START

Archiwum

Polecamy

 
zspradzyn
RSIE 
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy ZSP rozdało nagrody
Autor: R.Manowiec   
10.05.2017.

Rozdano pierwsze nagrody ufundowane przez Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
 28 kwietnia 2017 roku,podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas maturalnych, Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych rozdało nagrody uczniom, którzy przez cały okres nauki aktywnie włączali się w życie szkoły i środowiska. Wyróżniali się postawą, kulturą osobistą oraz sumiennością.
Zarząd Stowarzyszenia przyznał wyróżnienia następującym osobom:
• Aleksandrze Korczyk uczennicy III klasy II Liceum Ogólnokształcącego
• Justynie Niewęgłowskiej uczennicy IV klasy Technikum Fryzjerskiego
• Michałowi Sobockiemu uczniowi IV klasy Technikum Fryzjerskiego
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, rozwijania pasji oraz wytrwałości w dążeniu do celu !!!!!

Image 

 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nawiązuje kolejną współpracę międzynarodową - tym razem z Gruzją
Autor: R.Manowiec   
10.05.2017.
Czytaj całośćW dniu 27 kwietnia 2017 roku gościł w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II - Profesor VajaVardidze  - rektor Uniwersytetu Pedagogicznego Sulkhan-Saba Orbelianiw Tbilisi. Profesor VajaVardidze jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie studiował  teologię.  Po zakończeniu studiów w Lublinie, dalej kształcił się w Münster w Niemczech, gdzie  zdobył doktorat. Po powrocie do Gruzji tworzył od podstaw Uniwersytet Pedagogiczny, któremu nadano imię Sulkhan-Saba Orbeliani,  na cześć  gruzińskiego nauczyciela, pisarza i dyplomaty z XVII wieku, który w swej pracy dążył przede wszystkim do jedności Kościoła w tamtejszym kraju, dostrzegając w tym siłę w procesie utrzymania tożsamości narodu.
Czytaj całość
 
Kinga Sposób została laureatem Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania
Autor: E.Fijałek   
10.05.2017.

21 kwietnia 2017 r. odbył się finał V Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II reprezentowała uczennica II klasy technikum ekonomicznego Kinga Sposób.
Olimpiada przebiegała w trzech etapach: zawodach szkolnych, okręgowych i finale centralnym.
Kinga uzyskała najwyższy wynik na terenie szkoły, wysoką pozycję w zawodach okręgowych i 14 miejsce w zawodach centralnych (na 50 finalistów z całego kraju), jednocześnie uzyskując tytuł laureata olimpiady.
Celem Olimpiady było zwiększenie zainteresowania problematyką gospodarczą i dostarczenie dodatkowej wiedzy ekonomicznej służącej zrozumieniu zachodzących procesów gospodarczych, a także rozbudzenie i wzmocnienie wśród młodzieży postaw i zachowań przedsiębiorczych.
Udział w olimpiadzie pozwolił Kindze wykazać się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w trakcie nauki w szkole ale także był motywacją do rozwoju zawodowego wykraczającego poza materiał szkoły średniej. Rywalizacja z najlepszymi uczniami w Polsce i uzyskanie wysokiej noty stanowi zachętę do dalszej pracy zarówno Kingi jak i jej kolegów i koleżanek z klas ekonomicznych ZSP.

Image 

 
Ania Jurkowska finalistą I Olimpiady Statystycznej
Autor: Nauczyciele przedmiotów ekonomicznych, geografii i matematyki   
10.05.2017.

Anna Jurkowska uczennica Technikum w ZSP w zawodzie technik ekonomista uzyskała tytuł finalisty zawodów centralnych  I edycji Olimpiady Statystycznej. Finaliści w nagrodę za wykazanie się wiedzą i umiejętnościami otrzymali Złote Indeksy na studia na prestiżowych uczelniach w kraju z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.
Organizatorami Olimpiady Statystycznej są: Główny Urząd Statystyczny, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Patronat nad Olimpiadą Statystyczną objęła Minister Edukacji Narodowej, Pani Anna Zalewska. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych  wzięli  udziału w trójstopniowej rywalizacji – podczas zawodów szkolnych (w listopadzie 2016 r.), okręgowych (w styczniu 2017 r.) i centralnych (w kwietniu 2017 r.).
Ania  znajduje się w prestiżowym gronie 30 najlepszych uczniów szkół średnich w kraju.

Ania Jurkowska finalistą I Olimpiady Statystycznej 

 
Dlaczego warto kształcić się w technikum mechanicznym?
Autor: W.Paszkowski   
10.05.2017.
Czytaj całośćMając lat naście, nie zastanawiasz się, jak będzie wyglądał Twój dzień w pracy. To pieśń przyszłości, nudna dorosłość. Na głowie masz klasówki oraz Bardzo Ważne Sprawy, np. plany na weekend, koledzy, gry … . Wieeemy, każdy był kiedyś młody. Sęk w tym, że już za kilka lat około 1⁄3 każdej swojej doby będziesz spędzał/ła w pracy. Warto dziś wybrać tak, by czuć się w niej jak ryba w wodzie, a nie jak więzień swego los.
Każdy wie jaka, ma być jego przyszła praca: „fajna i dobrze płatana”. Ale zaraz, zaraz fajna – czyli jaka? Który z kilkuset zawodów będzie „fajny” dla Ciebie? Ten zachwalany przez rodziców? Ten wybrany przez przyjaciela? A może taki, o którym jeszcze nie słyszałeś?
Ale pamiętaj! – ważne jest by zawód, nie tylko dawał pracę, lecz był zgodny z Twoimi  zainteresowaniami i predyspozycjami.
Czytaj całość
 
Z wizytą w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS
Redaktor: Administrator   
09.05.2017.
Czytaj całość21 kwietnia 2017 r uczniowie 1 klasy II Liceum Ogólnokształcącego oraz 2 klasy Technikum Informatycznego zaprezentowali swoje umiejętności podczas IX Konkursu Slawistycznego w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Weronika Bożedajek i Anna Wierzbicka z klasy 1lph opowiedziały słuchaczom o bogatej w smaki tradycyjnej kuchni rosyjskiej. Podczas prezentacji uczennice poczęstowały uczestników spotkania własnoręcznie przygotowanymi ciasteczkami rosyjskimi oraz faworkami. Mateusz Krupski z klasy 2 ti zapoznał słuchaczy z faktami historycznymi  dotyczącymi Twierdzy Brzeskiej. Nietypowa wycieczka po zespole fortyfikacji okazała się interesującym doświadczeniem. Podczas przygotowania prezentacji uczniowie mogli liczyć na wsparcie nauczycielki języka rosyjskiego - mgr Magdaleny Iwańczuk.
Czytaj całość
 
Finał konkursu Sigma Kwadrat
Autor: Ewa Mackiewicz   
06.05.2017.

Czytaj całośćUczennice klasy 3te obroniły 4 miejsce w finale VI Lubelskiego Konkursu Statystyczno-Demograficznego  Sigma Kwadrat.  24 kwietnia na Wydziale Ekonomicznym UMCS odbył się finałowy etap konkursu, w którym Marcelina Hreńczuk, Natalia Paszkowska i  Anita Sidelnik  rywalizowały z 10 zespołami z Lubelszczyzny, ostatecznie zajmując 4 miejsce, ex aequo z drużyną z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. Tym razem zespoły miały do rozwiązania test, w którym znajdowały się pytania dotyczące m.in. sytuacji demograficznej województwa lubelskiego, Polski i świata, danych statystycznych z zakresu demografii wcześniej wskazanych regionów i świata oraz teorii badań statystycznych a także wykorzystania konkretnych metod badania statystycznego. Udział w tym konkursie wzbogacił dziewczyny o nowe wiadomości i umiejętności ale także dostarczył dużo satysfakcji.

Sigma kwadrat sponsorzy 

Czytaj całość
 
Dziewczęta z II LO przy ZSP Mistrzyniami Rejonu w sportach obronnych
Autor: M.Frączek   
30.04.2017.
Czytaj całośćW dniu 25.04.2017 roku w  Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim reprezentacja dziewcząt II LO przy ZSP im Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wywalczyła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Rejonu XL  edycji  Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Obronnych "Sprawni jak żołnierze -  2017". Organizatorem zawodów było Kuratorium Oświaty w Lublinie  oraz Liga Obrony Kraju. Celem zawodów jest popularyzowanie wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju, propagowanie do współzawodnictwa i doskonalenie umiejętności sportowo-obronnych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę w zawodach  reprezentowała drużyna dziewcząt  II LO w składzie: Marta Woch,  Izabela Mróz, Patrycja Sowisz. Zawodniczki musiały wykazać się sprawnością fizyczną, umiejętnościami strzeleckimi, celnością rzutu granatem oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szczególnym wyzwaniem dla zawodniczek okazał się - ograniczony w czasie  - bieg na orientację, polegający na odnalezieniu w urozmaiconym leśnym terenie punktów kontrolnych w I, II i III strefie. Po kilkugodzinnych sportowych zmaganiach przyszedł czas na odpoczynek i wojskowy posiłek oraz ogłoszenie wyników całodziennych zmagań. Dziewczęta mają powód do satysfakcji, ponieważ zwyciężając w zawodach, zakwalifikowały się do Finału Wojewódzkiego i w trzeciej dekadzie maja będą walczyły w grupie sześciu najlepszych zespołów lubelszczyzny o awans do turnieju ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu w Bornym Sulinowie (woj. zachodniopomorskie).
Czytaj całość
 
Olga Gruchoła z II Liceum Ogólnokształcącego ZSP w etapie centralnym Olimpiady Historycznej
Redaktor: Administrator   
25.04.2017.

Z wielką satysfakcją informujemy o kolejnym sukcesie naszej uczennicy. Olga Gruchoła uczennica kasy drugiej LO o profilu prawno- administracyjnym zdobyła II miejscew wojewódzkim etapie  X edycji Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą" i zakwalifikowała się do etapu centralnego. Zawody wojewódzkie polegały na rozwiązaniu zadań w formie pisemnego testu z pytaniami zamkniętymi wielokrotnego wyboru oraz pytaniami otwartymi. Zadania mały charakter interdyscyplinarny, obejmujący wiedzę z zakresu historii, geografii, ekonomii, literatury polskiej, sztuki, itd. W części ustnej każdy uczestnik przygotował 10 minutową prezentację na jeden z podanych wcześniej tematów. Za obie części Olga uzyskała 83% z maksymalnej liczby punktów. Etap finałowy odbędzie się w dniach 1-3 06. 2017 r. w Warszawie. Uczennicę przygotowała pani Teresa Filipiuk nauczyciel historii. Serdecznie gratulujemy Oldze i życzymy powodzenia na etapie centralnym.

Image 

 
XIII Fotokonkurs "Moja szkoła w obiektywie"
Autor: Paweł Iwańczuk   
22.04.2017.

Do 30 kwietnia trwa głosowanie internautów na najlepsze zdjęcie. Naszą szkołę reprezentuje Dominika Chruślińska z klasy 3ti. Zagłosować można wysyłając maila:
adres: interwizja@interwizja.edu.pl
temat: glosowanie        (lub głosowanie)
Treść wiadomości:
Chruślińska Dominika "A to tylko jeden dział"
lub
Chruślińska Dominika "Już za rok matura"
lub
Chruślińska Dominika "Matematyka. Lubię to."

Zachęcam do głosowania!
Wśród głosujących zostaną rozlosowane upominki (informacja organizatora).

ImageImageImage


Link do strony galerii konkursowych.

 
Samochodziarze ZSP odrestaurowali zabytkowy motorower
Autor: W.Mackiewicz   
20.04.2017.

Czytaj całośćUczniowie samochodówki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Radzynia Podlaskiego remontują zabytkowy motorower w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Renowacji Pojazdów”. Efekt wspólnej pracy nauczycieli i uczniów będzie można podziwiać podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Motor Show 2017, który odbędzie się w dniach 6-9 kwietnia 2017 r. w Poznaniu.  Dotychczasowe prace polegały na demontażu motoroweru i weryfikacji stanu jego podzespołów. Następnym etapem było przygotowanie elementów do lakierowania poprzez piaskowanie i oczywiście metody mechaniczne. Po otrzymaniu materiałów lakierniczych od sponsora projektu firmy NOVOL for Classic Car  mogliśmy wykonać prace renowacyjne.  Pozostałe części potrzebne do naprawy silnika, układu napędowego i jezdnego, otrzymaliśmy od właściciela motoroweru i głównego sponsora konkursu pana Zbigniewa Koprasa z  Fundacji Centrum Motoryzacji Historycznej Zbyszka Koprasa.

ZSP 

Czytaj całość
 
X Powiatowy Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty
Autor: J.Bilska   
20.04.2017.

Czytaj całośćNie lękajcie się waszej młodości
i waszych głębokich pragnień,
szczęścia, prawdy, piękna...” ( Jan Paweł II)

X Powiatowy Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty

Już po raz dziesiąty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski poświęcony osobie Patrona. Regulamin konkursowy zakładał dużą swobodę w doborze repertuaru. Prezentowane teksty miały korespondować z  filozofią, twórczością literacką i nauczaniem  Jana  Pawła II.
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne nagrodzone zostały:
I miejsce- Agnieszka Brygoła (II LO ZSP im. Jana Pawła II); opiekun Pani Dorota Krasucka
II miejsce- Julia Dąbrowska (II LO ZSP im. Jana Pawła II);  opiekun Pani Zofia Niewęgłowska
III miejsce- Natalia Sobocka (I LO w Radzyniu Podlaskim), opiekun Pani Anna Warwas
Wyróżnienie zdobyła Gabriela Niewęgłowska (II LO ZSP im. Jana Pawła II); opiekun Pani Dorota Krasucka
Wśród uczniów szkół gimnazjalnych zwyciężyli:
I miejsce - Małgorzata Matejek (Publiczne Gimnazjum w Olszewnicy); opiekun Pani Marta Olszewska
II miejsce

Karolina Dawidek (Zespół Szkół w Czemiernikach); opiekun Pani Teresa Zdunek
Marta  Zielińska (Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podl.) opiekun Pani Agnieszka Grochowska
III miejsce:
Drożdż Julia (Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podl.); opiekun Pani Irena Ziółkowska
Emilia Głowniak ((Publiczne Gimnazjum w Olszewnicy); opiekun Pani Marta Olszewska
Wyróżnienia otrzymały:
Dominika Górnik (Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podl.); opiekun Pani Irena Ziółkowska
Anastazja Bąk (Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podl.); opiekun Pani Agnieszka Grochowska

X Powiatowy Konkurs Recytatorski 

Czytaj całość
 
Uczniowie technikum informatycznego programują roboty
Autor: A.Frączek   
20.04.2017.

Czytaj całośćNie ma piękniejszego widoku dla nauczyciela niż tłum uczniów, którzy odkrywają w sobie zapał i twórczą energię. Zdumiewające, jak uczniowie zmieniają się w tytanów pracy i nauki. Wystarczy dać im do tego powód. Doskonałym powodem były walki robotów. W dniu 6 kwietnia pierwsza i druga klasa technikum o profilu informatycznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wraz z nauczycielami Katarzyną Zakrzewską i Agnieszką Frączek odwiedziły Państwową Szkołę Wyższą im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. W progach uczelni powitał nas mgr inż. Maciej Hawryluk, który zapoznał nas z tematyką zajęć. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w tworzeniu robotów elektronicznych z klocków konstrukcyjnych VEX. Podzieleni na grupy pod okiem  opiekunów z PSW brali udział w licznych konkursach. Podczas jednego z nich mieli godzinę na przekształcenie robotów w sposób logiczny tak, aby urządzenie mogło przenieść jak największą ilość piłeczek do modelu robota. Był on wyposażony w czujniki ruchu, co utrudniało wykonanie zadania. Następnie sprawdzili jego sprawność podczas zawodów podzielonych na eliminacje, półfinał i finał. Przewodniczący wygranych zespołów otrzymali nagrody w formie plecaków oraz artykułów szkolnych z logo PSW.

Image 

Czytaj całość
 
Radzyńska Samochodówka na Targach Motoryzacyjnych Motor Show 2017
Autor: W.Mackiewicz   
18.04.2017.

Czytaj całośćUczniowie klas samochodowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Radzynia Podlaskiego byli na wycieczce na Targach Motoryzacyjnych Motor Show w Poznaniu. Przedtem jednak, uczestnicy odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu - największej świątyni w Polsce. Mieli również okazję zwiedzić fabrykę i  centrum szkoleniowe firmy Tip - Topol, które znajduje się w Pobiedziskach niedaleko Poznania. Tip –Topol, specjalnie dla nas zorganizował szkolenia, w ramach których uczniowie poznali technologię napraw ogumienia, prawidłowy montaż i demontaż oraz wyważanie niskoprofilowych opon sportowych i typu Run Flat, funkcjonowanie magazynu produktów i całą logistykę transportu części z fabryki do odbiorcy,  najnowszy sprzęt, który wchodzi na rynek serwisów oponiarskich. Kolejny dzień to przede wszystkim zwiedzanie ekspozycji na TM Motor Show, na których uczniowie mogli podziwiać najnowsze samochody i motocykle, które będą dostępne na rynku motoryzacyjnym w  Polsce. Dzięki udziałowi w Press Day, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w premierach światowych marek samochodów na rynek polski, a także spotkać ciekawych ludzi min. Jerzego Dudka, Krzysztofa Hołowczyca, Jakuba Bielaka, Adama Kornackiego, Łukasza Byśkiniewicza oraz wielu innych.

 ZSP

Czytaj całość
 
II miejsce Samochodziarzy w Turnieju Młodych Lakierników
Autor: W.Mackiewicz   
18.04.2017.

Czytaj całośćZespół  Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim był reprezentowany przez jeden zespół,który finale ogólnopolskim zajął II miejsce.
To wielki sukces uczniów i szkoły, która nie prowadzi kształcenia w zawodzie lakiernik a mimo to, uczniowie nauczyli się podstaw lakiernictwa. Karol Szczygielski, uczeń drugiej klasy technikum pojazdów samochodowych i Konrad Nicpoń, uczeń drugiej klasy zasadniczej szkoły zawodowej to pasjonaci lakiernictwa, którzy z determinacją zdobywali specjalistyczną wiedzę w czasie pozalekcyjnym. Uczniowie za zajęcie II miejsca otrzymali cenne nagrody oraz zapewnili sobie udział w profesjonalnym szkoleniu lakierniczym zorganizowanym w centrum szkoleniowym firmy NOVOL, po ukończeniu którego otrzymają  certyfikat, z którym z pewnością łatwiej znajdą pracę.  Zadania finałowe należało wykonać poprawnie i jak najszybciej, a uczestnicy zmierzyli się m.in. z demontażem i montażem pistoletu lakierniczego w odbiciu lustrzanym, przygotowaniu pokrywy silnika do lakierowania, komputerowym testem kolorystycznym, testem kolorystycznym, który polegał na układaniu próbek lakierniczych w odpowiedniej kolejności. Według nauczyciela, p. Wojciecha Mackiewicza największą trudność w przygotowaniu do konkursu sprawiły zagadnienia z testów kolorystycznych i pomiarów spektrometrem obsługi mieszalni lakierów, ale dzięki uprzejmości pana Mirosława Sobieszka, właściciela mieszalni lakierów „MotoChemiaSobieszek”, mogliśmy uczyć się w jego firmie, za co bardzo serdecznie mu dziękujemy.

ZSP 

Czytaj całość
 
Samochodziarze ZSP wicemistrzem Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników
Autor: W.Mackiewicz   
18.04.2017.

Czytaj całośćW tym roku nasi uczniowie w finale VI Ogólnopolskich  Mistrzostw Młodych Mechaników wywalczyli II miejsce,wyprzedzającna punkty 28 finałowych zespołów. Wicemistrzowie, to Rafał Bobruk i Kamil Rakowski, uczniowie czwartej klasy  technikum pojazdów samochodowych. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim był w tym roku reprezentowany przez 5 drużyn, które znalazły się finale, w gronie 30 najlepszych zespołów w Polsce. Jest nam ogromnie miło, gdyż wszystkie zespoły, które reprezentowały technikum pojazdów samochodowych zajęły bardzo dobre miejsca :
Adam Kawka i Damian Siwek, uczniowie 4 klasy - 4 miejsce,
Kamil Syczewski uczeń klasy 3 i Sebastian Guz uczeń klasy 2 - 9 miejsce,
Jakub Ejsmont i Kamil Osipiuk uczniowie klasy 3 - miejsce 17,
Marek Chudek i Robert Zabielski uczniowie klasy 2 - 20 miejsce.

 ZSP

Czytaj całość
 
Praktyki zawodowe klasy 3 TH
Autor: A. Szwargolińska   
18.04.2017.
Czytaj całośćW  dniu 9.03.2017r. mieliśmy okazję rozpocząć praktyki w zawodzie Technik Hotelarstwa, trwały one do 18.03.2017r. Miejscem, które umożliwiło nam nabycie doświadczenia była sieć hoteli DeSilva. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna część pojechała do Piaseczna, druga zaś do Wilanowa. Zarówno pierwsza jak i druga grupa mieszkała  w tych samych hotelach, w których odbywały się praktyki. W obu miejscach obowiązywał 8-godzinny system pracy na różnych stanowiskach w części gastronomicznej hotelu, operacyjnej oraz w części pobytowej. Po pracy każdy praktykant spędzał wolny czas według własnego uznania.
Czytaj całość
 
Życzenia świąteczne
Redaktor: Administrator   
11.04.2017.

Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą czasem nadziei i niech przyniosą naszym Uczniom i Rodzicom, Współpracownikom i Przyjaciołom naszej szkoły wiele szczęścia i radości, tak byście zawsze z ufnością spoglądali w przyszłość. Zdrowych, radosnych i pełnych rodzinnego ciepła Świat Wielkanocnych w imieniu społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim życzy

Dyrektor Szkoły

dr Grażyna Dzida.

Życzenia świąteczne

 
"Handel ludźmi - mit czy rzeczywistość?
Redaktor: Administrator   
11.04.2017.

Dostrzegając zagrożenia z jakimi mogą zetknąć się młodzi ludzie wchodzący w dorosłe życie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim postanowił zorganizować konferencję, zadaniem której będzie przybliżenie problematyki związanej z szeroko pojętym handlem ludźmi. W konferencji weźmie udział młodzież kończąca naukę w naszej szkole. Tegoroczni absolwenci niebawem opuszczą dom rodzinny i  będą kontynuować naukę na wyższych uczelniach lub podejmą pracę w kraju, jak i za granicą. Niektórzy spośród  nich spędzą wakacje  poza granicami kraju. Dyrekcja szkoły w trosce o bezpieczeństwo młodzieży pragnie zwrócić uwagę na  to „nowe” niebezpieczeństwo, przybierające coraz to nowe formy. Tematyka konferencji wpisuje się w założenia ogólnopolskiego projektu  „Bezpieczna +”  przyjętego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do realizacji w szkołach na lata 2015-2018.

Image 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 20 - 38 z 894
 

Zakończenie r.szk. 2016/2017

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty w ZSP cz.3/3

Dzień Otwarty w ZSP cz.2/3

Dzień Otwarty w ZSP cz.1/3

Matura

Targi Pracy i Edukacji

Zakończenie r.szk. maturzystów

Dzień wiosny w ZSP

Pierwszy dzień wiosny w ZSP

Powiatowy Dzień Matematyki 2017 w ZSP cz.1

Powiatowy Dzień Matematyki 2017 w ZSP cz.2

"Misie" w ZSP

Walentynki w ZSP

Studniówka ZSP 2017 cz.6

Studniówka ZSP 2017 cz.5

Studniówka ZSP 2017 cz.4

Studniówka ZSP 2017 cz.3

Studniówka ZSP 2017 cz.2

Studniówka ZSP 2017 cz.1

Studniówka - przygotowania

Kolędowanie w językach świata 2016

Próba poloneza

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.2/2

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.1/2

Konferencja naukowa Klasy Akademickiej SGH

Targi Pracy i Edukacji

Tydzień dobrego chleba

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.2

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.1

Dzień Edukacji Narodowej

ABC Blondy

Rozpoczęcie r.szk. 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Naturalnie zdrowi

Dzień Otwarty okiem uczniów

Podpisanie umowy o współpracy z PSW w Białej Podlaskiej

Gościmy