

Zakończenie roku szkolnego

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski

Piłka nożna - powiat

Pokaz fryzjerstwa

Studniówka 2014 cz.6/6

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości