START arrow Z HISTORII ZSP
Z HISTORII ZSP
"Spotkanie po latach" - uzupełnienie
Autor: J.Wołowik, M.Paćko   
18.07.2014.
Czytaj całośćPrzy Technikum i Szkole Zawodowej prężnie działało Koło Modelarskie.  Spośród absolwentów roczników 1972-74 aktywnie w pracach koła modelarskiego uczestniczyli: Krzysztof Datkiewicz, Wiesław Kaczan, Ryszard Krasuski, Wiesław Niewęgłowski, Antoni Stasiuk, Jerzy Wołowik, Antoni Zesiuk i Jan Zurawski. Pod kierunkiem Pana Jana Rolaka - opiekuna koła został zdobyty pierwszy puchar przechodni Ligi Obrony Kraju. Powtórzenie sukcesów w kolejnych latach pozwoliły przejąć puchar na stałe. Z chwilą podjęcia pracy w naszej Szkole przez Pana Profesora Czesława Dzierżaka, ze względu na Jego bliski związek z lotnictwem Dyrekcja Szkoły powierzyła Mu opiekę nad modelarzami. Kolejnym sukcesem radzyńskich modelarzy, którzy reprezentowali województwo lubelskie było zajęcie I miejsce w Ogólnopolskich Manewrach Techniczno - Obronnych w konkurencjach modeli akrobacyjnych.
Mimo, że upłynęło 40 lat od ukończenia szkoły to pasję tą kontynuują nadal: Krzysztof Datkiewicz, Wiesław Kaczan, Jerzy Wołowik i Antoni Zesiuk. Modelarze Ci na zjazd absolwentów, („Spotkanie po latach”) przygotowali wystawę swoich modeli: samolotów, pojazdów kołowych, gąsienicowych i wodnych. Szczególną atrakcją była możliwość obejrzenia wymienionych modeli w lotach i akrobacjach oraz jeździe dynamicznej.
Czytaj całość
 
Historia Szkoły
Autor: A.Gątarczyk   
14.10.2010.

Czytaj całośćZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II może poszczycić się długą i  niezwykle ciekawą historią, na którą wpływ miały przemiany dziejowe i polityczne. Od początku swego istnienia jest szkołą o profilu głównie zawodowym. Zmiana nazwy i lokalizacji naszej szkoły sprawiła, że zaciera się w pamięci tzw. „stara szkoła”, czyli Zespół Szkół Zawodowych Nr.1 z siedzibą przy Armii Krajowej 2 (wcześniej 22 Lipca 2).

A więc przypomnijmy….

Czytaj całość