START arrow Rok szkoły zawodowców
Rok szkoły zawodowców
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości - eliminacje okręgowe
Autor: J.Świć   
10.06.2015.

Dnia 13 maja 2015r. odbyło się uroczyste podsumowanie eliminacji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok B „Wynalazczość” które odbyły się 18 marca 2015r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Współorganizatorem  eliminacji okręgowych Olimpiady w okręgu Łuków – Biała Podlaska był Wojewódzki Klub Techniki I Racjonalizacji w Lublinie. Uczeń Damian Maliszewski z klasy 2 technikum mechanicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim pod opieką nauczyciela mgr inż. Jacka Świcia został finalistą Olimpiady okręgowej, zajmując VII miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Najlepszym uczestnikom zostały wręczone dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez przedsiębiorców należących do Wschodniego Klastra Obróbki Metali.
Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Olimpiada Innowacji Technicznych i WynalazczościOlimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

 
IX międzyszkolny konkurs zawodowy "Rok przed dyplomem"
Autor: M.Kitlińska, J.Świć   
04.06.2015.
Czytaj całośćKonferencja podsumowująca IX międzyszkolny konkurs zawodowy "Rok przed dyplomem"
1 czerwca 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej w konferencji podsumowującej IX międzyszkolny konkurs zawodowy "Rok przed dyplomem", który odbył się 7 maja 2015 r. w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie. W etapie regionalnym konkursu wzięło udział 147 uczniów stanowiących 49 zespołów, reprezentujących 18 szkół technicznych województwa lubelskiego w 16 zawodach technicznych. Patronat honorowy nad konkursem sprawowali  Marszałek Województwa Lubelskiego, Kurator Oświaty w Lublinie,  Prezydent Miasta Lublin, Rektor Politechniki Lubelskiej, Polskie Towarzystwo Informatyczne.
Czytaj całość
 
Sukces hotelarek z ZSP
Redaktor: Administrator   
26.01.2015.

Z radością pragniemy poinformować, iż uczniowie Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w VII Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej pod tytułem „Usługi hotelarskie w środkach transportu”. Olimpiada organizowana jest corocznie przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy, której współorganizatorami są: Polska Izba Hotelarstwa w Warszawie oraz  Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu. I etap olimpiady organizowany był w  szkole w oparciu o elementy treści podstawy programowej kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa.  Do II etatu  - okręgowego, który był przeprowadzony 14 stycznia br. w Warszawie, zakwalifikowały się: Aleksandra Boreczek (klasa 3teh) oraz Justyna Sałata (klasa 4tsh). Wyniki tego etapu przyniosły sukces Aleksandrze Boreczek, która zakwalifikowała się do finału olimpiady i znalazła się wśród 36 najlepszych uczniów z Polski. Ostatni etap – centralny – odbędzie się od 20 do 23 kwietnia br. w Kołobrzegu.  Nauczycielem odpowiedzialnym za przygotowanie uczennicy do olimpiady jest mgr inż. Ewa Osipiuk.

Sukces hotelarek z ZSPSukces hotelarek z ZSP 

 
Otwarta firma- Biznes przy tablicy
Autor: G.Pawlik   
22.11.2014.
Czytaj całość„Otwarta firma – Biznes przy tablicy” to spotkania młodzieży z przedstawicielami lokalnego biznesu, organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, największego na świecie wydarzenia mającego na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Uczestnicząc w projekcie szkoła:
• tworzy sprzyjającą atmosferę dla współpracy z przedstawicielami życia gospodarczego w regionie,
• buduje pozytywne relacje z lokalnym biznesem,
• umożliwia młodzieży bezpośredni kontakt ze środowiskiem biznesu,
• przygotowuje uczniów do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym,
• pomaga młodym ludziom rozwijać przedsiębiorcze zachowania w miejscu zamieszkania,
• przybliża podstawowe zasady podejmowania działalności gospodarczej,
• umożliwia uczniom poznanie specyfiki lokalnego rynku pracy,
• przygotowuje uczniów do wejścia na rynek pracy,
• pomaga młodym ludziom związać ich przyszłość z lokalnym środowiskiem.
Czytaj całość
 
Stypendia Prezesa Rady Ministrów
Autor: D.Kijaczko   
19.11.2014.
Czytaj całośćCieszcie się waszą młodością i chłońcie wiedzę najlepiej jak potraficie, nie zapominając o tym, by jej zdobywanie sprawiało wam autentyczną radość i satysfakcję” – takimi słowami  wojewoda lubelski Wojciech Wilk rozpoczął uroczystość, podczas której wraz z Lubelskim Kuratorem Oświaty Krzysztofem Babiszem wręczyli uczniom stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się 29 października 2014r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
Czytaj całość