XX Olimpiada Wiedzy Teologicznej i Etycznej
Autor: K.Gnatowicz (1la), D.Wójcik (4tg)   
29.03.2010.
ImageDnia 11.03.2010 W Siedlcach miał miejsce diecezjalny finał XX Olimpiady Wiedzy Teologicznej i Etycznej pod hasłem „Bądźmy świadkami miłości i sprawiedliwości społecznej”. Naszą szkołę reprezentowali: Damian Wójcik z klasy 4tg i Katarzyna Gnatowicz z klasy 1la wraz z opiekunem – panią Elżbietą Niewęgłowską, która pomagała im w przygotowaniu się do tego konkursu i zgromadziła potrzebne materiały.

 

Etap pisemny odbył się w hali sportowej przy parafii Św. Józefa w Siedlcach. Pytania nie należały do łatwych. Zadania podzielono na testowe, opisowe i te, które należało uzupełnić poprawnymi stwierdzeniami z wiedzy teologicznej i etycznej pochodzących z Encykliki i Katechizmu. Etap pisemny trwał 60 minut. Po napisaniu pracy wysłuchaliśmy prelekcji ks. Wojciecha Hackiewicza. Poruszył on wiele ważnych kwestii istnienia człowieka we współczesnym świecie pracy i roli pieniądza w życiu człowieka. Wskazał rolę Kościoła, który stara się bronić praw człowieka i jego etyki. Po prelekcji nastąpiły krótkie przemowy osób znajdujących się w komisji. Zostały rozdane nagrody i dyplomy. Nastąpiło uroczyste zakończenie Diecezjalnego Finału Olimpiady. Zadowoleni z nagrodami i dyplomami powróciliśmy autobusem z Siedlec do Radzynia Podlaskiego.

XX Olimpiady Wiedzy Teologicznej i EtycznejXX Olimpiady Wiedzy Teologicznej i EtycznejXX Olimpiady Wiedzy Teologicznej i Etycznej XX Olimpiady Wiedzy Teologicznej i EtycznejXX Olimpiady Wiedzy Teologicznej i Etycznej

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »