START

Archiwum

Polecamy

 
zspradzyn
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 
Stowarzyszenie Stuk-Puk

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
Kiermasz podręczników szkolnych
Redaktor: Administrator   
06.09.2011.
Dnia 9 września 2011 r. (piątek) w godzinach 9.35 - 13.40 (podczas przerw) na holu (parter) odbędzie się kiermasz podręczników szkolnych.
 
Nowy rok szkolny 2011/2012
Redaktor: Administrator   
31.08.2011.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012 odbędzie się 01 września 2011 r. (czwartek) o godz. 10.00 w hali sportowo - widowiskowej.

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012 w Technikum Uzupełniającym dla Dorosłych odbędzie się dnia 10 września 2011 r. (sobota) o godz. 8.00 w sali nr 153.
Po rozpoczęciu roku szkolnego będą odbywały się zajęcia lekcyjne w dniach 10 i 11 września 2011 r

Wychowawcy klas pierwszych:

01.jpg01.jpg01.jpg
01.jpg01.jpg01.jpg
01.jpg01.jpg01.jpg
01.jpg01.jpg01.jpg
01.jpg01.jpg 
 

 

 
"Z przeszłości bliskiej i dalekiej"
Redaktor: Administrator   
04.08.2011.

Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II  w Radzyniu Podlaskim zaprasza do udziału w  konkursie „Z przeszłości bliskiej i dalekiej”. W ramach tego zadania zostaną przeprowadzone konkursy:


„Z przeszłości bliskiej i dalekiej” - historia mówiona. (Relacje  świadków i  uczestników ważnych wydarzeń historycznych w skali regionalnej lub rodzinnej utrwalone w formie  opowieści lub  gawędy (wersja papierowa – przesłana pocztą i elektroniczna przesłana na adres:  rsie@onet.pl)  wzbogacone o prezentację multimedialną, nagrania video, audio lub zdjęcia. Termin realizacji 01.09.2011 - 05.10.2011)

„Co ciekawego wydarzyło się tu w przeszłości?”- konkurs plastyczny. (Prace plastyczne (technika dowolna) nawiązujące do historii regionu wraz z krótką  informacją o wydarzeniu historycznym, które stało się tematem pracy. Termin realizacji 01.09.2011 - 05.10.2011)

„Zatrzymać czas”- konkurs fotograficzny. (Zdjęcia  ciekawych obiektów architektonicznych, miejsc lub osób wraz z krótkim opisem (autor, data wykonania zdjęcia i  krótki opis obiektu. Termin realizacji 01.08.2011 - 05.10.2011)

Celem konkursów jest utrwalenie wydarzeń z przeszłości powiatu radzyńskiego, poszerzenie wiedzy o jego kulturze materialnej i duchowej, promowanie uczniów uzdolnionych artystycznie, integracja pokoleniowa i promowanie regionu. Prace,  oryginalne w zakresie formy i treści,  nie mogą być  nigdzie wcześniej publikowane. Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych zaprasza do udziału w konkursach uczniów wszystkich typów szkół z terenu powiatu radzyńskiego.
Prace należy przesłać pocztą lub złożyć w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim ul. Sikorskiego 15 w terminie do 05 października 2011 z dopiskiem  Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych, konkurs „Z przeszłości bliskiej i dalekiej” lub konkurs „Co ciekawego wydarzyło się tu w przeszłości?”

Zdjęcia na konkurs fotograficzny w formacie .jpg o rozmiarach co najmniej 2592x1944 należy przesłać na adres: rsie@onet.pl. Do zdjęcia należy dołączyć imię i nazwisko autora, datę wykonania zdjęcia i krótki opis obiektu.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji prac w formie broszurowej, na stronach internetowych projektu i w prasie oraz do  wystawienia prac plastycznych i fotograficznych. Szczegółowe informacje na temat konkursu będą umieszczane sukcesywnie  na stronie internetowej www.promenadazsp.pl

Z przeszłości bliskiej i dalekiej - plakat 

 
Propozycje zreformowania kształcenia zawodowego
Autor: Grażyna Dzida   
04.08.2011.
Czytaj całośćKlub poselski Polskiego Stronnictwa Ludowego złożył projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie innych ustaw, którego celem jest zreformowanie szkolnictwa zawodowego w Polsce. Przedstawicielem wnioskodawców jest poseł Tadeusz Sławecki, wiceprzewodniczący Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.
Zmiany polegać mają na:
- zmodyfikowaniu klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego,
- wdrożeniu zmodernizowanej podstawy programowej kształcenia zawodowego,
- dostosowaniu struktury szkolnictwa do nowego modelu ksztacenia zawodowego i ustawicznego,
- ujednoliceniu systemu egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe i otwarciu go na efekty uczenia się formalnego, pozaformalnego i nieformalnego,
- włączeniu szkół prowadzących kształcenie zawodowe w system kształcenia ustawicznego.
Czytaj całość
 
Makieta centrum Radzynia Podlaskiego
Redaktor: Administrator   
01.07.2011.

Czytaj całośćPrzez 5 miesięcy powstawała makieta centrum Radzynia Podlaskiego budowana przez młodzież pod kierunkiem isntruktorów ze Stowarzyszenia Stuk-Puk. Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności,Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w ramach programu "Równać szanse", Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim oraz Starostwa Powiatowego. W budowaniu makiety brali udział również uczniowie naszej szkoły: Paweł Walkowiak, Jarosław Łubik, Mateusz Haponiuk, Damian Małecki i Paulina Zarzycka. Efekt ich pracy można zobaczyć w siedzibie Stowarzyszenia "Stuk-Puk".

 

Czytaj całość
 
"Biblioteka zawsze po drodze - nie mijam, wchodzę"
Autor: Aleksandra Butrym (1la)   
19.06.2011.
Czytaj całość„Biblioteka zawsze po drodze - nie mijam, wchodzę” to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. W ramach obchodów Biblioteka Pedagogiczna w Radzyniu Podlaskim zorganizowała   warsztaty poetyckie dla uczniów ZSP im. Jana Pawła II. W dniu  09 maja klasa ILA o profilu humanistycznym uczestniczyła w zajęciach , które prowadził Pan Adam Świć - polonista, animator kultury i poeta. Zaproponował zabawę słowem. Zaprezentował humorystyczne utwory S. Barańczaka, W. Szymborskiej i własne a następnie zachęcił  uczniów do twórczości własnej.
Czytaj całość
 
Zajęcia wyjazdowe Chęciny - Kraków - Zakopane
Autor: Ewa Osipiuk   
19.06.2011.

Czytaj całośćW ramach projektu „Atrakcyjne kształcenie zawodowe przyszłością uczniów ZSP w Radzyniu Podl.” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 20 uczniów technikum hotelarskiego w dniach od 5 do 8 maja 2011 r. brało udział w zajęciach wyjazdowych Chęciny - Kraków - Zakopane. Celem zajęć było poznanie specyfiki funkcjonowania różnych obiektów noclegowych. W czasie 4-dniowych zajęć młodzież nocowała w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Skale, w jedynym w Polsce hotelu mieszczącym się w zamku królewskim (Niepołomice) oraz w bogatym w atrakcje Pensjonacie Bania w Białce Tatrzańskiej.

Zajęcia wyjazdowe Chęciny - Kraków - Zakopane 

Czytaj całość
 
Zakończenie sezonu Wojewódzkiej Ligi Dzieci - Dziewcząt w piłce ręcznej
Redaktor: Administrator   
16.06.2011.

Czytaj całośćDobiegł końca trzeci udany sezon  w Lidze Wojewódzkiej Dzieci – Dziewcząt w piłce ręcznej z udziałem zawodniczek MULKS Technik – Orion przy Zespole Szkół Ponadgimnzjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.
Skład drużyny:
1.    Kurowska Iga Magdalena  - kapitan drużyny
2.    Michalska Maria Katarzyna   
3.    Jurkowska Karolina  
4.    Gomółka Dominika
5.    Golonka Weronika
6.    Zając Aleksandra
7.    Stefaniak Wioleta
8.    Malmon Urszula  - bramkarka
9.    Rogalska Kinga Maria
10.    Jurkowska Weronika

Wojewódzka Liga Dzieci - Dziewcząt - piłka ręczna 

Czytaj całość
 
II Międzywojewódzki Turniej Judo o Puchar Starosty Radzyńskiego
Autor: W.Podsiadły   
12.06.2011.

Czytaj całość5 czerwca 2011 r. Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "Technik - Orion" zorganizował  "II Międzywojewódzki Turniej Judo o
Puchar Starosty Radzyńskiego". Patronat nad turniejem objęli: Tadeusz Sławecki- Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży; Krzysztof Hetman - Marszałek Województwa Lubelskiego; Lucjan Kotwica - Starosta Radzyński.
Do walki stanęło ponad 120 zawodników z 11 klubów. Z MULKS "Technik - Orion" startowało ponad 30 zawodników.

II Turniej JUDO o Puchar Starosty Radzyńskiego 

Czytaj całość
 
Zawody sportowo - obronne "Sprawni jak żołnierze 2011"
Autor: Katarzyna Magier   
06.06.2011.
Czytaj całośćW dniu 18 kwietnia uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach rejonowych (rejon Północ) zawodów sportowo – obronnych. Do udziału w zawodach zgłosiło się 10 drużyn chłopców i dziewcząt. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: test sprawnościowy, rzut granatem, strzelanie, terenoznawstwo. Na każdym w/w zadaniu ucznioiwe walczyli do samego końca. Do ostatniej konkurencji nie wiadomo było kto będzie zwycięzcą. Tylko trzy drużyny dziewcząt i chłopców mogło awansować do finału województwa. I udało się. Zarówno dziewczęta w składzie: Emilia Rybak, Monika Gruchoła, Dominkia Gajda, jak i chłopcy: Paweł Grochowski, Jarosław Krajanowski, Łukasz Niewęgłowski zajęli pierwsze miejsca. I tak do Mistrzostw Województwa awansowały następujące szkoły:

Kategoria dziewcząt:
1.    Zespół Szkół Ponadginazjalnych w  Radzyniu Podlaskim
2.    Zespół Szkół Nr 3 w Puławach
3.    Zespół Szkół Ogólnokształcacych w Dęblinie

Kategoria chłopców:
1.    Zespół Szkół Ponadginazjalnych w  Radzyniu Podlaskim
2.    Zespół Szkół Nr 3 w Łukowie
3.    Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim
Czytaj całość
 
Historyczny mecz z LKS Pogoń Lwów
Redaktor: Administrator   
03.06.2011.

Czytaj całośćW dniach 27-29.05.2011 miał miejsce wyjazd grupy uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wraz z opiekunami do Lwowa. Głównym punktem programu było rozegranie meczu piłki nożnej pomiędzy uczniami klas sportowych o profilu piłka nożna naszaj szkoły z reaktywowaną 2 lata temu drużyną LKS Pogoń Lwów. Idea spotkania narodziła się 1.XI.2010 r. podczas siódmej edycji Światełka Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego, kiedy to uczniowie zapalili na cmentarzu Orląt Lwowskich 3000 zniczy. Wtedy to mgr inż. Zdzisław Janus - Dyrektor Szkoły a jednocześnie Prezes MULKS Technik-ORION oraz płk Edward Dudziński zostali przedstawieni przez Konsula Generalnego RP we Lwowie Prezesowi klubu Pogoń Lwów Markowi Horbaniowi. Dyrektor Szkoły opowiedział krótki rys historyczny klubu sportowego Orlęta Radzyń oraz fakt, że pierwszym po II wojnie św. prezesem radzyńskiego klubu był Tadeusz Bocheński - Starosta Radzyński pochodzący ze Lwowa. Wtedy też padła deklaracja, że postaramy się zorganizowac spotkanie młodzieży z Radzynia z młodzieżą pochodzenia polskiego ze Lwowa. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim oraz firmy budowlanej W.Wawrzaszek. Stroną organizacyjną zajął się Dyrektor Szkoły Zdzisław Janus oraz płk Edward Dudziński.

 

Obie drużyny przed meczem 

Czytaj całość
 
Przewodnik po Ziemi Radzyńskiej
Redaktor: Administrator   
03.06.2011.
Czytaj całośćPrzewodnik po Ziemi Radzyńskiej powstał w ramach projektu „Europa - Radzyń - Radzyń - Europa”, zrealizowanego przez młodzież powiatu radzyńskiego. Prezentuje zabytki kultury, przyrody, postacie oraz miejsca, które zapisały się w historii naszej ziemi. W zamyśle autorów ma przybliżyć uroki regionu i stać się zachętą do jego poznania. Na szlaku, który proponujemy, zobaczyć można średniowieczne grodzisko, unikatowe zabytki architektoniczne z czasów renesansu i baroku, przejechać  dawną granicą między Wielkim Księstwem Litewskim a Koroną Królestwa Polskiego, zwiedzić rezerwaty przyrody i skosztować kuchni regionalnej. Mamy nadzieję, że przewodnik stanie się dla Czytelnika inspiracją do samodzielnego odkrywania uroków Ziemi Radzyńskiej i pogłębienia wiedzy o naszym regionie.
Czytaj całość
 
III m-ce judoków "Technik-ORION"
Autor: W.Podsiadły   
02.06.2011.
Czytaj całośćW dniu 29.05.2011 r. odbyły się OTWARTE MISTRZOSTWA O PUCHAR WÓJTA GMINY LATOWICZ W JUDO, w których startowało 8 zawodników z MULKS „Technik – Orion” przy ZSP Radzyń Podlaski. W imprezie brało udział 11 klubów z terenu Mazowsza, Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego. Chociaż „Technik – Orion” wystartował w bardzo przerzedzonym składzie dzięki bardzo dobrej postawie zajął w punktacji drużynowej 3 miejsce. Wśród naszych reprezentantów najlepiej zaprezentowała się Alicja Szewczyk, która zdobyła statuetkę najlepszej zawodniczki turnieju.
Czytaj całość
 
Drugi Międzywojewódzki Turniej Judo o Puchar Starosty Radzyńskiego
Redaktor: Administrator   
29.05.2011.

5 czerwca 2011 r. w Hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Drugi Międzywojewódzki Turniej Judo o Puchar Starosty Radzyńskiego. Organizatorem turnieju jest Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "Technik-Orion" - Sekcja Judo, zaś honorowy ptaronat nad zawodami objęli: Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Tadeusz Sławecki, Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman oraz Starosta Radzyński Lucjan Kotwica. Zapraszamy.

 

Drugi Międzywojewódzki Turniej Judo o Puchar Starosty Radzyńskiego 

 
Uroczyste oddanie do użytku pracowni obrabiarek sterowanych numerycznie
Redaktor: Administrator   
28.05.2011.

Czytaj całość"Objechaliśmy wiele miast. Jednak Radzyń Podlaski wygrał konkurs. O zwycięstwie zadecydował m.in. fantastyczny klimat dla inwestorów. Jednak tak naprawdę tylko w Radzyniu spotkaliśmy najbardziej przyjazny klimat ze strony starostwa, burmistrza, wszelkich władz. Radzyń Podlaski wygrał również ze względu na szkołę dyrektora Janusa, który ma wspaniałą młodzież kształcącą się w obszarze przemysłu związanego z metalem." Słowa te zostały wypowiedziane 29 października 2009 r. na wstępnym roboczym otwarciu Fabryki Narzędzi Chirurgicznych Aesculap-Chifa w Radzyniu Podlaskim wchodzącej w skład koncernu B.Braun. Wtedy też w prezencie otrzymaliśmy opracowanie pt. "Studium funkcjonalno - przestrzenne wraz z programem funkcjonalno - użytkowym przyszłego Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim wykonany na koszt firmy Aesculap-Chifa. Dzisiaj mamy kolejny dowód na zaangażowanie fabryki w podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego w branży metalowej poprzez przekazanie szkole frezarki sterowanej numerycznie. Jest to pierwsza pracownia programowania i obsługi obrabiarek sterowanych komputeremw obszarze działania oddziału zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej.

 

Czytaj całość
 
Konkurs literacki i recytatorski
Redaktor: Administrator   
27.05.2011.

Czytaj całośćDnia 18 kwietnia 2011 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w ramach obchodów Dnia Patrona Jana Pawła II odbyły się konkurs literacki i recytatorski. Poniżej prezentujemy wyniki konkursów oraz pracę Jagody Kowalczyk, która zajęła I miejsce w konkursie literackim.

 

Uczestnicy Konkursu literackiego i recytatorksiego 

 

Czytaj całość
 
Południowe Podlasie jako pogranicze kultur
Autor: Jolanta Bilska   
27.05.2011.
Czytaj całośćPołudniowe Podlasie to obszar obejmujący wschodnia część  byłego województwa  siedleckiego i byłe bialskopodlaskie. Południową granicą Podlasia jest pas ciągnący się od Włodawy , dolinami rzek Piwonii i Tyśmienicy, a później Wieprza w dolnym jego biegu. Funkcję delimitacyjną spełniały w dawnych czasach  bagna, jeziora Pojezierza Łęczyńsko– Włodawskiego, Lasy Parczewskie oraz Lasy Łukowskie. W zasadzie Południowe Podlasie nie jest regionem geograficznym, który moglibyśmy znaleźć na mapie. Nazwa ta została raczej stworzona  na potrzeby określenia
Czytaj całość
 
Zagraniczne praktyki dla Technikum w ZSP
Redaktor: Administrator   
20.05.2011.

Czytaj całośćKomisja Konkursowa Narodowej Agencji Programu Leonardo da Vinci rozstrzygnęła konkurs Projektów Mobilności IVT 2011. Miło nam poinformować, ze wśród 115 różnych instytucji, które otrzymały dotacje na realizację zagranicznych praktyk uczniowskich jest Technikum z naszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II. Kwota przyznanej nam dotacji to 99 730 euro. W związku z tym, 40 uczniów trzecich klas Technikum na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku wyjedzie na praktyki do Niemiec i Hiszpanii!!!

Program Leonardo da Vinci - logo 

Czytaj całość
 
Drugie miejsce w Polsce drużyny z ZSP
Redaktor: Administrator   
18.05.2011.

Czytaj całość14 maja 2011 roku w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105 w Warszawie przeprowadzono etap finałowy (praktyczny) XII edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. Uczestniczyło w nim 10 finalistów, którzy mieli wykonać dwa zadania.
Zadanie 1 polegało na dokonaniu oceny stanu technicznego czujnika położenia kątowego wału rozrządu (fazy rozrządu) w silniku o zapłonie iskrowym firmy Opel. Zadanie 2 dotyczyło diagnozowania ustawienia świateł mijania samochodu Opel Astra. Za każde zadanie można było zdobyć maksymalnie 20 punktów.
W finale wystartowała również druzyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w składzie: Tomasz Grochowski i Adam Koczkodaj.
W klasyfikacji indywidualnej Tomasz Grochowski uplasował się na bardzo wysokim trzecim miejscu zdobywając 95 punktów (zsumowane punkty z pófinału i finału).
W klasyfikacji drużynowej Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim sklasyfikowany został na drugim miejscu ustępując pola tylko drużynie z Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu.

Tomasz Grochowski 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 419 - 437 z 728
 

Ariel Borysiuk z wizytą w ZSP

"Przedsiębiorczy Gimnazjalista" - finał konkursu

Matura

Zakończenie r.szk. klas maturalnych

Konkurs Literacki i Recytatorski

Caritas

Piłka nożna - rejon

Studniówka 2016 w ZSP #selfie

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.7

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.6

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.5

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.4

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.3

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.2

Studniówka 2016 w ZSP. Cz.1

Przygotowania do Studniówki

Piłka nożna - powiat

Jasełka w ZSP

Wigilia w ZSP

Konkurs plastyczny i literacki

Polonez - pierwsza próba

Konkurs fryzjerski

Dzień Dobrego Chleba

Dzień Patrona

Rozpoczęcie r.szk. 2015/2016

X Przystanek PaT

Zakończenie r.szk. 2014/2015

PaTosfera cz.3/3

PaTosfera cz.2/3

PaTosfera cz.1/3

Dzień Otwarty

Matury pisemne

Zakończenie r.szk. klas maturalnych

Motor Show Poznań 2015

PaTPORT w ZSP

PaT

Targi zawodowe

"Słodkie wypieki"

Gościmy