Przybieżeli na jasełka uczniowie
Redaktor: Renata Sieromska   
06.01.2009.
Image5 stycznia 2009 roku, pierwszego dnia nauki po przerwie świątecznej, społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, miała możliwość po raz kolejny zatrzymać się na chwilę nad tajemnicą przyjścia na świat Jezusa Chrystusa.

Na hali widowiskowo-sportowej przy pełnych trybunach z dużym rozmachem wystawiony został montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez pedagogów ZSP, tj. p.Martę Mikołajczyk, p.Teresę Jończak, p.Elżbietę Niewęgłowską oraz p. Katarzynę Gołoś (prezentacja multimedialna), p. Eugeniusza Smolińskiego (oprawa muzyczna).
Jasełka poprzedziło krótkie wystąpienie zaproszonego na tę okazję ks. Jana Czapskiego, proboszcza parafii pod wezwaniem św. Trójcy, który odwołując się do światowych dni młodych, określił to spotkanie jako „radzyński dzień młodzieży”.
Po przywołaniu wybranych fragmentów rozważań ks. Jana Twardowskiego i wysłuchaniu kolęd, widzowie ujrzeli szereg scenek z życia współczesnej rodziny, nękanej brakiem czasu dla najbliższych i ciągłą pogonią za sukcesem, nieustającą nawet tuż przed samą Wigilią. Wstęp do nich stanowiły słowa, na które nie tylko przez pryzmat minionych świąt powinien udzielić sobie odpowiedzi każdy z nas. Wszak Chrystus każdego dnia na nowo rodzi się tam, gdzie wschodzi choćby najmniejsze ziarenko dobra. Cytując więc fragment scenariusza: zastanów się, czy jesteś dzisiaj gotów być świadkiem Jego narodzin. Na czym będzie polegać Twoje czuwanie? A może, jak mieszkańcy Betlejem, chcesz przespać swoje człowieczeństwo i nie widzieć chwały Jego narodzin?
Przedstawienie odbyło się na tle bogatej scenerii, przy milczącej obecności świętej Rodziny w towarzystwie trzech królów oraz związanej tematycznie z odgrywanymi scenami prezentacji multimedialnej.

Jasełka w ZSP. Foto: M.OleksiejJasełka w ZSP. Foto: M.OleksiejJasełka w ZSP. Foto: M.Oleksiej
Jasełka w ZSP. Foto: M.OleksiejJasełka w ZSP. Foto: M.OleksiejJasełka w ZSP. Foto: M.Oleksiej
Jasełka w ZSP. Foto: M.Oleksiej  
 

 

 Galeria zdjęć z jasełek

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »