Full Power Spirit w ZSP
Redaktor: Administrator   
09.06.2009.

Image8 czerwca 2009 roku odbył się na Hali przy ZSP koncert zespołu Full Power Spirit. Poniżej kilka informacji o zespole (info ze strony zespołu http://www.myspace.com/fullpowerspirit ).

Zespól Full Power Spirit (www.fps.kdm.pl) istnieje od 2001 roku. W ciagu 6 lat swojej dzialalnosci stal sie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny CCM. Cechuje go olbrzymia energia towarzysząca występom na żywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznoscią. Tworzą go Miru, Picia i Dzyrooo, a na co dzien wspomagają: 4 osobowy zespół instrumentalistów, Torunski Dj Ike (należący do czołówki Polskich Dj..i grajacych czarną muzykę), Olga Szomanska-Radwan oraz członkowie ekipy break-dance – CAT..S CLAW. Całość uzupełnia bit-boxer PRYK. W sumie koncertowy skład FPS liczy 12 osób. W ciagu 6 lat swojej działalności zespół zagrał ponad 500 koncertów na terenie całego kraju - wystepując m.in. trzykrotnie na największym w Europie Wschodniej festiwalu muzyki tworzonej przez chrześcijan: Międzynarodowym Festiwalu Song of Songs w Toruniu w 2004 2006 i 2007 roku oraz w studiu imienia  Agnieszki Osieckiej grając koncert który, został wyemitowany przez 3 Program Polskiego Radia. FPS koncertował także poza granicami Polski w Niemczech (podczas Światowych Dni Mlodzieży), w Austrii na Europejskim Spotkaniu Młodych w Mariazell w Bułgarii na Międzynarodowym festiwalu w Belozem oraz w Belgii.

We wrześniu 2004 r. ukończono zdjęcia do teledysku promującego singiel „Wojownik”. Aranżacje opracowali wspólnie Marcin Pospieszalski (Laureat wielu prestiżowych nagród w kategorii producent) i Dj HaeM. Te same wersje utworu wraz z innymi pięcioma piosenkami można usłyszeć na wydanym w sierpniu 2004 roku maxi-singlu: „dobry bit + dobry przekaz”. Poza muzyka do płyty została dołaczona prezentacja multimedialna zespołu. Na zaproszenie Caritas Polska FPS w listopadzie 2004 roku przygotował specjalny utwór oraz klip promujący „Wigilijne Dzieło Pomocy  Dzieciom” (jedna z największych akcji charytatywnych w Polsce). Utwór nosi tytuł „Rozpal serce” i w okresie adwentu można było zobaczyć go w TVP oraz TVN i MTV Classic. W listopadzie 2004 roku ukazał sie wyjatkowy projekt pt.:„Hip-hop dekalog”, który powstał z inicjatywy łódzkich Salezjanów. Na płycie znalazło sie 10 piosenek o dziesięciu przykazaniach. W projekcie, na zaproszenie FPS, wzięli udział bardzo znani artyści reprezentujący różnorodne style muzyczne. FPS. Foto:P.IwańczukWe wrześniu 2005 FPS pod wodzą Mateusza Pospieszalskiego nagrał piosenkę „Raz w roku” zapraszając do wspólpracy zespól ZAKOPOWER, jak też primadonne Teatru Narodowego – Katarzyne Suska. Piosenka promowała w 2005 i 2006 roku 2 edycję akcji Caritas Polska - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Od ponad 2 lat FPS współpracuje z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko„ co wyraziło sie pojawieniem zespołu w 2 edycjach programu „Kolędy zaczarowane” – wyemitowanych w wigilijny wieczór 2005 i 2007 roku w TVP2 oraz w dorocznej uroczystości wręczenia nagród najbardziej zasłużonym wolontariuszom 2005 i 2007. W czerwcu ubiegłego roku FPS wystapił podczas finału konkursu „Piosenki zaczarowanej”, który jest organizowany takze przez fundację „Mimo wszystko”. Poza wspomnianymi wyżej wydarzeniami zespół wielokrotnie pojawiał sie na telewizyjnym ekranie biorąc udział w wielu programach m.in. "Od przedszkola do Opola”, „Kawa czy herbata”, „Pytanie na sniadanie”, „Raj”, „Między ziemią a niebem”.

FPS. Foto:P.IwańczukBieżacy czas jest bardzo pracowitym okresem. FPS razem z Marcinem Pospieszalskim przygotowuje soundtrack do filmu „Popiełuszko”.  Piosenka "Nieśmiertelni” nagrana wspólnie z Olgą Szomańską-Radwan swoja premierę miała podczas koncertu „Solidarni z Rudą Śląską”  poświęconego pamięci 23 górników tragicznie zmarłych w czasie katastrofy w kopalni Halemba. Od początku 2008 roku magazyn młodzieżowy Raj emitowany od ponad 13 lat na antenie telewizyjnej jedynki zyskał nową szatę muzyczną przygotowaną przez FPS. Specjalnie na potrzeby programu zespół nagrał utwór który stanowić będzie muzyczna ilustrację czołówki, chłopaki będą też pełnili w programie role komentatorów wydarzeń prezentowanych na ekranie. Obecnie Full Power Spirit promuje plytę „8 Błogosławieństw”, która jest kontynuacją projektu „Hip-Hop dekalog” i tak jak w przypadku wspomnianej płyty na nowym krążku nie zabrakło znakomitych gosci. Za muzyke odpowiada kompozytor dekalogowych utworów – znany i ceniony saxofonista jazzowy Grzech Piotrowski. Płyta ukazała sie w grudniu 2008 roku.

 
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »