START

Archiwum

Polecamy

 
zspradzyn
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 
Stowarzyszenie Stuk-Puk

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
Warsztaty filmowe w toku
Redaktor: Administrator   
18.10.2010.
Czytaj całośćW ramach projektu "Radzyń - Europa, Europa - Radzyń" (program europejski "Młodzież w działaniu") trwają warsztaty filmowe prowadzone przez Jakuba Jakubowskiego - współzałożyciela Radzyńskiego Stowarzyszenia dla Kultury "Stuk-Puk", pomysłodawcę filmu "Dziadki-dziatkom. Pamiętnik ze Starego Radzynia". W ramach warsztatów zrealizowany zostanie reportaż o ziemi radzyńskiej, którego projekcję przewidziano w trakcie młodzieżowej debaty "Ziemia radzyńska - pogranicze kultur".
Czytaj całość
 
Pielgrzymka Rodziny Szkół Im. Jana Pawła II
Autor: Katarzyna Gnatowicz, Joanna Czeczko   
18.10.2010.
Czytaj całośćDo pierwszego ogólnopolskiego spotkania przedstawicieli szkół im. Jana Pawła II doszło 20 XI 1998 w Radomiu z inicjatywy jednego z rodziców i dyrektora II Publicznej Szkoły Podstawowej nr 41, zaraz po przyjęciu patronatu Papieża - Polaka.  W tym roku, 6 X 2010, uczestnicy pielgrzymki zgromadzili się na polach jasnogórskich już po raz dziesiąty. Przyjechali reprezentanci przedszkoli, 193 gimnazjów, 164 szkół podstawowych, 113 zespołów szkół, 12 liceów, 2 szkół wyższych i 2 szkół z Wilna. W rzeczywistości w uroczystościach uczetniczyło ponad 20 tysięcy uczniów. Tegoroczne spotkanie upływało pod znakiem apieskiego krzyża, niesionego przez Jana Pawła II w czasie jego ostatniej, wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej. Sprzyjało to modlitwom o Jego rychłą beatyfikację.
Czytaj całość
 
O 3 punkty od zwycięstwa
Redaktor: Administrator   
17.10.2010.
Czytaj całośćTrzech punktów w tie-breaku zabrakło zespołowi Technik ORION by odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie w Wojewódzkiej Lidze Juniorów. Nic nie zapowiadało pięciosetowego pojedynku, bowiem drużyna gości - ŁKS Orlęta Łuków dość łatwo wygrała pierwsze dwa sety  nie podnosząc zbyt wysoko poprzeczki. MULKS Technik Orion przelamał się dopiero w trzecim secie, kiedy to po emocjonującej końcówce wygrali 26:24. Czwarty set to dominacja drużyny z Radzynia - seryjnie zdobywane punkty i entuzjazm wielu kibiców, którzy przybyli na to spotkanie. Niestety w piątym secie zabrakło już tej energii, którą zawodnicy wyzwolili z siebie w czwartej odsłonie. Przy stanie 13:14 po obronionym meczbolu, atak gości z Łukowa zakończył to spotkanie. Miejmy nadzieję, że kolejne spotkania będą nie mniej emocjonujące.
Czytaj całość
 
Literaci na Południowym Podlasiu
Autor: Jolanta Bilska   
17.10.2010.
Czytaj całośćPrzyjemna jest świadomość, że w najbliższej okolicy żył i tworzył  sławny artysty. Cząstka sławy udziela się miejscu zamieszkania czy urodzenia. Dlatego zwykliśmy   z  dumą podkreślać fakt, że w danym miejscu urodził się, mieszkał czy chociażby zatrzymał się na krótki pobyt znany człowiek. Przypomnijmy wobec tego  twórców literatury, których los związał, choćby na krótko, z naszym regionem. Związki z podlaską ziemią odnaleźć można w biografiach i twórczości wielu pisarzy.
Czytaj całość
 
Historia Szkoły już na naszej stronie
Redaktor: Administrator   
14.10.2010.

W dziale  Z HISTORII ZSP można już przeczytać historię naszej Szkoły. Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z kroniki szkolnej . Kolejne zdjęcia już wkrótce

 

 
Technik Orion - Cisy Nałęczów
Redaktor: Administrator   
10.10.2010.
Czytaj całośćNadal bez zwycięstwa pozostaje drużyna Technik Orion w Wojewódzkiej Lidze Juniorów. Po wyjazdowej porażce w Międzyrzecu z zespołem UKS Sikorski Trójka L0 0:3,  wszyscy kibice liczyli na pokonanie teoretycznie słabszego zespołu LKS CISY Nałęczów. Niestety zawodnicy z Nałęczowa zgotowali niespodziankę i po dość krótkim meczu pokonali naszą drużynę 3:0. Do połowy każdego z setów prowadzenie zmieniało się to na korzyść gości to na korzyść gospodarzy, niestety końcówki setów należały już do drużyny z Nałęczowa. Wyniki poszczególnych setów: 17:25, 16:25, 19:25.
Czytaj całość
 
Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym
Autor: Marta Frączek   
09.10.2010.
Czytaj całość30.09.20110 na Hali widowiskowo-sportowej przy ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Trzydziestu dwóch uczniów i szesnaście uczennic wzięło udział w rywalizacji o miano najlepszych tenisistów ZSP. Zawody zostały rozegrane w systemie gier do dwóch  przegranych. Wśród  dziewcząt zwyciężyła  Joanna Mańko z 2tfh, pokonując ubiegłoroczną mistrzynię szkoły Sylwię Dziewulską  z 2tg (II miejsce) i Monikę Mańko 2la (III miejsce). Czwarte miejsce zajęła Sylwia Zacharjasz z klasy 1la. Wśród chłopców zwyciężył Marek Wierzbicki 1ls pokonując Karola Szcześniaka z 3ls (zwycięzcę z ostatnich dwóch lat). Na trzecim miejcsu uplasował się Damiana Duda z 1 ts i Karol Kalenik 3ls.
Czytaj całość
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezja Południowego Podlasia
Redaktor: Administrator   
09.10.2010.
Czytaj całośćDnia 7 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezja Południowego Podlasia organizowany przez Nieformalną Grupę Radzyń Europejski działającą przy naszej szkole. Konkurs jest jednym z działań prowadzonych w ramach projektu „Radzyń – Europa, Europa – Radzyń” finansowanego ze środków Narodowej Agencji Programu „Młodzież w działaniu” (więcej o projekcie tutaj ). Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II Pan mgr inż. Zdzisław Janus. Komisja konkursowa w składzie: mgr Grażyna Kratiuk, mgr Jolanta Bilska oraz mgr Adam Świć, wysłuchała i oceniła 17 recytatorów.
Czytaj całość
 
Dzieje twej ziemi na grobowcach czytaj
Redaktor: Administrator   
04.10.2010.
SZANOWNI PAŃSTWO
SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.Jana Pawła II w Radzyniu Podl. zwraca się z apelem o wsparcie i włączenie się do akcji „Światełko dla cmentarza Łyczakowskiego”. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na zakup zniczy, które w dniu Wszystkich Świętych zostaną zapalone na cmentarzu Orląt Lwowskich oraz na grobach wybitnych Polaków we Lwowie.
Jest to V edycja programu „Ocalić od zapomnienia” realizowanego przez „Polskie Radio Lwów” pod patronatem Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie. Po raz pierwszy do akcji włączają się uczniowie naszej szkoły w ramach szkolnego koła wolontariatu. Uwieńczeniem zbiórki będzie wyjazd grupy uczniów do Lwowa i zapalenie zniczy w dniu 1 listopada na tej polskiej nekropolii.
Pamięć o grobach świadczy nie tylko o szacunku dla zamarłych. Jest także świadectwem ciągłości pamięci narodowej i narodowej wspólnoty. Apelujemy do wszystkich o wsparcie tej inicjatywy i przyłączenie się do zbiórki pieniędzy, by na polskim cmentarzu we Lwowie w dniu 1 listopada zapłonęło Światełko Pamięci.

Nasze konto: Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim
Nr:  52 8046 0002 2001 0000 0648 0001
Z dopiskiem „Światełko Pamięci”
 
Przywracanie pamięci. Kultura mniejszości narodowych
Autor: Jolanta Bilska   
01.10.2010.

Czytaj całośćZespół  Szkół  im. Unitów Podlaskich w Wohyniu realizuje projekt „Przywracanie pamięci. Kultura mniejszości narodowych”. Uczniowie wraz z nauczycielami podjęli szereg działań mających na celu odtworzenie historii wielokulturowego Wohynia. Dnia 29 września 2010 roku zorganizowano w szkole seminarium. Poprowadzili je   pracownicy naukowi  Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej: dr Marta Kubiszyn i dr hab. Andrzej Trzciński. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II reprezentowały uczennice Natalia Koczkodaj z kl. 3la i Klaudia Trościańczyk z kl. 2 tfh.

 

Czytaj całość
 
X Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa
Autor: Ewa Czerwińska   
01.10.2010.
Czytaj całośćW dniach 17 - 18 września odbył się kolejny, X RAjd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa. Jak co roku, rozpoczął się Polową Mszą Świętą pod pomnikiem harcerzy w lesie koło wsi Sitno. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, który przybył z wicedyrektorem mgr inż. Wiesławem Korólczykiem. Po uroczystościach, którymi organizatorami byli: Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim, Komisja Imprez na Orientację Oddziału PTTK w Radzyniu Podlaskim, Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Powiatu Radzyńskiego,  Światowy Związek Żołnierzy AK O/Radzyń Podlaski oraz Szkoła Podstawowa w Talczynie, rozpoczeły się starty do pierwszego etapu turystycznego marszu na orientację.
Czytaj całość
 
Ruszyła Wojewódzka Liga Juniorów
Redaktor: Administrator   
26.09.2010.

Czytaj całośćDnia 26.09.2010 w Hali widowiskowo sportowej przy ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim rozegrany został pierwszy mecz Wojewódzkiej Ligi Juniorów Grupy A pomiędzy drużynami ULKS Technik Orion a UKS Tempo Chełm. Niestety pierwsze spotkanie nie zakończyło się wynikiem o jakim marzyli przybyli na mecz kibice. Drużyna z Radzynia po godzinnej walce uległa 0:3, ale zawodnicy pokazali, że stać ich na równorzędną walkę z przeciwnikiem. Gdyby nasi zawodnicy w trzecim secie utrzymali przewagę przy stanie 18:15, kto wie jak zakończył by się ten mecz?

 

Czytaj całość
 
"Smaki Lubelszczyzny" po raz trzeci z rzędu dla ZSP
Redaktor: Administrator   
13.09.2010.

Czytaj całość10 września 2010, podczas pierwszego dnia Europejskiego Festiwalu Smaku, w Restauracji „Czarcia Łapa” na Lubelskiej Starówce odbyła się VII edycja Konkursu "Smaki Lubelszczyzny". Hasło tegoroczenj edycji to "Wielokulturowa kuchnia Lubelszczyzny". Gastronomowie z ZSP już po raz trzeci z rzędu wywalczyli najwyższe miejsce i tym samym czek na 1200 zł na zakup sprzętu gastronomicznego dla szkoły. Naszą Szkołę w tym roku reprezentowali: Aleksandra Kaliszuk z klasy 3tg oraz Damian Bocian z klasy 3tg. Potrawa przygotowywana pod czujnym okiem mgr inż. Małgorzaty Tokarskiej i mgr inż. Małgorzaty Jakubiuk to "Jagnięcina a'la Czetwertyński z dodatkami"

