1 Maja lata 70-te

Licealiada - Piłka ręczna - Powiat
Redaktor: Administrator
17.12.2009.
ImageW ramach Licealiady dnia 17.12.2009 rozegrane zostały w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim powiatowe zawody w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców. Na Hali przy ZSP zmierzyły się drużyny dziewcząt i chłopców Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim i Zespołu Szkół Ponadgimazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Dziewczęta z ZSP pewnie wygrały 11:2, zaś panowie ulegli 8:24.

W meczu dziewcząt dość długo (prawie do końca pierwszej połowy) utrzymywał się remis 1:1, ale na przerwę to dziewczęta z ZSP schodziły z przewagą 2 bramek (3:1), by w drugiej połowie odjechać rywalkom na 11:2. Duża w tym zasługa najlepszego strzelca drużyny - Karoliny Niedziułki, która do bramki rywalek trafiała sześciokrotnie. Trzy kolejne bramki dołożyła Urszula Jastrzębska, zaś po jednej Dominika Wysokińska i Alicja Zyszczyk. Na bramce dzielnie spisywała się Natalia Olszak.
W drużynie dziewcząt zagrały: Natalia Olszak (B), Dominika Wysokińska, Karolina Niedziułka, Joanna Zienkiewicz, Agata Dymek, Urszula Jastrzębska, Alicja Zyszczyk, Magdalena Cybulska, Sylwia Niebrzegowska, Dominika Gajda, Agnieszka Mazurek, Paulina Kołtun, Anna Nowacka (B), Magdalena Szafińska.

W drużynie chłopców zagrali: Krystian Myka, Mateusz Sidor, Dawid Sidor, Jarosław Łuba, Jarosław Krajanowski, Łukasz Kwaśny, Grzegorz Szczepaniuk, Dominik Cybula, Dawid Jucha, Patryk Jucha, Bartłomiej Grochowski, Sebastian Bujek, Sebastian Brodawka, Adam Matysiak.
Po dość niefortunnym początku, kiedy to drużyna z ZSP pozwoliła oddalić się rywalom na kilka bramek, gra toczyła się punkt za punkt. Niestety strat nie udało się odrobić, tym bardziej, że w końcówce zmęczenie dało znać o sobie, kiedy to rywale w ciągu ostatnich 3 minut zdobyli 5 bramek.

W drużynie z LO najwięcej bramek zdobyli G.Tchórzewski (10) i Ł.Osiak (9).

« poprzedni artykuł   następny artykuł »