START

Archiwum

Polecamy

 
zspradzyn
RSIE 
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
Tenisistki z ZSP mistrzyniami powiatu!
Autor: M.Frączek   
02.11.2016.
Czytaj całośćW ubiegłą środę w hali widowiskowo sportowej ZSP w Radzyniu Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci naszej szkoły. W kategorii dziewcząt wszystkie miejsca na podium zajęły uczennice ZSP ( Wiktoria Najdyhor, Katarzyna Ładna, Wiktoria Koźlińska ), natomiast w kategorii chłopców trzecie miejsce wywalczył Dawid Wójcik. Uczestnikom turnieju dopingowali dyrektorzy szkoły: Pani Grażyna Dzida i Pan Piotr Mackiewicz.
Czytaj całość
 
Zielony dzięcioł w drożdżowni, czyli spotkanie z Jakubem Kornhauserem
Autor: J.Bilska   
30.10.2016.
Czytaj całośćJakub Kornhauser-poeta, laureat Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, gościł 28 października 2016 r. w Instytucie Filologii Polskiej UMCS w Lublinie. Spotkał się tu z pracownikami uczelni, studentami oraz z uczniami zaproszonych szkół partnerskich. Czytał utwory i  opowiadał o inspiracjach poetyckich . W spotkaniu uczestniczyli uczniowie II LO ZSP im. Jana Pawła w Radzyniu Podlaskim.
Jakub Kornhauser (ur. w 1984 roku )jest literaturoznawcą, tłumaczem, poetą, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się między innymi teorią i historią dwudziestowiecznych ruchów awangardowych, literaturą eksperymentalną i poezją współczesną. Autor tomów poezji: "Niebezpieczny paragraf" (2007) i "Niejasne istnienia" (2009) oraz książek "Całkowita rewolucja. Status przedmiotów w poezji europejskiego surrealizmu" (2015) i "Głuchy brudnopis. Antologia manifestów awangard Europy Środkowej" (2014).W  roku 2015  wydał zbiorek "Drożdżownia".Mieszka w Krakowie, jest synem poety Juliana Kornhausera  i bratem Agaty Kornhauser-Dudy.
Czytaj całość
 
Zapraszamy do udziału w konkursie krasomówczym
Autor: J.Bilska   
30.10.2016.

Czytaj całośćW  Roku Henryka Sienkiewicza  Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych z terenu Powiatu Radzyńskiego do udziału w konkursie krasomówczym.
Temat: Gawęda inspirowana życiem lub twórczością Henryka Sienkiewicza
W konkursie mogą brać udział  uczniowie klas I-III szkół gimnazjalnych  Powiatu Radzyńskiego. Czas wystąpienia uczestnika-  maksymalnie  6 minut. Tematyka wystąpienia powinna wiązać się  z wybranym aspektem biografii lub twórczości Henryka Sienkiewicza. Organizatorzy liczą na kreatywność uczestników i pozostawiają  swobodę w zakresie doboru formy i treści wystąpienia.

Czytaj całość
 
IV Mistrzostwa w pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Lubartowa
Autor: J.Dębski   
30.10.2016.
Czytaj całośćW ubiegłą sobotę na pływalni MOSiR Lubartów odbyły się Zawody Pływackie "IV Mistrzostwa w pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Lubartowa". W imprezie sportowej wzięło udział 132 zawodników i zawodniczek z klubów UKS AQUA Ryki, MULKS TECHNIK-ORION Radzyń Podlaski, ULKS Mazowsze Miętne, OLIMPIA Lublin, MEDUZA Poniatowa, ORKA Lubartów, SKALAR Lubartów oraz szkół miasta Lubartowa i okolic. Klub Technik-Orion Radzyń Podlaski przy ZSP im. Jana Pawła II reprezentowało 7 zawodników i zawodniczek: Urszula Gepner, Milena Ilach, Agata Kościuczyk, Agata Szczuchniak, Łukasz Opolski, Karol Świć, Rafał Musiatowicz.
Czytaj całość
 
Memoriał Pływacki im. Grzegorza Kuczyńskiego
Autor: J.Dębski   
30.10.2016.
Czytaj całośćW dniu 01.10.2016r. w Sandomierzu odbył się Memoriał Pływacki im. Grzegorza Kuczyńskiego. Były to pierwsze zawody, które zorganizował klub Foka Sandomierz oraz Urząd Miasta Sandomierz ku pamięci założyciela i pierwszego prezesa klubu Foka Sandomierz – Grzegorza Kuczyńskiego.
Do startu w zawodach zostało zgłoszonych 209 zawodników z 26 klubów, którzy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych z podziałem na kategorie wiekowe: rocznik 2003 i starsi (grupa zawodników Foka Masters), rocznik 2004, rocznik 2005, rocznik 2006, rocznik 2007 i młodsi. Nasz klub MULKS „Technik- Orion” przy ZSP w Radzyniu Podlaskim reprezentowali zawodnicy  z rocznika 2005 i 2006 startujący  w konkurencjach indywidualnych. Były to bardzo udane zawody dla naszych młodych pływaków, którzy wywalczyli 5 medali na 6 startów (1 złoty, 3 srebrne, 1 brązowy). Do zawodów naszą grupę przygotował trener Jacek Dębski.
Czytaj całość
 
Kampania "Tydzień chleba w szkole" 2016
Autor: M.Musiejuk   
25.10.2016.

Czytaj całośćFundacja Dobre Życie po raz ósmy  zaprosiła szkoły do udziału w  ogólnopolskiej kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole” Realizację tego projektu zaplanowano w dniach 17-21 października 2016 roku . Celem kampanii jest pobudzenie świadomości prawidłowego żywienia oraz ukazanie walorów smakowych i estetycznych zdrowej żywności. W tym roku  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła  w Radzyniu Podlaskim obchodził mały jubileusz gdyż już piąty raz włączył się do  tej zdrowotnej akcji. Uczniowie klasy II szkoły zawodowej o profilu kucharz  w ramach zajęć warsztatowych   upiekli chleb na zakwasie,   przygotowali  piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Zorganizowano również wystawę naczyń i narzędzi używanych  do pieczenia chleba w dawnych czasach. 20 października 2016 roku cała społeczność szkolna miała możliwość degustacji   upieczonego chleba z  pastą  ciecierzycowo- pomidorową, masła ziołowego i sera salami przekazanego przez Spółdzielnię Mleczarską Spomlek w Radzyniu Podlaskim .Walory smakowe wzbogacały warzywa i zioła. Promując zdrową   żywność nie zapomnieliśmy o smacznych polskich jabłkach. Przeprowadzona akcja promocyjna jak co roku cieszyła się dużym  zainteresowaniem młodzieży, nauczycieli i pracowników szkoły.
Działania uczniów wspierane były przez nauczycieli Małgorzatę Musiejuk i Małgorzatę Tokarską.
Realizacja tej akcji była możliwa  dzięki  finansowemu wsparciu i przychylności  dyrektora szkoły pani Grażyny Dzida

 

Czytaj całość
 
"Wohyńskie wesele"
Autor: J.Bilska   
25.10.2016.
Czytaj całość„Oj, chmielu, chmielu, ty bujne ziele,
Nie będzie bez cię żadne wesele”
„Wohyńskie wesele”

22 października 2016 roku  w Wohyniu odbyła się uroczysta premiera filmu „Wohyńskie wesele”. Prezentuje on fragment obrzędu weselnego z z lat 60-tych ubiegłego stulecia, począwszy od wyjścia nowożeńców z kościoła do zabaw oczepinowych. Film zrealizowało Studio Medialne „Kafka”, a wystąpili w nim mieszkańcy Wohynia i okolic.
Premierowy pokaz odbył się w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich. W pięknie udekorowanej sali zebrali się realizatorzy projektu, aktorzy z rodzinami i przyjaciółmi, zespoły ludowe i zaproszeni goście, aby obejrzeć „Wohyńskie wesele”- efekt wielomiesięcznych działań Koła Gospodyń Wiejskich w Wohyniu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Gminy Wohyń "Echo".
Film zjednoczył we wspólnym działaniu  organizacje, instytucje i osoby prywatne z Wohynia i okolic. Wspólnymi siłami prowadzona badania etnograficzne,tworzono scenariusz,organizowano plan filmowy. Zagrały rekwizyty i ubrania, odnalezione w domowych lamusach: babcine buty,sukienki, chustki. Artystyczne kadry podkreślają urodę detalu- brzozy przydrożnej, forsycji z przydomowego ogródka, jabłka.
Czytaj całość
 
Dzień Otwarty SGH w Warszawie
Autor: Anna Gryta   
24.10.2016.

Czytaj całość22 października br. uczniowie Technikum Ekonomicznego  ZSP z klas objętych patronatem SGH uczestniczyli w Dniu Otwartym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach ze studentami, którzy zaprezentowali ofertę edukacyjną uczelni i omówili zasady rekrutacji. Następnie odbyły się spotkania z przedstawicielami kół naukowych oraz wykład akademicki  Zwycięskie strategie przedsiębiorstw. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem kampusu uniwersyteckiego.
Kolejnym zadaniem realizowanym przez ZSP we współpracy z SGH będzie konferencja naukowa Młody człowiek w świecie finansów.

Dzień Otwarty SGH w Warszawie 

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym
Autor: M.Frączek   
22.10.2016.
Czytaj całośćŚroda 19 października 2016 roku w naszej szkole upłynęła pod sportowym znakiem tenisa stołowego. W hali widowiskowo - sportowej zebrali się sympatycy tenisa stołowego, którzy  rywalizowali  o miano „Mistrza Szkoły”   w  kategorii  dziewcząt i  chłopców. Rozgrywki prowadzone były systemem pucharowym do dwóch przegranych. Wśród dziewcząt nie znalazła sobie równych Katarzyna Ładna  z klasy 1 la, pokonując w finale Wiktorię Najdyhor z klasy 1 ls. Na trzecim miejscu uplasowała się Paulina Maliszewska  z klasy 3 tbm, a Wiktoria Koźlińska z klasy 2 gh zajęła czwarte miejsce. W rywalizacji męskiej zwyciężył Dawid Wójcik z klasy 3 tbm pokonując w finale Szymona Tchórzewskiego z klasy 3 bb. Na trzecim miejscu uplasował Konrad Kowalik z klasy 1 ti, a czwarte miejsce przypadło koledze z klasy Marcinowi Wiszniewskiemu. Mistrzostwa Szkoły były zarazem eliminacjami do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się w przyszłym tygodniu w naszej szkole. Na zakończenie Dyrektor Szkoły - Pani dr Grażyna Dzida wręczyła nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników.
Czytaj całość
 
Liga Pływacka "Szuwarek"
Autor: J.Dębski   
22.10.2016.
Czytaj całośćDzień po zawodach pływackich w Lublinie zawodnicy Technik-Orion Radzyń Podlaski wystartowali w IV rundzie Ligi Pływackiej "Szuwarek". W niedziele 25 września pływalnia w Krasnymstawie gościła 160 zawodników z 12 klubów w tym 13 pływaków z Radzynia Podlaskiego. W zawodach udział wzięli: Urszula Gepner, Marta Miedzik, Michał Danilczuk, Mikołaj MAciuk, Łukasz Opolski, Mikołaj Trykacz, Natalia Danilczuk, Eliza Gomółka, Milena Ilach, Jakub Kałuszyński, Karol Świć, Jakub Różycki, Rafał Musiatowicz.
Bardzo dobry występ zaliczyli chłopcy z rocznika 2006 zajmując miejsca na podium oraz miejsca punktowane liczące się w klasyfikacji końcowej. W kategorii chłopców 10 lat na dystansie 50 m stylem klasycznym I miejsce zajął Michał Danilczuk, III miejsce Mikołaj Maciuk, IV Mikołaj Trykacz, VI miejsce Łukasz Opolski. W konkurencji 100 m stylem dowolnym w tym samym roczniku II miejsce zajął Michał Danilczuk, III miejsce Łukasz Opolski, V miejsce Mikołaj Trykacz.
Czytaj całość
 
Zawody o Laur Lubelskiego Koziołka
Autor: J.Dębski   
22.10.2016.
Czytaj całość24 września zawodnicy Technik-Orion Radzyń Podlaski wystartowali w pierwszych po wakacyjnej przerwie zawodach pływackich. Zmagania sportowe odbyły się w ramach IV rundy Zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka na pływalni H2O w Lublinie. W imprezie wzięło udział 301 zawodników i zawodniczek z 21 klubów, którzy wystartowali w 7 kategoriach wiekowych w 25 konkurencjach. MULKS Technik-Orion Radzyń Podlaski na zawodach w Lublinie reprezentowało 17 zawodników: Julia Syta, Martyna Muniowska, Michał Danilczuk, Mikołaj Maciuk, Mikołaj Trykacz, Urszula Gepner, Eliza Gomółka, Natalia Niewęgłowska, Milena Ilach, Jakub Kałuszyński, Kacper Dokudowiec, Agata Szczuchniak, Natalia Danilczuk, Agata Kościuczyk, Jakub Różycki, Karol Świć, Rafał Musiatowicz.
Czytaj całość
 
Obchody Roku Sienkiewicza - konkurs
Autor: J.Bilska   
10.10.2016.
W związku z obchodami Roku Sienkiewicza Dyrekcja Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej serdecznie zaprasza młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie, którego tematyka koncentruje się wokół jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy. Organizatorzy czekają na prace inspirowane twórczością i postacią Henryka Sienkiewicza, które zostaną ocenione w trzech kategoriach:
literackiej, plastycznej oraz – w szeroko rozumianej – „e-Sienkiewicz”.
Konkurs objęli honorowym patronatem: J.M. Rektora UMCS – prof. dr hab. Stanisław Michałowski oraz Lubelski Kurator Oświaty.
Szczegółowych  informacji udziela Pani Jolanta Bilska.
Zapraszamy do udziału.
 
Historycy z ZSP najlepsi w powiecie!
Autor: T.Filipiuk   
06.10.2016.

Sukces naszych uczniów w finale powiatowego konkursu historycznego "1050 ROCZNICA CHRZTU  POLSKI I POWSTANIA PAŃSTWA POLSKIEGO"
06.10.2016 roku w I LO odbył się półfinał i finał powiatowego konkursu historycznego w ramach obchodów w naszym mieście 1050- lecie chrztu Polski. Konkurs odbył się z podziałem na trzy kategorie: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
W ramach eliminacji półfinałowych uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowano 37 zadań, a dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych 40 zadań. Do finału konkursu zakwalifikowano 16 uczniów: 6 ze szkół podstawowych i po 5 z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W gronie finałowej piątki w kategorii szkół ponadgimnazjalnych znalazło się czworo naszych uczniów uzyskując następujące lokaty:
I miejsce – Mateusz Siudaj   kl. 2la
III miejsce - Weronika Zielińska kl.2plh
IV miejsce - Monika Mitura kl.3la    
V miejsce - Aleksandra Korczyk kl.3la

Gratulujemy sukcesu!

Historycy z ZSP najlepsi w powiecie!Historycy z ZSP najlepsi w powiecie! 

 
NOVOL szkoli nauczycieli z ZSP
Autor: W.Mackiewicz   
06.10.2016.

Czytaj całośćNauczyciele samochodówki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II uczestniczyli we wrześniu w szkoleniu zorganizowanym przez firmę NOVOL . Odbyło się ono  w Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku w Zespole Szkół Mechanicznych. W szkoleniu uczestniczyli nauczyciele z Białegostoku, Bydgoszczy, Moniek, a z naszej szkoły Karol Michalak i Wojciech Mackiewicz. Na czterodniowym szkoleniu trenowane były takie prace lakiernicze, jak: szlifowanie, maskowanie, odtłuszczanie powierzchni, nakładanie podkładów wypełniających, nakładanie  lakieru bazowego, a następnie aplikacja lakieru bezbarwnego, w tym zapoznaliśmy się z tajnikami cieniowania bazy i lakieru. Ostatni dzień szkolenia został poświęcony polerowaniu lakieru świeżego i odnowieniu już zniszczonego. Szkolenie zorganizowała firma Novol,  która  we współpracy z Fundacją Cooperatio organizuje Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Lakierników, w których to uczniowie muszą wykazać się znajomością najnowszych rozwiązań technologicznych proponowanych na rynku produktów lakierniczych. Novol to nowoczesna firma, która prowadzi ścieżkę edukacyjną, w której są szkolenia dla nauczycieli zawodowych szkół samochodowych i lakierniczych oraz szkolenia  uczniów. Tylko w taki sposób można przekazać najnowszą wiedzę dot. technologii procesu lakierniczego i najnowsze produkty lakiernicze.  Nasza szkoła współpracuje z  firmą Novol, dlatego też mamy dostęp do profesjonalnych szkoleń i materiałów lakierniczych, za co serdecznie dziękujemy.

Image 

Czytaj całość
 
Klasa patronacka RK Niedziałek
Autor: W.Mackiewicz   
06.10.2016.

Czytaj całośćW ramach klasy patronackiej RK Niedziałek, uczniowie technikum pojazdów samochodowych otrzymali  książki  do przedmiotów elektrycznych i elektronicznych. Firma RK Niedziałek zajmuje się sprzedażą części  zamiennych do samochodów i zajmuje czołowe pozycje w branży motoryzacyjnej. Jest też liderem w dystrybucji części w regionie lubelskim. To wielkie wyróżnienie dla naszej samochodówki, że może współpracować z tak liczącą się firmą na rynku województwa lubelskiego. Nasi uczniowie mają dostęp do nowych materiałów eksploatacyjnych i części do samochodów osobowych, profesjonalnych  szkoleń oraz materiałów dydaktycznych.  28 września 2016, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Jana Pawła II odbyło się wręczenie książek dla klasy 3 technikum pojazdów samochodowych. Książki wręczał pan Daniel Kołpa - Kierownik Działu Narzędzi i Wyposażenia Warsztatów, razem z panem Kierownikiem szkolenia praktycznego, panem Mariuszem Antolem i nauczycielem Wojciechem  Mackiewiczem.

Klasa patronacka RK Niedziałek 

Czytaj całość
 
"1050 Rocznica Chrztu Polski i powstania państwa polskiego"
Autor: T.Filipiuk   
03.10.2016.
Czytaj całośćW dniu 03.10.2016r.odbył się szkolny etap konkursu historycznego, który jest jednym z punktów obchodów w naszym mieście 1050 Rocznicy Chrztu Polski i powstania państwa  polskiego. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów klas licealnych i technikum. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1. Mateusz Siudaj - klasa 2la
2. Aleksandra Korczyk- klasa 3la
3. Monika Mitura – klasa 3la
4. Gabriela Niewęgłowska – klasa 2la
5. Weronika Zielińska – klasa 2lp

Czytaj całość
 
Międzyszkolny Turniej Fryzjerski
Autor: K.Magier   
21.09.2016.
Czytaj całośćZapraszamy do udziału w Międzyszkolnym Turnieju Fryzjerskim, który odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim dnia 18 listopada 2016 roku.
Celem konkursu jest m.in. promowanie kształcenia zawodowego, promocja zawodu fryzjer, rozwijanie i prezentacja młodych talentów. Rywalizacja przygotowuje również do startu w konkursach na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.
Konkurencja obejmuje wykonanie fryzury dziennej kreatywnej z przeczesaniem na fryzurę wieczorową.
Zgłoszenia należy kierować na adres szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, ul. Sikorskiego 15, 21 - 300 Radzyń Podlaski fax (0-83)352-73-32, lub
e - mail  sekretariat.szkola@gmail.com  do 4 listopada  2016 roku.
Koordynator turnieju: p. M. Mańko – tel.668 884 045
Czytaj całość
 
Z wizytą na Uniwersytecie Przyrodniczym
Autor: T.Filipiuk   
20.09.2016.
Czytaj całośćKlasa 2 technikum żywienia i usług gastronomicznych z wizytą na Uniwersytecie Przyrodniczym.
W dniach 17- 23 września młodzież naszej szkoły uczestniczy w kilku projektach organizowanych w ramach  Lubelskiego Festiwalu Nauki.
W dniu 20.09. 2016r klasa 2 technikum żywienia i usług gastronomicznych brała udział w projekcie Uniwersytetu Przyrodniczego Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii pt. „Warzywa źródłem inspiracji”. W pierwszej części obejrzeliśmy prezentację i wysłuchaliśmy wykładu o znanych nam warzywach lecz w nietypowych barwach. Inspirującymi warzywami były: kalafiory fioletowy, pomarańczowy i romanesco, ziemniaki czerwony, fioletowy i słodki batat, fioletowa, biała, żółta i purpurowa marchew, burak biały, chioggia oraz skorzonera. Poznaliśmy składniki i walory odżywcze prezentowanych warzyw oraz propozycje potraw. W drugiej części odbyła się degustacja przygotowanych dla nas warzyw.  Na zakończenie spotkania wręczono nam drobne upominki oraz certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Odbyliśmy również spacer po miasteczku akademickim. Mimo, że do matury mamy jeszcze trzy lata udaliśmy się na wystawę w ramach Lubelskiego  Salonu Maturzystów.
Czytaj całość
 
1050 rocznica Chrztu Polski w Radzyniu Podlaskim
Autor: Agnieszka Gątarczyk   
19.09.2016.

Czytaj całość„Jedno było źródło, z którego wszyscy wzięliśmy. Jedno było źródło na Kalwarii, które z woli Chrystusa spłynęło w chrzcie na wszystkie narody. Jedno też było źródło przed tysiącem lat na polskiej ziemi, które się tak wspaniale rozszerzyło, iż użyźnia cala ojczystą ziemię po dziś dzień.”
Kardynał Stefan Wyszyński
Na początku października nasza szkoła włączy się  w powiatowe obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski, które będą obchodzone w Radzyniu Podlaskim z inicjatywy Starosty Radzyńskiego p. Lucjana Kotwicy we współpracy m. in. z Burmistrzem Radzynia p. Jerzym Rębkiem, Wójtem Gminy p. Wiesławem Mazurkiem, dyrektorami szkół oraz duszpasterzami radzyńskich parafii.

Program jest imponujący:
2.X –  godz. 14:00 – rekonstrukcja chrztu  Polski w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej
3.X - godz. 10:00 – etap szkolny konkursu historycznego „1050 rocznica chrztu Polski i powstania państwa polskiego”
godz. 11:00 – opowieści dla przedszkolaków: “Jak to ze chrztem Polski było..”
godz. 14:00 - eliminacje konkursu recytatorskiego “Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród”
4.X – godz. 13: 00 – Uroczysta Sesja Rady Miasta, Rady Gminy i Rady Powiatu
5.X – godz. 12:00 – harcerska gra terenowa – ulice miasta
godz. 15:00 – wernisaż prac pokonkursowych Konkursu Plastycznego
godz. 15:30 – galowe przesłuchanie laureatów konkursu recytatorskiego
godz. 16:30 – Galowy Przegląd Pieśni Ojczyźnianych
6.X – godz. 11:00-12:30- półfinał konkursu historycznego
godz. 14:00 -15:30- finał konkursu historycznego
godz. 18:00 – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i osobisty wybór Jezusa przy chrzcielnicy w najstarszym radzyńskim kościele Świętej Trójcy
7.X – godz. 10:00 – Sesja naukowa „1050 Rocznica chrztu Polski i powstania państwa polskiego” z udziałem uczniów naszej szkoły i  I LO oraz wręczenie nagród za udział w konkursach
17:00 – Sesja naukowa „1050 Rocznica chrztu Polski i powstania państwa polskiego” dla mieszkańców miasta
8.X – godz. 19:00 – wernisaż wystawy fotograficznej „Ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga – radzynianin wśród radzynian” w Sanktuarium MBNP
9.X – godz. 10.30 - Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi i Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy, Akt zawierzenia i odsłonięcie pamiątkowej tablicy w Sanktuarium MBNP.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 134 - 152 z 894
 

Zakończenie r.szk. 2016/2017

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty w ZSP cz.3/3

Dzień Otwarty w ZSP cz.2/3

Dzień Otwarty w ZSP cz.1/3

Matura

Targi Pracy i Edukacji

Zakończenie r.szk. maturzystów

Dzień wiosny w ZSP

Pierwszy dzień wiosny w ZSP

Powiatowy Dzień Matematyki 2017 w ZSP cz.1

Powiatowy Dzień Matematyki 2017 w ZSP cz.2

"Misie" w ZSP

Walentynki w ZSP

Studniówka ZSP 2017 cz.6

Studniówka ZSP 2017 cz.5

Studniówka ZSP 2017 cz.4

Studniówka ZSP 2017 cz.3

Studniówka ZSP 2017 cz.2

Studniówka ZSP 2017 cz.1

Studniówka - przygotowania

Kolędowanie w językach świata 2016

Próba poloneza

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.2/2

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.1/2

Konferencja naukowa Klasy Akademickiej SGH

Targi Pracy i Edukacji

Tydzień dobrego chleba

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.2

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.1

Dzień Edukacji Narodowej

ABC Blondy

Rozpoczęcie r.szk. 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Naturalnie zdrowi

Dzień Otwarty okiem uczniów

Podpisanie umowy o współpracy z PSW w Białej Podlaskiej

Gościmy