START arrow LOSY ABSOLWENTÓW
LOSY ABSOLWENTÓW
Sylwia - absolwentka Technikum Ekonomicznego
Redaktor: Administrator   
21.06.2014.
Sylwia - absolwentka Technikum w zawodzie technik ekonomista. W 2013 roku zdała maturę i egzamin zawodowy uzyskując tytuł technika  ekonomisty. Na egzaminie uzyskała wynik 97%, przy średnim wyniku klasy 95%. Obecnie jest studentką UMCS w Lublinie na kierunku finanse i rachunkowość i pracuje w Urzędzie Skarbowym. Sylwia cieszy się że na studiach ma dużo łatwiej niż koledzy po szkołach ogólnokształcących ponieważ,  dużą część materiału opanowała w technikum. Dzięki uzyskanym kwalifikacjom nie miała problemu ze znalezieniem pracy w wyuczonym zawodzie, a w pracy wykorzystuje umiejętności nabyte w szkole. Również jej koleżanki z klasy, które studiują na kierunkach ekonomicznych są zadowolone z wyboru szkoły średniej. Z perspektywy czasu, jako była uczennica, a obecnie studentka i pracownik, Sylwia zachęca do podjęcia nauki w technikum ekonomicznym ZSP. Podkreśla, że można nauczyć się tutaj wielu konkretnych, praktycznych rzeczy np. obsługa programów komputerowych wykorzystywanych w codziennej pracy firm, sporządzania dokumentów, rozliczeń. Dzięki ukończeniu technikum ekonomicznego Sylwia dzisiaj może na co dzień do pracy zakładać eleganckie ubranie i szpilki. To naprawdę dobra szkoła.
 
Klaudia - absolwentka Technikum Ekonomicznego
Redaktor: Administrator   
21.06.2014.

Mam na imię Klaudia. Jestem  absolwentką 2013 roku Technikum Ekonomicznego ZSP w Radzyniu Podlaskim.
Dzięki odpowiedniemu zaangażowaniu nauczycieli w przekazywanie nam posiadanej wiedzy, część praktyczną egzaminu zawodowego zdałam na 99% oraz zostałam wyróżniona przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich jako Technik Absolwent 2013. Umożliwiło mi to podjęcie mojej pierwszej pracy na stanowisku asystentki finansowo-księgowej w firmie w Warszawie.
W październiku zaczęłam studia na kierunku finanse i rachunkowość. Posiadając wiedzę zdobytą w ZSP im. Jana Pawła II bez wysiłku zaliczam kolokwia i egzaminy.
Aktualnie pracuję jako sekretarka w biurze rachunkowym. Po okresie próbnym od razu dostałam umowę na czas nieokreślony. Moja praca polega nie tylko na witaniu gości, odbieraniu telefonów i składaniu zamówień. Pomagam również w bieżących pracach księgowym, tzn. księguję dowody, sporządzam różne zestawienia, umowy i inne dokumenty.
Chciałam jeszcze dodać, że w niedalekiej  przyszłości spodziewam się awansu na stanowisko księgowej i szczerze polecam naszą szkołę bo po niej jest możliwość pracy w zawodzie.

Klaudia - absolwentka Technikum Ekonomicznego