START

Archiwum

Polecamy

 
zspradzyn
RSIE 
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
Ślusarz Roku 2016
Autor: W.Mackiewicz   
13.06.2016.

8 czerwca 2016 roku odbył się finał konkurs „ Ślusarz Roku”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II  wspólnie z firmą Aesculap-Chifa Sp.z o.o.  Radzyń Podlaski.  Celem konkursu było promowanie zawodu ślusarza. Konkurs skierowany był dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej kształcących się w tym zawodzie. Przebiegał on w dwóch etapach, z których pierwszy, teoretyczny przeprowadzony został w formie testu. Pierwszy szczebel konkursu wyłonił laureatów do drugiego etapu praktycznego. Praktyczna  część odbyła się na warsztatach szkolnych, w firmie B. Braun Aesculap-Chifa Sp.z o.o.,  mieszczącej się przy ulicy Budowlanych 1A.  Ogłoszenia wyników dokonała pani dyrektor szkoły, dr Grażyna Dzida i  pan Zdzisław Miś -  dyrektor Aesculap-Chifa Sp.z o.o.  Radzyń Podlaski, który jednocześnie był fundatorem nagród. Zwycięzcą został Michał Jaraszek, uczeń klasy drugiej, który otrzymał tytuł „ Ślusarza roku 2016” i nagrody rzeczowe. Miejsce drugie zajął uczeń klasy pierwszej - Patryk Blicharz, trzecie miejsce przypadło Bartłomiejowi Machniakowi - uczniowi 2 klasy. Pozostali finaliści otrzymali dyplomy okolicznościowe i nagrody pocieszenia. Inicjatorem konkursu był mgr inż. Wojciech Mackiewicz, nauczyciel Zespołu Szkół i pan inż. Paweł Łaskawski, nauczyciel praktycznej nauki zawodu w B. Braun  Aesculap-Chifa Sp.z o.o.  Radzyń Podlaski. 

Ślusarz Roku 2016Ślusarz Roku 2016Ślusarz Roku 2016 

 
Niekonwencjonalna lekcja w ZSP
Redaktor: Administrator   
13.06.2016.
Czytaj całośćPanowie Wojciech Mackiewicz i Mariusz Antol nauczyciele przedmiotów samochodowych sprawili niespodziankę uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, a była to wizyta mobilnego warsztatu samochodowego. Jednym z prezentowanych samochodów był Show Car lubelskiej firmy Rk Niedziałek, hurtowni części do samochodów i dystrybutora narzędzi. Na pokładzie samochodu prezentowane były narzędzia używane przez mechaników w warsztacie, lakiernictwie ale również w gospodarstwie domowym do drobnych napraw. Drugim samochodem był Demo Car - pokazowy samochód firmy Tip-Topol pochodzącej z województwa wielkopolskiego, która zajmuje się wyposażeniem warsztatów samochodowych. Demo Car prezentował urządzenia austriackiej firmy AVL DiTest, tj. stacje do obsługi układu klimatyzacji na wszystkie dostępne czynniki chłodnicze oraz urządzenia diagnostyczne. Uczniowie, jako nieliczni w kraju, mieli okazję zobaczyć urządzenie do obsługi klimatyzacji napełnione dwutlenkiem węgla, które Tip-Topol zaprezentował w Polsce jako pierwszy. Jest to prototyp, pochodzący z austriackiego centrum badawczego w Graz. Pokazowe samochody cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów samochodówki ale również innych zawodów w których kształci szkoła.
Czytaj całość
 
Pomóżmy Szkole Podstawowej w Szóstce wygrać boisko
Redaktor: Administrator   
10.06.2016.
Zagłosuj na film Szkoły Podstawowej w Szóstce i pomóż wygrać profesjonalne boisko sportowe!
To bardzo proste:
1. Wchodzisz na stronę - http://www.koloroweboiska.pl/glosuj/136
2. Podajesz imię, adres mailowy, zaznaczasz "nie jestem robotem" i głosujesz.
3. Na podany adres e-mail dostaniesz wiadomość z linkiem aktywacyjnym Twojego głosu, klikasz i Twój głos już jest oddany!

Uwaga - wiadomość z linkiem aktywacyjnym może dotrzeć ze sporym, nawet kilkugodzinnym opóźnieniem. Czasem trafia  też do skrzynki SPAM.
Do finału przechodzą szkoły, które zdobyły najwięcej głosów. Głosowanie trwa od 1 do 17 czerwca.
Można oddać jeden głos dziennie na dany adres e-mail.
GŁOSUJ CODZIENNIE!
 
Enigma rozstrzygnięta
Redaktor: Administrator   
08.06.2016.

IX edycja Konkursu w rozwiązywaniu zadań logicznych ENIGMA już za nami.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców:
1 m-ce Karol Biernacki (3ti)
2 m-ce Patrycja Sidorczuk (1lph)
2 m-ce Piotr Studziński (3ti)
3 m-ce Mateusz Sałaga (2lbs)
3 m-ce Weronika Zielińska (1lph)
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnej (jubileuszowej) edycji już za rok.
Organizatorzy (Paweł Iwańczuk, Sylwia Milaniuk, Izabela Łuczyńska)

 
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Pływackie
Autor: J.Dębski   
08.06.2016.
Czytaj całośćW dniach 21-22.05.2016 r. na krytej pływalni H2O w Lublinie odbyły się najważniejsze zawody dzieci 10-11 lat. W  Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach Pływackich Dzieci 10 i 11 letnich  udział wzięło 152 zawodników i zawodniczek z 13 klubów  województwa lubelskiego. MULKS Technik-Orion przy ZSP w Radzyniu Podlaskim  reprezentowało 9 młodych pływaków: Syta Julia, Muniowska Martyna, Niewęgłowska Natalia, Gomółka Eliza, Mikołaj Trykacz, Łukasz Opolski, Mikołaj  Maciuk, Michał Danilczuk i Jakub Kałuszyński.
Radzynianie mimo,iż po raz pierwszy brali udział w zawodach tej rangi pokazali, się z bardzo dobrej strony zdobywając 4 medale (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy).. Na największe słowa uznania zasługują chłopcy z rocznika 2006 r, którzy w klasyfikacji końcowej okazali się najlepszą drużyną województwa lubelskiego, wyprzedzając drugą drużyne o prawie 400pkt. W końcowej klasyfikacji indywidualnej duży sukces odniósł Michał Danilczuk zajmując II miejsce w województwie. Pozostali chłopcy znaleźli się w pierwszej dziesiątce zawodów : IV Łukasz Opolski, V Mikołaj Trykacz i VII Mikołaj Maciuk. W klasyfikacji łącznej dziewcząt i chłopców rocznik 2006 drużyna uplasowała się na 5 miejscu, niestety na wynik końcowy wpływ miały  braki kadrowe wśród dziewcząt z tego rocznika.
Czytaj całość
 
"Lubelskie smaki 2016" - ZSP Radzyń Podlaski na I miejscu
Autor: M.Kitlińska   
05.06.2016.

Czytaj całość4 czerwca na Placu Teatralnym w Lublinie odbyła się VIII edycja ogólnopolskiego konkursu „Lubelskie Smaki”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało „Kuchnia Polska”.
Do rywalizacji przystąpiły zakwalifikowane na podstawie zgłoszeń reprezentacje szkół gastronomicznych. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą i praktyką w przygotowaniu konkursowych potraw na bazie produktów charakterystycznych dla Lubelszczyzny, takich jak policzki wieprzowe, kaszanka, maliny czy buraki czerwone. Jakość, smak i kreatywność uczestników oceniało profesjonalne międzynarodowe Jury w składzie: Marek Rybacki, Sebastian Humski, Silwia Castano z Finlandii, Danillo Galhardo z Brazylii, Wolfgang P. Menge z Niemiec, Wojciech Harapkiewiecz oraz Szymon Szlendak. Organizatorem „ Lubelskich Smaków” jest Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, a doradcą merytorycznym konkursu jest Stowarzyszenie Kucharzy, Euro-Toques Polska.
Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowały się dwa zespoły dwuosobowe uczniów Technikum żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim:
1. Bartłomiej Lubczuk i Natalia Koczkodaj (kl. II tg), którzy przygotowali: danie główne- policzki wieprzowe w sosie z czarnego bzu, podane na pszenicy z blanszowaną komosą,  grilowaną pieczarką,  burakiem oprószonym świeżym chrzanem oraz przekąskę-kasztanki w płatkach migdałowych podane na sosie musztardowym z galaretką malinową,
oraz
2. Natalia Siwczuk i Maciej Strzelczyk (kl. III tg), którzy przygotowali danie główne- roladki z policzków wieprzowych faszerowane śliwkami w sosie czekoladowym z burakiem pieczonym, chipsami z topinamburu i kaszą owsianą z krwawnikiem oraz przekąskę-małże św. Jakuba z kaszanką i musem marchewkowo-imbirowym oraz sosem malinowo-miętowym.

Image 

Czytaj całość
 
Sukces w XIII edycji ogólnopolskiego projektu "Pamięć dla Przyszłości"
Redaktor: Administrator   
02.06.2016.

31 maja 2016 r. został rozstrzygnięty konkurs w ramach XIII edycji ogólnopolskiego projektu „Pamięć dla Przyszłości”, którego tematem w tym roku było „Miejsce pamięci Zagłady blisko nas”. Grupa projektowa z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim upamiętniła getto w Radzyniu Podlaskim.
Zaproponowana forma upamiętnienia getta czyli „Spacer pamięci” oraz informacje prezentowane na fanpage’u polubionym przez ponad 750 osób zostały ocenione przez organizatorów, czyli  Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce, Wydział Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich Ośrodka Rozwoju Edukacji, Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i nagrodzone III miejscem w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Nagrodzony projekt realizowały uczennice klasy pierwszej liceum o profilu prawno- administracyjnym: Olga Gruchoła, Karolina Jurkowska, Gabriela Niewęgłowska, Weronika Ossowska, Sylwia Rogala Dominika Dąbrowska, Weronika Gołębiowska, Dominika Grelik pod opieką nauczycielek historii pani Agnieszki Gątarczyk pani Teresy Filipiuk.
Uroczysty finał konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 22 czerwca w Warszawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

ImageImage 

 
Dzień Przedsiębiorczości okiem uczniów
Redaktor: Administrator   
02.06.2016.
Czytaj całośćDzień Przedsiębiorczości (19 kwietnia 2016 r.) to czas, podczas którego każdy uczeń może udać się do wybranego zakładu pracy i obserwować obowiązki pracownika na danym stanowisku. Nasza klasa postanowiła skorzystać z tej oferty, udając się, m.in. do szpitala, na pocztę, do straży pożarnej, do zakładu fryzjerskiego, salonu kosmetycznego czy do Spomleku. Każdy z nas dostał kartę zgłoszenia, którą miał dostarczyć do zakładu pracy, w celu uzupełnienia danych. Musieliśmy wykazać się przedsiębiorczością, by zainteresować sobą pracodawcę i wytłumaczyć ideę tego dnia. Na godzinę 8:00 stawiliśmy się do szkoły w celu powtórzenia zasad właściwego postępowania w firmach i zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Po omówieniu formalności na godzinę 9:00 udaliśmy się do wybranych przez siebie zakładów pracy. Ja zdecydowałem się udać do szpitala na oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym. Na samym początku udałem się do biura mojej opiekunki -pielęgniarki oddziałowej. Zostałem przedstawiony części kadry, a następnie usiadłem w gabinecie, by wysłuchać ogólnych informacji. Dowiedziałem się, że neurologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem m.in. dyskopatii, guzów mózgu czy udarów. Są tu wykonywane różne zabiegi, np. punkcje lędźwiowo-krzyżowe. Pielęgniarka oddziałowa opowiedziała mi zarówno na czym polega jej praca, a na czym praca oddziału. Umiejętności, które powinna mieć każda osoba na stanowisku oddziałowego to przede wszystkim elastyczność w podejmowaniu decyzji, umiejętność pracy w zespole, sumienność, wiedza, a także dobra organizacja. Zadaniem pielęgniarki oddziałowej jest głównie zarządzanie pracą na oddziale, a jeśli chodzi o szczegóły- ma za zadanie sprawdzać paszporty sprzętów oraz ich ważność, dopilnowywać zleceń lekarskich, zlecać badania, ustalać grafiki, rozpisywać godziny pracy, składować dokumentację…
W celu dokładnego wypełnienia karty uczestnika Dnia Przedsiębiorczości zostałem poproszony o korzystanie z komputera. Znalazłem tam schemat, dzięki któremu mogłem scharakteryzować stanowisko pracy i lepiej mu się przyjrzeć. Znajduje się tam komputer, organizery, skoroszyty, kalendarz, dokumenty, przyboru biurowe, służbowy telefon, zegar, pieczątki, wykazy, rozpiski i wiele innych. Zostałem poinformowany o wymaganym i rozszerzonym wykształceniu potrzebnym do tej pracy.
Czytaj całość
 
Uczniowie ZSP z wizytą w Centrum Szkoleniowym Hyundai Motor Poland
Autor: W.Mackiewicz   
02.06.2016.

Czytaj całośćUczniowie technikum pojazdów samochodowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w profesjonalnym szkoleniu w Centrum Szkoleniowym Hyundai Motor Poland. Osobą prowadzącą był Pan Rafał Kosiński Trener Szkoleń Technicznych organizowanych przez Hyundai Motor Poland. Szkolenie było jedną z głównych nagród za zajęcie I – ego miejsca w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w kategorii „Młody Mechanik”, które odbyły się w Poznaniu. Uczniowie mieli okazję zapoznać  się w trakcie szkolenia ze standardami i zasadami pracy w Autoryzowanej Stacji Obsługi Hyundai. Z zainteresowaniem wykonywali procedury diagnostyczne i naprawcze stosowane przez autoryzowane serwisy oraz aktualną dokumentację techniczną. W Centrum Szkoleniowym uczniowie korzystali ze specjalistycznego oprogramowania diagnostycznego, które jest wykonane wyłącznie dla serwisów Hyundai oraz pracowali na najnowszych rozwiązaniach technicznych wykorzystanych przez koreańską markę. Od strony warsztatowej uczniowie poznali najnowsze auto Hyundai IONIQ (czyt. ajonik), którego po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano podczas targów Motor Show 2016 w Poznaniu. Hyundai IONIQ to pierwszy na świecie model, który może być wyposażony w jeden z trzech, różnych napędów: elektryczny, hybrydowy typu plug-in (z możliwością ładowania z gniazdka elektrycznego) lub klasyczny hybrydowy. W trakcie szkolenia ponownie spotkaliśmy się z panem Adrianem Dekowskim, prezesem  zarządu Fundacji Cooperatio - współorganizatora V Mistrzostwach Młodych Mechaników,  który ze swoim pracownikiem z firmy V8 Team zrobił reportaż o szkoleniu najlepszych w Polsce uczniów.

Image 

Czytaj całość
 
Z wizytą w "Instytucie Włosów"
Autor: A.Kondraciuk   
31.05.2016.
Czytaj całośćWycieczki są jednym z milszych przeżyć w życiu klasy. I tak też było dnia 25 maja 2016 roku, kiedy to uczniowie klas technikum usług fryzjerskich wraz z nauczycielkami p. Katarzyną Magier i p. Anetą Kondraciuk wyruszyli w drogę do stolicy aby tam poznać tajniki pracy perukarza i charakteryzatora. Było to możliwe dzięki Pani Danucie Gonera, właścicielce salonów fryzjerskich oraz perukarni pod nazwą „Instytut włosów”. Danuta Gonera jest poza tym prezesem firmy Dome Cosmetics Poland, firmie znanej na całym świecie.
Pani Danuta Gonera praktykę zdobywała w charakteryzatorniach stołecznych teatrów. Pod koniec lat 70. wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie pracowała w Covent Garden Opera – jednej z najsłynniejszych oper świata oraz w Muzeum Figur Woskowych Madam Tussaud’s. Tam można podziwiać jej prace – czarne włosy Lizy Minelli, oczy i część fryzury księżnej Diany. Stylizowała włosy Jane Seymour, Ingrid Bergman do roli Goldy Mayer, robiła wstawkę dla Rogera Moora do postaci Jamesa Bonda, peruki dla Benny Hilla, muppety do „Muppet Show”. W Wielkiej Brytanii zainteresowała się też techniką przedłużania włosów. Po powrocie  z powodzeniem wprowadziła ten zabieg fryzjerski na polski grunt. W 1993 roku wykupiła przedstawicielstwo firmy Dome Cosmetics LTD. na Polskę.  W roku 1997 rozpoczęła współpracę z angielską firmą Racoon, otwierając jej polskie przedstawicielstwo. Racoon Polska obecnie jest wiodącą na Polskim rynku firmą specjalizującą się w przedłużaniu włosów włosami naturalnymi. Współpracuje z projektantami mody,  filmem.  Przedłużała włosy Iwonie Petry w „Szamance”, Krzysztofowi Kowalewskiemu w „Ogniem i mieczem”, Magdzie Mielcarz w „Quo vadis”, Michałowi Żebrowskiemu w „Wiedźminie” i „Starej Baśni”, Ewie Kasprzyk w „Belissimie”, Zbigniewowi Zamachowskiemu w „Zmruż oczy”, Agnieszce Włodarczyk w „Dzikim”, Annie Przybylskiej w „Superprodukcji”, Agnieszce Krukównie w „Fuksie”.
Czytaj całość
 
Enigma 2016
Redaktor: Administrator   
29.05.2016.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w IX Szkolnym Konkursie w rozwiązywaniu zadań logicznych ENIGMA. Konkurs odbędzie się w piatek 3 czerwca 2016 o godzinie 10.35.

 

Enigma 2016 

 

 
Monika Sidor medalistką Otwartych Mistrzostw Polski we fryzjerstwie
Autor: M.Mańko   
29.05.2016.

Mamy zaszczyt poinformować państwa, że na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski we fryzjerstwie w Poznaniu uczennica technikum fryzjerskiego w ZSP Monika Sidor zdobyła brązowy medal oraz tytuł II Vice Mistrza Polski Juniorów we fryzjerstwie damskim. Profil fryzjerski istnieje dopiero 4 lata więc tym bardziej cieszymy się tym sukcesem. Zawodniczke starannie przygotowała Marlena Mańko nauczycielka zawodu w technikum usług fryzjerskich w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim oraz właścicielka Studia Kairos w Radzyniu Podlaskim. Udział naszych uczniów w konkursach rozwija w nich pasję i pozwala poszerzać horyzonty.
Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, ponieważ do konkursu przystąpili najlepsi zawodnicy wyłonieni we wczesnieszych eliminacjach. Start w mistrzostach był bardzo ciekawym doswiadczeniem. Dzięki temu moglismy sie przekonac o wysokiej jakości kształcenia naszej szkoły.

ImageImage 

 
Światowy sukces wychowanka MULKS TECHNIK-ORION Radzyń Podlaski
Autor: W.Blicharz   
29.05.2016.
Czytaj całośćMateusz Paszkowski - radzyniak, wychowanek MULKS TECHNIK – ORION Radzyń Podlaski - reprezentujący nasz kraj, w parze z Mateuszem Łysikowskim zajął piąte miejsce na rozgrywanych w maju w Lucernie Mistrzostwach Świata do lat 21 w siatkówce plażowej. W mistrzostwach wystartowało 37 reprezentacji krajowych. Do zawodów głównych awansowały 32 zespoły podzielone na 8 grup. Nasza reprezentacja znalazła sie w grupie G, którą zdecydowanie wygrała tracąc tylko jednego seta. W 1/16 finału pokonaliśmy zespół z Brazylii. Pierwsza porażka na turnieju nadeszła dopiero w ćwierćfinale. Polacy ulegli drużynie z Wenezueli i ostateczne zostali sklasyfikowani na 5 miejscu w świecie w kategorii wiekowej do lat 21, mimo że obaj mają dopiero po 19 i 18 lat.
Czytaj całość
 
Klasa Akademicka SGH
Autor: A.Gryta   
26.05.2016.

Czytaj całośćW kwietniu bieżącego roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim nawiązał współpracę ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie w ramach projektu „Klasa Akademicka SGH”. Patronatem SGH objęte zostały klasa druga Technikum Ekonomicznego i klasa pierwsza, która zostanie utworzona we wrześniu. W dniu 24 maja w ZSP odbył się pierwszy wykład akademicki i warsztaty dla uczniów klasy drugiej. Wykład na temat „Biznes w epoce turbulencji” przeprowadził dr Albert Tomaszewski z Instytutu Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach, w czasie których odbyła się gra zespołowa dotycząca umiejętności podejmowania decyzji i nawiązywania współpracy. Kolejnym etapem współpracy szkół będzie wyjazd uczniów naszej szkoły na zajęcia do Szkoły Głównej Handlowej.

Klasa Akademicka SGH 

Czytaj całość
 
"Przedsiębiorczy Gimnazjalista" - finał konkursu
Autor: E.Fijałek   
21.05.2016.

Czytaj całość19 maja 2016 roku odbył się Finał Konkursu „PRZEDSIĘBIORCZY GIMNAZJALISTA”. Organizatorem rywalizacji młodych ekonomistów był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Celem konkursu było promowanie postaw przedsiębiorczych wśród uczniów oraz zwiększanie zainteresowania wiedzą o gospodarce.
Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich gimnazjów powiatu radzyńskiego i ościennych. Przebiegał  w dwóch etapach.
Etap szkolny odbył się w kwietniu 2016 r w 10 gimnazjach. Wyłoniono 57 gimnazjalistów, którzy otrzymali zaproszenie do udziału w finale.
Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami zostali uroczyście powitani w murach szkoły  organizatora, przez Panią Dyrektor dr Grażynę Dzidę oraz uczniów Technikum w zawodzie technik ekonomista.

Wyłonienie laureatów nastąpiło poprzez przeprowadzenie testu wiedzy zawierającego zarówno pytania zamknięte jak i otwarte. Po sprawdzeniu prac konkursowych i policzeniu wyników ustalono dziesięciu najlepszych uczestników.
Pani Dyrektor Grażyna Dzida ogłosiła wyniki, wręczyła nagrody i pogratulowała następującym gimnazjalistom:
I miejsce - Mikołaj Korulczyk z Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskichw Radzyniu Podlaskim
II miejsce  - Kamil  Kula również z Gimnazjum nr 1
III miejsce - Kacper Fijałek z Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim

Image 

Czytaj całość
 
Uczniowie ZSP uczą się języka włoskiego
Autor: E.Wierzchowska   
17.05.2016.
Czytaj całośćZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II bierze udział w projekcie „Praktyki dla przyszłości” w ramach programu ERASMUS+, którego autorami są: dyrektor szkoły dr Grażyna Dzida oraz kierownik warsztatów mgr inż. Wiesław Paszkowski. Na zajęciach dodatkowych uczniowie uczą się języka włoskiego, co umożliwi im zdobycie nowej wiedzy i umiejętności zawodowych w ramach dwutygodniowych staży zawodowych we włoskich przedsiębiorstwach.  Staże są skierowane do uczniów technikum w różnych zawodach. Odbędą się w dwóch terminach: 03.07.2016 r.– 16.07.2016r. oraz 18.07.2016r.-29.07.2016r.
Praktyki realizowane były w poprzednich latach w Polsce, a w bieżącym roku odbędą się we Włoszech. Zdobyta podczas staży wiedza praktyczna i doświadczenie będą mogły być wykorzystane później w życiu zawodowym.  Dzięki zagranicznym stażom uczniowie będą mieli możliwość doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem obcym ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa zawodowego.
Czytaj całość
 
Niecodzienna lekcja w ZSP - najlepszych w Polsce szkoli firma Autos
Autor: Samochodówka ZSP   
16.05.2016.
Czytaj całośćW Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyło się szkolenie przeprowadzone przez firmę Autos, które było nagrodą za zajęcie I – ego miejsca w V Mistrzostwach Młodych Mechaników w Poznaniu.  Autos to największy w Polsce dystrybutor części zamiennych do pojazdów użytkowych, wyposażenia warsztatów oraz sieć serwisów samochodów ciężarowych. Pierwszy panel szkolenie dla naszych uczniów dotyczył diagnostyki i naprawy układu klimatyzacji w samochodach ciężarowych i osobowych. Uczniowie mieli okazję poznać prawne aspekty prowadzenia warsztatu serwisującego klimatyzacje samochodowe.  W drugim etapie szkolenia zaprezentowano sposoby badania pokładowych systemów diagnostycznych samochodu ciężarowego za pomocą specjalistycznego testera,  algorytm analizy wykrytej usterki i metody naprawy.
Czytaj całość
 
Wieczór poetycko - muzyczny
Redaktor: Administrator   
16.05.2016.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim oraz Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim zapraszają na wieczór poetycko - muzyczny w niedzielę 22 maja 2016 r. o godzinie 19.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Plakat 

 
Pięć medali w Krasnymstawie pływaków MULKS "Technik-Orion"
Autor: Jerzy Opolski   
16.05.2016.
Czytaj całość17 kwietnia, dzień po zmaganiach o Laur Lubelskiego Koziołka  17-osobowa grupa naszych pływaków wzięła udział w III rundzie Krasnostawskiej Ligi Pływackiej, która gościła 236 zawodników z 16 klubów .
Podopieczni trenera Jacka Dębskiego zdobyli aż 5 medali i po raz pierwszy znaleźli się jako klub na czwartej pozycji w rankingu. Na tę pozycję zapracowali wszyscy zawodnicy zbierając cenne dla klubu punkty.
Najlepszą z grupy dziewcząt okazała się Urszula Gepner, która zajęła  3 miejsce na podium. Najmocniejszą grupą tradycyjnie okazali się chłopcy z rocznika 2006 zdobywając aż 4 medale:  złote Michał Danilczuk i Łukasz Opolski, srebrny Igor Melchior i brązowy Mikołaj Maciuk. Czwarte również punktowane miejsce zajął Mikołaj Trykacz.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 172 - 190 z 894
 

Zakończenie r.szk. 2016/2017

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty w ZSP cz.3/3

Dzień Otwarty w ZSP cz.2/3

Dzień Otwarty w ZSP cz.1/3

Matura

Targi Pracy i Edukacji

Zakończenie r.szk. maturzystów

Dzień wiosny w ZSP

Pierwszy dzień wiosny w ZSP

Powiatowy Dzień Matematyki 2017 w ZSP cz.1

Powiatowy Dzień Matematyki 2017 w ZSP cz.2

"Misie" w ZSP

Walentynki w ZSP

Studniówka ZSP 2017 cz.6

Studniówka ZSP 2017 cz.5

Studniówka ZSP 2017 cz.4

Studniówka ZSP 2017 cz.3

Studniówka ZSP 2017 cz.2

Studniówka ZSP 2017 cz.1

Studniówka - przygotowania

Kolędowanie w językach świata 2016

Próba poloneza

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.2/2

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.1/2

Konferencja naukowa Klasy Akademickiej SGH

Targi Pracy i Edukacji

Tydzień dobrego chleba

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.2

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.1

Dzień Edukacji Narodowej

ABC Blondy

Rozpoczęcie r.szk. 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Naturalnie zdrowi

Dzień Otwarty okiem uczniów

Podpisanie umowy o współpracy z PSW w Białej Podlaskiej

Gościmy