ImageImage 

Czytaj całość
 
Radzyń - Europa, Europa - Radzyń
Redaktor: Administrator   
01.09.2010.
Czytaj całośćNIEFORMALNA GRUPA RADZYŃ EUROPEJSKI działająca przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, dzięki pomocy i wsparciu Pani wicedyrektor dr Grażyny Dzidy, opracowała w ramach europejskiego programu „Młodzież w działaniu” projekt „Radzyń – Europa, Europa – Radzyń”. Projekt ten zyskał akceptację oraz dofinansowanie Narodowej Agencji Programu „Młodzież w działaniu”.
Czytaj całość
 
Rok szkolny 2010/2011
Redaktor: Administrator   
27.08.2010.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbędzie się w Hali widowiskowo - sportowej przy ul. Sikorskiego 15 dnia 01 września o godz. 9.30.

 

(Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Technikum Uzupełniającego dla dorosłych odbędzie się 11 września 2010 (sobota) o godz. 9.00)

 

Wychowawcy klas pierwszych

01.jpg01.jpg01.jpg
01.jpg01.jpg01.jpg
01.jpg01.jpg01.jpg
01.jpg01.jpg01.jpg
01.jpg  
 

 

 
Historia w prywatności - opowieść o przedwojennym Radzyniu
Autor: J.Bilska   
27.08.2010.
Czytaj całośćUniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie ogłosił w maju 2010. konkurs dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych „Opowiem ci swoją historię”. Uczniowie mieli za zadanie dotrzeć do osób starszych i spisać ciekawe opowieści o przeszłości, które nigdzie do tej pory nie były publikowane.  W konkursie udział wzięły Katarzyna Sobota i Anna Matysiak- uczennice  z klasy 2la Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Efektem ich pracy jest poniżej zaprezentowana opowieść o dawnym Radzyniu, nagrodzona II miejscem w konkursie.

Historia w prywatności - opowieść o przedwojennym Radzyniu Pani Hanny Kwasowiec z domu Próchniewicz, lat 87

Trochę genealogii

Nazywam się Halina Kwasowiec, z domu Próchniewicz. Jestem radzynianką z dziada pradziada. Moja rodzina od pokoleń związana była z Radzyniem. Próchniewiczowie  mieszkali przy ulicy Warszawskiej. Dziadkowie zostali wywiezieni przez Rosjan w czasie pierwszej wojny światowej. Po wojnie ( w roku 1920 albo 1921) wrócili z dziećmi do Radzynia. Dziadek poszedł na Gubernię do pracy jako rządca. Jeden z jego braci był tłumaczem (znał francuski, rosyjski, niemiecki), drugi był lotnikiem, trzeci buchalterem, a najmłodszy, ten, który tu mieszkał, poszedł do pracy w rzemiośle. Znam wszystkie rodziny pochodzące z Radzynia. Wystarczy, że usłyszę nazwisko i już wiem, czy to są rodowici  radzynianie czy nie. Przed wojną Radzyń nasze miasto było małe i wszyscy się znali. Wiele rodzin jest spokrewnionych, ponieważ zawierano związki małżeńskie pomiędzy osobami mieszkającymi w Radzyniu.
Czytaj całość
 
Wakacyjna Akademia Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego
Redaktor: Administrator   
27.08.2010.
Czytaj całośćW Siennicy Różanej koło Krasnegostawu odbyła się w dniach 27 czerwca- 11 lipca  II edycja Wakacyjnej Akademii Reportażu Ryszarda Kapuścińskiego, nad którą patronat honorowy objęły żona pisarza Zofia Kapuścińska i córka Rene Meisner. Organizatorami WARRAK są redaktor Franciszek Piątkowski, Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie i Towarzystwo Ziemi Siennickiej.
W warsztatach dziennikarskich brali udział studenci UMCS oraz uczniowie ze szkół objętych patronatem uczelni. Jedną z uczestniczek była Anna Matysiak, licealistka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Udział w zajęciach Akademii Reportażu był nagrodą za   II miejsce w konkursie UMCS „Opowiem ci swoją historię”
Czytaj całość
 
Wanda Woźniak - Moje wspomnienia z Syberii cz.4
Redaktor: Administrator   
08.08.2010.

Czytaj całośćWanda Woźniak - Moje wspomnienia z Syberii cz.4

 

IV. Kazachstan

Świąt Wielkanocnych nigdy nie obchodziliśmy. Po pierwsze nie wiedzieliśmy, kiedy wypadały (nie mieliśmy kalendarza), a po drugie, nie było nigdy dni wolnych od pracy. Miejscowi Rosjanie, czy Niemcy obchodzili Wielkanoc na 1-go maja, bo to był dzień wolny od pracy. Zresztą, jakie to święta, kiedy zawsze panował głód. A w pracy zapominało się o świętach. Jedno, co przypominało nam Ojczyznę, to wiosenny step. Wprawdzie wiosna tam trwała zaledwie trzy tygodnie, ale wtedy step rozkwitał cudnymi kwiatami. Nie do uwierzenia, tam kwitły tulipany, narcyzy, hiacynty, wszystkie drobne, ale takie piękne. Zieleń soczysta, dziki czosnek, szczaw. wiosną step nas karmił. Zbieraliśmy szczaw, czosnek. Rosła taka trawa, z której nasion robiliśmy ,,lepioszki” (placki). Ale nie trwało to długo. Przyszło słońce, upały do 40°C i step zamieniał się w spalony słońcem ugór. Jak okiem sięgnąć pustka, ani jednego drzewa. A reszty dopełniały tabuny bydła i owiec oraz wielbłądy. Nigdy w Polsce nie widziałam tak pięknych kwiatów, które tam rosły w stepie.

 

Czytaj całość
 
III m-ce koszykarzy z ZSP w PLK
Redaktor: Administrator   
02.07.2010.
Czytaj całośćW dniu 23 czerwca 2010 r. w Urzędzie Miasta Biała Podlaska dokonano podsumowania rozgrywek Podlaskiej Ligi Koszykówki. Organizatorem rozgrywek byli: BSK "Kadet", Bialski SZS, Zakład Koszykówki ZWWF oraz wolontariusze. Rozgrywki zorganizowano dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Miasta Biała Podlaska oraz szkołom w których rozgrywano turnieje. Puchary, dyplomy oraz upominki wręczali Pan Andrzej Czapski Prezydent Miasta, Pan Waldemar Godlewski - Zastępca Prezydenta Miasta oraz Pani Teresa Jaślikowska-Sadowska z ZWWF.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 419 - 437 z 643
 

Dzień Dobrego Chleba

Dzień Patrona

Rozpoczęcie r.szk. 2015/2016

X Przystanek PaT

Zakończenie r.szk. 2014/2015

PaTosfera cz.3/3

PaTosfera cz.2/3

PaTosfera cz.1/3

Dzień Otwarty

Matury pisemne

Zakończenie r.szk. klas maturalnych

Motor Show Poznań 2015

PaTPORT w ZSP

PaT

Targi zawodowe

"Słodkie wypieki"

Dzień Badań Kosmicznych

Lekcja historii

Studniówka ZSP 2015 cz.8

Studniówka ZSP 2015 cz.7

Studniówka ZSP 2015 cz.6

Studniówka ZSP 2015 cz.5

Studniówka ZSP 2015 cz.4

Studniówka ZSP 2015 cz.3

Studniówka ZSP 2105 cz.2

Studniówka ZSP 2015 cz.1

Studniówka - przygotowania

Piłka nożna - powiat

Polonez - próba

Kolędowanie w językach świata

Mikołajki

Piłka nożna dziewcząt

Kibicuj z klasą!

Tydzień dobrego chleba

Targi Pracy

Obchody Dnia Patrona

Lekcja muzealna

Studentki AIESEC w ZSP

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość