START

Archiwum

Polecamy

 
zspradzyn
RSIE 
iledzisiaj.pl 
Kraina Serdeczności
Powiat Radzyński 
Urząd Miasta Radzyń Podlaski 

Z kroniki szkolnej cz.17

Z kroniki szkolnej cz.16

Z kroniki szkolnej cz.15

Z kroniki szkolnej cz.14

Z kroniki szkolnej cz.13

Z kroniki szkolnej cz.12

Z kroniki szkolnej cz.11

Z kroniki szkolnej cz.10

Z kroniki szkolnej cz.9

Z kroniki szkolnej cz.8

Z kroniki szkolnej cz.7

Z kroniki szkolnej cz.6

Z kroniki szkolnej cz.5

Z kroniki szkolnej cz.4

Z kroniki szkolnej cz.3

Z kroniki szkolnej cz.2

Z kroniki szkolnej cz.1

Zawody Obronne Majdanek

1 Maja 1963

Dzień Sportu lata 70-te

Zawody Sportowe lata 70-te

Dzień Nauczyciela lata 70-te

Zawody Sportowe koniec lat 70-tych

Zawody Sportowe 1990

1 Maja lata 70-te

 
XIV edycja Dnia Przedsiębiorczości
Autor: Nauczyciele przedmiotów ekonomicznych   
15.05.2017.

ImageUczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w czternastej edycji Dnia przedsiębiorczości, który odbył się 26 kwietnia 2017 r. Honorowy Patronat nad tegoroczną edycją programu objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pan Andrzej Duda. Organizatorem Dnia przedsiębiorczości jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości będąca pozarządową organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.
Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Image 

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili następujące zakłady pracy:
Archiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim,
Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Oddział w Radzyniu Podlaskim,
Biblioteka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim,
Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce,
Komenda Powiatowa Policji w Radzyniu Podlaskim,
"Markol" Jerzy Kłudo Wohyń,
Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego Radzyń Podlaski,
Podlaskie Gorzelnie SURWIN Sp. z o.o. z siedzibą w Suchowoli,
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Radzyniu Podlaskim,
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Radzyniu Podlaskim,
Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim,
Prywatne Przedszkole Biedronka w Radzyniu Podlaskim,
PZU na życie S.A. Oddział ul. Wyszyńskiego 19 w Łukowie,
Salon Fryzjerski Grzegorz Zając Radzyń Podlaski,
Salon Fryzjerski KEUNE w Radzyniu Podlaskim,
Salon Fryzjerski Męski ,,Fryzjer Męski Kamil” Radzyń Podlaski,
Salon Fryzjersko – Kosmetyczny - Agnieszka Fijałek Radzyń Podlaski,
Salon Kosmetyczny Glamour – Jolanta Szczygielska Ulan Majorat,
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim,
Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim,
Sklep Spożywczo – Przemysłowy Monika Męczyńska Polskowola,
Sklep Tęcza Nowik Maria Radzyń Podlaski,
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim,
Studio Eryzur Efekt -  Magdalena Cap Międzyrzec Podlaski,
Studio Kairos – Marlena Mańko Radzyń Podlaski,
Studio Urody ,,Image” Radzyń Podlaski,
Urząd Gminy Borki,
Urząd Gminy Radzyń Podlaski,
Usługi Fryzjerskie Sylwia Grzywacz Radzyń Podlaski,
Usługi Transportowe –Grzegorz  Rożen Suchowola,
Zakład Fryzjerstwa Anna Tchórzewska  Radzyń Podlaski,
Zakład Fryzjerstwa Męskiego –Robert Pływacz  Radzyń Podlaski,
Zespół Oświatowy w Polskowoli,
Zespół Placówek Oświatowych w Borkach,
Zespół Szkół w Czemiernikach,
Zrzeszenie Producentów Owoców I Warzyw w Wohyniu,
 
Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:
• odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,
• zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
• pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
• doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
• zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.
Uczeń podczas Dnia Przedsiębiorczości na stanowisku pracy w ciągu 3-5 godzin:
• zapoznawał się z działalnością firmy,
• zapoznawał się ze stanowiskiem pracy, zakresem obowiązków, zadaniami na ten dzień,
• rozmawiał z przedstawicielem firmy o predyspozycjach do wykonywania danego zawodu lub pełnienia danej funkcji,
• wykonywał proste zadania np. wysłanie faksu, wyszukanie informacji w bazie danych, Internecie lub brał udział w spotkaniu z klientem, sporządzał notatki itp.
• przeprowadzał wywiad z przedstawicielem firmy na temat możliwości zatrudnienia, awansu, wykształcenia koniecznego do pracy na danym stanowisku
Kilka wspomnień naszych uczniów.
KOMENDA POWIATOWA POLICJI W RADZYNIU PODLASKIM
Dnia 26 kwietnia 2017 roku uczestniczyłyśmy w Dniu Przedsiębiorczości organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Komendzie Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Policjant sprawujący nad nami opiekę oprowadził nas po budynku oraz szczegółowo wyjaśnił zasady działania poszczególnych wydziałów, m.in. Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego. Zobaczyłyśmy też, jak wygląda sala odpraw służby, pokój przesłuchań i strzelnica. Niezwykle ciekawe było dla nas spotkanie z technikiem kryminalistyki, który opowiedział, na czym polega jego praca oraz pokazał przyrządy służące do zabezpieczania śladów w śledztwie. W celu upamiętnienia naszej wizyty  w jednostce, pobrano nam odciski palców. Podczas Dnia Przedsiębiorczości poznałyśmy kulisy pracy w Policji  i przekonałyśmy się, że jest ona niezwykle trudna, ale daje ogromną satysfakcję osobom ją wykonującym.

SĄD REJONOWY W RADZYNIU PODLASKIM
Uczennice klasy 2la o profilu prawno-administracyjnym w składzie: Sylwia R., Natalia B., Weronika O., Julia P., Weronika R., Natalia C., Karolina S., Sylwia K., Gabriela  N.  w ramach Dnia Przedsiębiorczości udały się do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim. Po zgłoszeniu się do Pani Kierownik Wydziału Administracji zostały przekierowane na salę rozpraw, gdzie mogły uczestniczyć w zaplanowanych na ten dzień rozprawach i przyglądać się pracy sędziego, protokolanta i adwokata. Pierwsza rozprawa dotyczyła sprawy podpalenia samochodu. Została  jednak odroczona. Uczennice ponownie spotkały się więc z Panią Kierownik, która opowiedziała im o strukturze sądownictwa, kodeksach prawnych i innych technicznych aspektach pracy sędziego. Następnie zostały zaproszone na drugą rozprawę, tym razem dotyczącą niepłacenia alimentów. Ta sprawa również nie trwała zbyt długo, jednak była bardzo interesująca i  zakończyła się ogłoszeniem wyroku. Po opuszczeniu sali przez strony biorące udział w rozprawie, dziewczęta miały okazję zadać Wysokiemu Sądowi kilka nurtujących je pytań. Ostatnim elementem tego dnia było zobaczenie niebieskiego pokoju, w którym przesłuchiwane są małe dzieci. Na koniec uczennice przeprowadziły wywiad z Panią Kierownik na  temat wykształcenia, umiejętności i innych ważnych czynników mających wpływ na zdobycie swojego wymarzonego zawodu. Rozmowa była niezwykle ciekawa. Uczennice potwierdziły swoje przypuszczenia dotyczące pracy sędziego, dowiedziały się też wielu nowych rzeczy, które na pewno wezmą pod uwagę dokonując wyboru studiów.
Gabriela
URZĄD GMINY RADZYŃ PODLASKI
Dzień Przedsiębiorczości spędziłyśmy w Urzędzie Gminy Radzyń Podlaski. Dokładnych informacji na temat sposobu funkcjonowania urzędu udzieliła nam pani Krystyna Goś pracująca  na stanowisku obsługi administracyjnej oświaty oraz pan Ireneusz Bogusz zastępca wójta gminy Radzyń Podlaski. Dowiedziałyśmy się, że gmina podejmuje działania i realizuje zadania własne oraz zlecone. W tym celu tworzy jednostki organizacyjne oraz jednostki pomocnicze-sołectwa. Na chwilę obecną gmina liczy 20 sołectw, jednak niedługo ich ilość się zmieni. Na terenie gminy powstaje nowa miejscowość o nazwie Adamki, która ma się stać sołectwem. Rada Gminy obraduje na sesjach przygotowywanych, zwoływanych i prowadzonych przez jej przewodniczącego. Wójt musi być obecny na każdej z nich. W trakcie sesji podejmowane są różne uchwały. Do Urzędu Gminy przychodzi też wielu petentów, którzy mogą udać się bezpośrednio do określonego pracownika w celu wyjaśnienia nurtującej ich sprawy. Urzędnicy pomagają im i niezwykle sprawnie wykonują swoje zadania. Obserwowanie ich pracy było dla nas niezwykle ciekawym doświadczeniem. Cieszymy się, że mogłyśmy Dzień Przedsiębiorczości spędzić w tej instytucji i poznać zasady jej funkcjonowania. Teraz jesteśmy już pewne, że w przyszłości chciałybyśmy pracować w takim miejscu.
Ewelina i Karolina

 

XIV edycja Dnia PrzedsiębiorczościXIV edycja Dnia PrzedsiębiorczościXIV edycja Dnia Przedsiębiorczości
XIV edycja Dnia PrzedsiębiorczościXIV edycja Dnia PrzedsiębiorczościXIV edycja Dnia Przedsiębiorczości
XIV edycja Dnia Przedsiębiorczości  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 

Zakończenie r.szk. 2016/2017

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty w ZSP cz.3/3

Dzień Otwarty w ZSP cz.2/3

Dzień Otwarty w ZSP cz.1/3

Matura

Targi Pracy i Edukacji

Zakończenie r.szk. maturzystów

Dzień wiosny w ZSP

Pierwszy dzień wiosny w ZSP

Powiatowy Dzień Matematyki 2017 w ZSP cz.1

Powiatowy Dzień Matematyki 2017 w ZSP cz.2

"Misie" w ZSP

Walentynki w ZSP

Studniówka ZSP 2017 cz.6

Studniówka ZSP 2017 cz.5

Studniówka ZSP 2017 cz.4

Studniówka ZSP 2017 cz.3

Studniówka ZSP 2017 cz.2

Studniówka ZSP 2017 cz.1

Studniówka - przygotowania

Kolędowanie w językach świata 2016

Próba poloneza

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.2/2

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski cz.1/2

Konferencja naukowa Klasy Akademickiej SGH

Targi Pracy i Edukacji

Tydzień dobrego chleba

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.2

Obchody Dnia Patrona Szkoły cz.1

Dzień Edukacji Narodowej

ABC Blondy

Rozpoczęcie r.szk. 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Naturalnie zdrowi

Dzień Otwarty okiem uczniów

Podpisanie umowy o współpracy z PSW w Białej Podlaskiej

Gościmy