START

Archiwum

Polecamy

 
zspradzyn
RSIE 
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
Tenisiści z ZSP na podium
Redaktor: Administrator   
19.02.2014.
Czytaj całośćKolejnym dużym sukcesem dla reprezentacji naszej szkoły zakończyły się zawody o Mistrzostwo Rejonu bialskopodlaskiego w drużynowym tenisie stołowym, które odbył się we wtorek w Parczewie. Nasza reprezentacja  w składzie: Łukasz Bernat, Marek Kulik, Adam Kaczor, Łukasz Maksymiuk po zaciętych, wielogodzinnych zmaganiach wywalczyła trzecie miejsce. Udział w turnieju rejonowym zapewniliśmy sobie wygrywając zawody powiatowe. Należy nadmienić, iż w zawodach powiatowych, drugie miejsce zdobyły dziewczęta z naszej szkoły:  Dmowska Agata i Wierzbicka Joanna z klasy 1 lb.
Czytaj całość
 
Pokaz fryzjerstwa
Redaktor: Administrator   
04.02.2014.

Serdecznie zapraszamy na pokaz fryzjerstwa w wykonaniu mistrza fryzjerstwa p. Agnieszki Tarmasewicz - laureatki wielu prestiżowych nagród. Pokaz odbędzie już w najbliższy czwartek od godziny 11.00.

Zaproszenia 

 
Zajęcia praktyczne
Redaktor: Administrator   
31.01.2014.
Uwaga uczniowie klas 2 i 3 technikum samochodowego oraz klas 1, 2 i 3 zasadniczej szkoły zawodowej w specjalności mechanik pojazdów samochodowych. Zajęcia praktyczne w pierwszym tygodniu po feriach będą się odbywały na warsztatach przy ul. Międzyrzeckiej.
 
Nie czytasz - zbiedniejesz
Autor: Jolanta Bilska   
30.01.2014.
Czytaj całość( ale jeszcze nie jest za póżno, żeby tego uniknąć)

Z badań Biblioteki Narodowej   wynika, że  56 proc. Polaków nie przeczytało w 2012 r. ani jednej książki. 63 proc. Polaków w ciągu 12 miesięcy nie splamiło się kupnem książki, a  po gazety sięga 15 proc. Z badań Instytutu Książki i Czytelnictwa wynika, że w 10 proc. gospodarstw domowych nie ma żadnej książki.

Najgorzej czytelnictwo wygląda na wsi, na wschodzie Polski oraz w Wielkopolsce. Najwięcej czyta się na Górnym Śląsku, bo to region najbardziej zurbanizowany. Tam tradycje czytelnictwa sięgają - podobnie jak w Niemczech czy Czechach - XIX wieku.
Kraje, w których czyta się najwięcej, to najczęściej państwa protestanckie (Szwecja, Norwegia, Wielka Brytania, Finlandia), gdzie zwyczaj powszechnego czytania gazet i książek istnieje od XIX wieku.Warunkiem konfirmacji ( uznania za dojrzałego członka wspólnoty religijnej) było wykazanie się umiejętnościa czytania, aby móc w przyszłości samodzielnie studiować Biblię.
Odwołam się do przykładu z naszych trenów. W tych wsiach, gdzie przed wojną mieszkali koloniści niemieccy, funkcjonował dom modlitwy ( zbory znajdowły się daleko- w Piaskach za Lublinem i w Lublinie), a przy tych domach – szkoły.Egzamin przed konfirmacją dotyczył sprawdzenia umiejętności czytania.W efekcie poziom analfabetyzmy w takich społecznościach był bardzo niski.
Istnieje  ewidentna zależność między  poziomem  życia i poziomem  czytelnictwa: w Szwecji po książkę sięga regularnie 71,8 proc. społeczeństwa, w Finlandii 66,2 proc., w Wielkiej Brytanii 63,2 proc. (dla porównania - w Portugalii 36,7 proc., a w Grecji 45,7 proc.). W Skandynawii po gazety 5-7 razy w tygodniu sięga aż 77,8 proc. społeczeństwa (dla porównania - 20 proc. Portugalczyków i 24 proc. Greków - i to najwyżej raz w tygodniu). Mitem jest przekonanie, że społeczeństwo nie czyta, bo biednieje. Jest odwrotnie: biednieje, bo nie czyta.
Czytaj całość
 
Kurs szkoleniowy w Lübeck
Autor: Joanna Panasz   
16.01.2014.
Czytaj całośćW ramach kształcenia i doskonalenia  kwalifikacji  zawodowych  dla  nauczycieli  języka niemieckiego w dniach 24-30.11.2013r. uczestniczyłam w seminarium szkoleniowym w mieście Lübeck w Niemczech (Bundesland Schleswig-Holstein). Tematem szkolenia było „Aktuelle Landeskunde intensiv  für Deutschlehrkräfte aus Nordeuropa und Polen”. Seminarium  organizowane było przez „Deutsche Auslandsgesellschaft“ - organizację zajmującą się kształceniem nauczycieli języka niemieckiego w 12 krajach Europy. „Deutsche Auslandsgesellschaft” współpracuje z Instytutem Goethego, Związkiem Nauczycieli Języka Niemieckiego, urzędami i instytutami zajmującymi się kształceniem nauczycieli z polecenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Niemczech.
Kurs szkoleniowy był formą stypendium, finansowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Niemczech i Związek Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Program kursu obejmował 36 godzin zajęć dydaktycznych na temat: język niemiecki, niemiecka literatura, zagadnienia metodyczne i środki dydaktyczne, historia współczesna,  historia Niemiec przed zjednoczeniem na podstawie filmu, stosunki polsko-niemieckie na podstawie powieści autobiograficznej, informacje na temat aktualnych tendencji rozwojowych w literaturze, filmie niemieckim, wycieczki kulturoznawcze.
Czytaj całość
 
Sekcja pływacka - harmonogram zajęć
Redaktor: Administrator   
03.01.2014.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ SEKCJI PŁYWACKIEJ MULKS
„TECHNIK – ORION” PRZY ZSP W RADZYNIU PODLASKIM

obowiązuje od 07.11.2014 r.

 

 

L.p

godzina

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

 

8.00 – 9.00

gr. I dz.

 

gr. I dz.

 

 

1.

15.15-16.00

ZSP ch.

ZSP dz.

kl. I dz.

 

 

2.

16.15-17.00

gr. II dz./

gr. I ch.

gr.II dz./

gr. I ch.

kl. I dz./ch.

16.30 – 17.15

gr. III chł. /    

 

3.

17.15-18.00

gr. III dz./

gr. II ch.

gr. III dz./

gr. III ch.

 

17.30 – 18.15

gr. II chł.

 

 

 

 

 
Rok Kolberga
Autor: Jolanta Bilska   
01.01.2014.

W 2014 r. przypada 200. rocznica urodzin wybitnego polskiego etnografa Oskara Kolberga.
Oficjalną rangę obchodom nadał Sejm, ustanawiając nadchodzący rok Rokiem Kolberga. Obok niego w 2014 r. patronami będą słynny emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego Jan Karski i św. Jan z Dukli.
Oskar Kolberg - kompozytor i folklorysta- jako pierwszy zgromadził i uporządkował wiedzę na temat polskiej twórczości ludowej - muzyki, tańców, zwyczajów i mowy. Jednym z jego osiągnięć było zebranie ok. 10 tys. rodzimych melodii ludowych. Wyniki swoich badań zaprezentował w 33 tomach dzieła pt. "Lud. Jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzyka i tańce"
Zapisy muzyki i tekstów folkloru do dziś wykorzystywane są przez kompozytorów, nauczycieli muzyki, muzyków folkowych, zespoły amatorskie, wreszcie przez badaczy i wszystkich pragnących poznać kulturę wsi polskiej XIX wieku.
W ramach obchodów  Roku Kolberga zaplanowano m.in. digitalizację rękopisów etnografa, prezentację oper jego autorstwa oraz promocję muzyki współczesnej inspirowanej ludową tradycją.

Rok Kolberga 

 
"Kto miłuje księgi, nie miewa tęskności"
Autor: Jolanta Bilska   
01.01.2014.
Czytaj całośćW roku 2013 minęła 500 rocznica wydania „Raju dusznego”- pierwszej zachowanej książki w języku polskim. Jej autorem jest  Biernat z Lublina - renesansowy poeta, tłumacz, bajkopisarz.
Urodził się ok. 1465 w Lublinie. Uczęszczał do akademickiej szkoły parafialnej. Pracę zarobkową rozpoczął w osiemnastym roku życia jako skryba, czyli sekretarz starosty powiatowego Jana Zielińskiego w Łukowie. Zieliński, były dworzanin króla Jana Kazimierza, za zasługi dworskie otrzymał starostwo łukowskie i wtedy Biernat objął posadę pisarza. Biernat pracował też przez pewien czas jako kopista u słynnego włoskiego poety   Kallimacha w Krakowie. Być może właśnie pod wpływem znakomitego humanisty rozbudziły się w nim aspiracje literackie. Przekładał lub przerabiał na język polski dzieła łacińskie, czeskie i niemieckie o treści religijnej i świeckiej. W roku 1513 krakowski drukarz Ungler wydał „Raj duszny” Biernata z Lublina. Głód polskiej książki by ł wtedy tak wielki, że pięć wydań tego modlitewnika, które ukazały się przed rokiem 1547, zaczytano prawie doszczętnie.
Czytaj całość
 
Najbardziej pasjonują mnie gry zespołowe...
Autor: Damian Zarzycki (op. R.Sieromska)   
01.01.2014.

Czytaj całośćUlubiona potrawa: naleśniki
Ulubiony kolor: niebieski
Hobby: turystyka
Kocham: swoich bliskich
Nie lubię: gdy ktoś nie dotrzymuje słowa
Obawiam się: o przyszłość swoich dzieci i wszystkich młodych Polaków.  Chciałbym, aby mogli żyć i pracować w Polsce.
Największe marzenie: Zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca w naszym kraju


D.Z.: Jest Pan nauczycielem wychowania fizycznego. Dlaczego wybrał Pan właśnie taką profesję?
B.F.: Od najmłodszych lat interesowałem się sportem. Śledziłem sportowe wyczyny reprezentantów polskich na kolejnych igrzyskach olimpijskich czy na mistrzostwach świata. Wiele czasu spędzałem też na boisku piłkarskim czy na popularnych w czasach mojej młodości zawodach lekkoatletycznych. Później doszły jeszcze zainteresowania turystyką kwalifikowaną (pieszą, kolarską, górska, na orientacje) i krajoznawczą. Już w szkole podstawowej organizowaliśmy sobie sportowe rywalizacje w skoku w dal, hokeju na trawie czy w biegach. To wszystko przyczyniło się do tego, że już w trzeciej klasie pięcioletniego technikum mechanicznego postanowiłem zostać nauczycielem wychowania fizycznego.
D.Z.: Czy ma Pan trudności w oddzieleniu życia zawodowego od prywatnego?
B.F.: Myślę, że w moim przypadku większym problemem jest oddzielenie działalności sportowej od życia prywatnego. Bardzo dużo czasu poświęcam na przygotowanie rajdów turystycznych, turniejów, olimpiad przedszkolaków czy marszów na orientację.

Czytaj całość
 
Jak dbać o skórę - spotkanie z panią dermatolog
Autor: Natalia Borysiuk   
26.12.2013.

Czytaj całośćDnia 02 12 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się spotkanie z panią Eweliną Piotrowicz, która jest kosmetologiem. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie klasy 1g, 1tf oraz 2tfg wraz z wychowawcami. Dzięki wiedzy naszego gościa dowiedzieliśmy się, jakie są typy skóry, czym się charakteryzują, jak je rozróżniać i jak pielęgnować. Podczas prelekcji pani kosmetolog zwróciła szczególną uwagę na podstawowe zasady w codziennej pielęgnacji skóry nie tylko dziewcząt, ale i chłopców. Tłumaczyła jak odpowiednio dobrać kosmetyk w zależności od rodzaju i typu skóry (np. krem, tonik), kiedy nie należy używać niektórych kosmetyków oraz z jakich zabiegów można skorzystać w salonie kosmetycznym. Zdradziła nam również przepisy na kosmetyki wykonywane z naturalnych składników, które dostępne są w naszych domach

Jak dbać o skórę - spotkanie z panią dermatolog 

Czytaj całość
 
Ochrona przeciwpożarowa - szkoli nas PSP
Autor: K.Magier   
18.12.2013.

Czytaj całośćZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim od lat współpracuje z różnymi lokalnymi instytucjami i zakładami pracy. Tym razem z inicjatywy nauczycielek p. mgr Anety Kondraciuk i p. mgr Katarzyny Magier  13 grudnia 2013 roku gościliśmy funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. mgr Krzysztofa Gomółkę, który wygłosił prelekcję na temat ochrony przeciwpożarowej.
W imieniu całej społeczności szkolnej  Miłego Gościa powitała p. wicedyrektor dr Grażyna Dzida, która zwróciła uwagę na ważna rolę takich spotkań w celu unowocześnienia i uatrakcyjnienia procesu dydaktyczno – wychowawczego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy pierwszej i drugiej technikum usług fryzjerskich. Przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP przedstawił zagadnienia związane z obowiązującymi regulacjami prawnymi dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, zasadami ewakuacji oraz użycia podręcznego sprzętu gaśniczego. Poinformował również o najczęstszych zagrożeniach pożarowych w salonach fryzjerskich oraz o podstawowych zasadach postępowania w razie wystąpienia zagrożenia. W trakcie spotkania poruszono również kilka zagadnień z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Ochrona przeciwpożarowa - szkoli nas PSP. Foto:M.FrączekOchrona przeciwpożarowa - szkoli nas PSP. Foto:M.FrączekOchrona przeciwpożarowa - szkoli nas PSP. Foto:M.Frączek 

Czytaj całość
 
Młodzież na 5-tkę
Autor: Renata Sieromska   
18.12.2013.

Czytaj całośćW dniach 6.-7. grudnia 2013 roku po raz siódmy w zbiórce żywności organizowanej przez Radzyński Oddział Caritas, działający przy parafii św. Trójcy, wzięli dział wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II. Tym razem do akcji zgłosiło się 116 osób. Coroczna pomoc świąteczna cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów od początku istnienia Caritas i zawsze gromadziła ponad stu wolontariuszy (rekordowa ich liczba to 143 osoby, początkowo zaś były to dwie zbiórki rocznie, w okolicach świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy). Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu nie ukrywają, iż mają ogromny powód do dumy. Młodzież nie zawiodła po raz kolejny, a listy chętnych do pomocy zapełniły się w przeciągu dwóch dni. Należy ponadto podkreślić, iż wiele osób  kwestowało dłużej niż dwugodzinna standardowa zmiana, a trudne, zimowe warunki atmosferyczne nie przełamały zapału młodych ludzi.

ZSP od kilku lat chętnie włącza się w organizację największych akcji charytatywnych odbywających się na terenie miasta, dzięki czemu jej podopieczni mają możliwość kształcenia empatii i zdobywania doświadczeń życiowych nie tylko w klasyczny, typowy dla rzeczywistości szkolnej sposób. Młodzież zawsze wykazywała się w nich odpowiedzialnością, zaangażowaniem i bardzo dobrą organizacją. W tym roku było tak samo. Lista rezerwowa, licząca dodatkowych 20. osób, nie została wykorzystana. Niektórzy walczyli wręcz o kwestowanie dłużej, niż w przeciągu pojedynczego dyżuru. Tegoroczni rekordziści zbierali dary przez 10 godzin.

Czytaj całość
 
Z historii rzemiosła na południowym Podlasiu
Autor: J.Bilska, P.Iwańczuk   
14.12.2013.
Czytaj całośćStowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadgimanzjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim  zorganizowało dnia 11 grudnia 2013 roku  konferencję  popularnonaukową „Z historii rzemiosła na południowym Podlasiu”. Dr Grażyna Dzida, prezes Stowarzyszenia, w wystapieniu otwierającym uroczystość  zwróciła uwagę na zmiany spowodowane postępem cywilizacjnym i potrzebę troski o dziedzictwo kulturowe regionu.
Zaproszenie do udziału w konferencji przyjął Pan dr Piotr Czepas, dr Piotr Czepaspracownik naukowy Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Jest on autorem ważnej dla nas, mieszkańców powiatu radzyńskiego pracy. W  VII tomie „Katalogu zabytków budownictwa przemysłowego w Polsce” zewidencjonował i opisał  obiekty przemysłowe, znajdujące się na terenie naszego powiatu. W sposób przystępny i bardzo ciekawy opowiedział o efektach badań naukowych, jakie prowadził przez dwa lata  w okolicach Radzynia Podalskiego. Wykład zilustrował zdjęciami młynów, kaszarni, wiatraków, gorzelni, mleczarni z terenu powiatu radzyńskiego.
Prelekcję na temat  historii rzemosła w Radzyniu wygłosił Pan mgr Mirosław Barczyński – kierownik Oddziału Martyrologiczno-Historycznego Muzeum Południowego Podlasia. mgr Mirosław BarczyńskiZabrał słuchaczy na  sentymentalny spacer po mieście z czasów swojego dzieciństwa.Opowiedział o warsztatach rzemieślniczych i ich lokalizacji. Zaprezentował też  wyroby  czeladników .Pan M.Barczyński wyraził nadzieję, że w Radzyniu uda się stworzyć  muzeum, w którym godne miejsce znalazłyby eksponaty dokumentujące historię rzemiosła w naszym regionie.
Pan Dyrektor Zdzisław Janus, podsumowując konferencję, przypomniał  o tradycjach rzemieślniczych  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II .
Czytaj całość
 
ZSP w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości
Redaktor: Administrator   
11.12.2013.
Czytaj całość„Otwarta firma – Biznes przy tablicy” to spotkania młodzieży z przedstawicielami lokalnego biznesu, organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, największego na świecie wydarzenia mającego na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Uczestnicząc w projekcie szkoła:
• tworzy sprzyjającą atmosferę dla współpracy z przedstawicielami życia gospodarczego w regionie,
• buduje pozytywne relacje z lokalnym biznesem,
• umożliwia młodzieży bezpośredni kontakt ze środowiskiem biznesu,
• przygotowuje uczniów do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym,
• pomaga młodym ludziom rozwijać przedsiębiorcze zachowania w miejscu zamieszkania,
• przybliża podstawowe zasady podejmowania działalności gospodarczej,
• umożliwia uczniom poznanie specyfiki lokalnego rynku pracy,
• przygotowuje uczniów do wejścia na rynek pracy,
• pomaga młodym ludziom związać ich przyszłość z lokalnym środowiskiem.
Czytaj całość
 
I Radzyńska Paraolimpiada
Autor: R.Sieromska   
06.12.2013.
Czytaj całość17 listopada, w dość chłodne, późnojesienne niedzielne popołudnie na hali ZSP panowała bardzo gorąca atmosfera. Mury obiektu gościły bowiem uczestników I Radzyńskiej Paraolimpiady, zorganizowanej pod sztandarem Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ósmy Kolor Tęczy. Impreza ta była wspomagana przez 31 wolontariuszy z naszej szkoły, rekrutujących się przede wszystkim spośród uczniów klas pierwszych technikum. Do ich zadań należało przygotowanie hali do konkurencji olimpijskich, punktu z poczęstunkiem dla przybyłych gości, wreszcie pomoc potrzebującym uczestnikom w poszczególnych konkurencji w trakcie zawodów oraz w pracach porządkowych po zakończeniu. Samo przedsięwzięcie było zorganizowane na szeroką skalę, a udział w nim wzięli mieszkańcy miasta i okolic. Publiczność dopisała, uczestnicy konkurencji także, więc wolontariusze nie narzekali na brak zajęć. Mimo to zadowolenie wypisane na ich twarzach świadczyło, iż warto było poświęcić odrobinę weekendowego czasu na bezinteresowne wsparcie innych, może mających mniej szczęścia w życiu, a od których – jak się okazało – wiele można się nauczyć. Widok radości rozjaśniającej oblicza niepełnosprawnych, którzy nie mają zbyt wielu oficjalnych okazji do własnych imprez i wspólnych spotkań w mieście wielkości Radzynia, stanowił najlepszą zapłatę za wszelki włożony trud. Co zmotywowało uczniów naszej szkoły do przyjścia na radzyńską paraolimpiadę? Oto jakiej odpowiedzi udzielili na to pytanie. Przeczytajcie…
Czytaj całość
 
Stypendia Prezesa Rady Ministrów
Redaktor: Administrator   
23.11.2013.

Czytaj całość18 listopada 2013 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów, na którą wraz z dyrektorem szkoły Zdzisławem Janusem zaproszenie otrzymało troje uczniów naszej szkoły, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2012/2013:
1. Michał Bogusz z Liceum Profilowanego – średnia ocen 4,82,
2. Dominika Kijaczko z Technikum – średnia ocen 5,00;
3. Paweł Trochimiak z II Liceum Ogólnokształcącego – średnia ocen 5,08.
Dyplomy uczniom i listy gratulacyjne rodzicom wręczali:  Wojewoda Lubelski  Prof. Jolanta Szołno-Koguc oraz poseł na sejm RP - Grzegorz Raniewicz.

Stypendia Prezesa Rady MinistrówStypendia Prezesa Rady MinistrówStypendia Prezesa Rady Ministrów

Czytaj całość
 
Konkursy
Redaktor: Administrator   
18.11.2013.

Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zaprasza uczniów szkół powiatu radzyńskiego do udziału w konkursach. Termin składania prac został przedłużony do 30 listopada 2013 r.

 

Konkurs fotograficznyKonkurs polonistycznyKonkurs plastyczny 

 
Łukasz Bernat w pierwszej dziesiątce Wojewódzkiej Licealiady
Redaktor: Administrator   
17.11.2013.

W ubiegłym tygodniu, w Hrubieszowie, odbył się Finał Wojewódzki w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. O tytuł Mistrza Województwa rywalizowało 30 najlepszych tenisistów szkół ponadgimnazjalnych. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy zajęcie pierwszych pięciu miejsc przez zawodników pierwszoligowych klubów (Paweł Rozwadowski, bracia Stepuchowie – AUKS PWSZ Trefl Zamość oraz Jarocki Łukasz i Głownikowski Kamil – UKS – 23 Lublin). Rewelacyjnie spisał reprezentant naszej szkoły, Łukasz Bernat, uczeń klasy 3 lcg, który w tak silnie obsadzonym turnieju zajął dziewiąte miejsce. Jest to bardzo wysokie osiągnięcie, ponieważ od 1999 roku na tym etapie rywalizacji nie udało się to żadnemu uczniowi naszej szkoły.

Łukasz Bernat 

 
Kryminał retro
Autor: Jolanta Bilska   
10.11.2013.

Czytaj całośćMarcin Wroński, autor poczytnych  kryminałów, spotkał się 04 października 2013 r.  z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim (ul. Jana Pawła II 2)  Wydarzenie odbyło  się w ramach programu Dyskusyjnych Klubów Książki finansowanego przez Instytut Książki.Marcin Wroński związany jest z Lublinem i tu osadził akcję serii kryminałów retro z komisarzem Maciejewskim w roli głównej: „Morderstwo  pod cenzurą„, „Kino Venus”, „ A na imię jej będzie Aniela",”Skrzydlata trumna”, „Pogrom w przyszły wtorek”

Skrzydlata trumna M. Wrońskiego została uznana przez jurorów  Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu za jedną z siedmiu najlepszych polskich powieści kryminalnych wydanych w 2012 roku i została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 419 - 437 z 894
 

Zakończenie r.szk. 2016/2017

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty w ZSP cz.3/3

Dzień Otwarty w ZSP cz.2/3

Dzień Otwarty w ZSP cz.1/3

Matura

Targi Pracy i Edukacji

Zakończenie r.szk. maturzystów

Dzień wiosny w ZSP

Pierwszy dzień wiosny w ZSP

Powiatowy Dzień Matematyki 2017 w ZSP cz.1

Powiatowy Dzień Matematyki 2017 w ZSP cz.2

"Misie" w ZSP

Walentynki w ZSP

Studniówka ZSP 2017 cz.6

Studniówka ZSP 2017 cz.5

Studniówka ZSP 2017 cz.4

Studniówka ZSP 2017 cz.3

Studniówka ZSP 2017 cz.2

Studniówka ZSP 2017 cz.1

Studniówka - przygotowania

Kolędowanie w językach świata 2016

Próba poloneza

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.2/2

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.1/2

Konferencja naukowa Klasy Akademickiej SGH

Targi Pracy i Edukacji

Tydzień dobrego chleba

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.2

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.1

Dzień Edukacji Narodowej

ABC Blondy

Rozpoczęcie r.szk. 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Naturalnie zdrowi

Dzień Otwarty okiem uczniów

Podpisanie umowy o współpracy z PSW w Białej Podlaskiej

Gościmy