START arrow SPORT
SPORT
4 medale pływaków z MULKS "Technik - Orion"
Autor: J.Dębski   
07.02.2016.
Czytaj całośćW sobotę 30 stycznia 2016 roku 31 osobowa grupa pływaków reprezentująca sekcję pły-wacką MULKS „Technik –Orion” przy Zespole Szkól Ponadgimnazajalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wraz z trenerem Jackiem Dębskim wzięła udział w imprezie : „ZAWODY O LAUR LUBELSKIEGO KOZIOŁKA” 40 edycja – 2016 RUNDA I. Impreza odbyła się na pływalni olimpijskiej AQUA Lublin, Al. Zygmuntowskie 4.
W zawodach wystąpiło 455 zawodników z 18 klubów, głównie z terenu woj. lubelskiego. Dziewczęta i chłopcy z roczników 2000 - 2009 startowali na różnych dystansach, różnymi stylami pływackimi. Formula zawodów przewiduję występ w 6 rundach, a każda runda to inny styl pływacki i dystans, dlatego też w ciągu całego roku każdy zawodik ma możliwość zaprezentowania swoich umiejętności technicznych, wytrzymałości i szybkości. Najsilniejszą grupą naszej sekcji tradycyjnie byli chłopcy z rocznika 2006.
Czytaj całość
 
Finał rejonu w piłce nożnej
Autor: M.Frączek   
31.01.2016.

Czytaj całość27.01.2016 roku w hali widowiskowo - sportowej ZSP im. Jana Pawła II  w Radzyniu Podlaskim rozegrano finał rejonu Biała Podlaska w halowej piłce nożnej chłopców. Wzięło w nim udział 50 zawodników szkół ponadgimnazjalnych rejonu bialskopodlaskiego wraz z opiekunami. Zawody otworzyła Dyrektor ZSP Pani dr Grażyna Dzida. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, a wszystkie dyplomy.  Awans do finału wojewódzkiego (10-02-2016 Biłgoraj ) uzyskało I LO w Łukowie. Organizatorem zawodów był Marek Frączek, a sędzią głównym Michał Brzozowski.

Finał rejonu w piłce nożnej 

Czytaj całość
 
Mistrzowie z ZSP
Autor: E.Koperwas   
25.01.2016.

Dnia 18.01.2015 r. w Hali widowiskowo – Sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej.
Zawody uroczyście otworzyła dyrektor szkoły Grażyna Dzida. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół z powiatu radzyńskiego: ZSR w Woli Ossowińskiej, ZSS w Komarówce, I LO w Radzyniu Podlaskim oraz uczniowie naszej szkoły. Nasza drużyna zwyciężyła bezapelacyjnie i zakwalifikowała się do Turnieju Rejonowego, który odbędzie się w naszej szkole.

Zawody zostały przygotowane przez p. Edmunda Koperwasa oraz p. Damiana Panka.

Mistrzowie z ZSP 

 
Ogólnopolskie Zawody Pływackie
Autor: Jacek Dębski   
20.01.2016.

Czytaj całośćOgólnopolskie Zawody Pływackie  o „Puchar Konrada Czerniaka” - II edycja

Pływalnia Aqua Lublin w Lublinie - 22 grudnia 2015

 Młodzi zawodnicy z MULKS „TECHNIK – ORION” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim pragnąc doskonalić swoje umiejętności i naśladować najlepszych wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich  o „Puchar Konrada Czerniaka”
Zawody zorganizowane zostały przez: Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Sportową Akademię Konrada Czerniaka, Lublin Miasto Inspiracji, MOSiR „Bystrzyca” Lublin oraz Aqua Lublin. Skierowane do zawodniczek i zawodników urodzonych w roku: 2002, 2003, 2004, 2005 i młodszych ( kategorie wiekowe).
Celem imprezy było:
1. Popularyzacja sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży.
2. Lekcja poglądowa techniki pływania delfinem w wykonaniu:
V-ce Mistrza Świata i Mistrza Europy Konrada Czerniaka.
W zawodach wzięło udział 493 zawodniczek i zawodników z 37 klubów z terenu całej Polski i zawodnik z włoskiego klubu Nuoto Milazzo A.S.D. Milazzo.
MULKS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim reprezentowało siedmiu zawodników, podopiecznych trenera Jacka Dębskiego. : Mikołaj Maciuk – 2006, Łukasz Opolski – 2006, Mikołaj Trykacz – 2006, Jakub Kałuszyński – 2005, Karol Świć – 2004, Rafał Musiatowicz – 2003 i Bartosz Trykacz – 2003,

Czytaj całość
 
Zawody pływackie "Od młodzika do olimpijczyka"
Autor: Mikołaj Maciuk   
20.01.2016.
Czytaj całośćZawody pływackie "Od młodzika do olimpijczyka"
Rok 2016 grupa młodych pływaków z MULKS „ Technik-Orion” wraz ze swoim trenerem Jackiem Dębskim rozpoczęła startem 16 stycznia w ogólnopolskich zawodach „Od młodzika do olimpijczyka” w Warszawie. Wśród 314 zawodników z 49 klubów z całej Polski (m.in. z Krakowa, Gdańska, Bydgoszczy, Łodzi i licznych klubów warszawskich) radzyński klub reprezentowali chłopcy z rocznika 2006: Michał Danilczuk, Mikołaj Maciuk, Łukasz Opolski i Mikołaj Trykacz oraz najmłodsza pływaczka z rocznika 2007- Urszula Gepner - podopieczna Natalii Borysiuk, która dzielnie walczyła w swoich kategoriach. Zawodnicy przyzwyczajeni do porannych treningów, ochoczo stawili się na zbiórkę o 5.00.
W Warszawie zawodnicy rywalizowali z przedstawicielami dużych klubów, nie ustępując im możliwościami technicznymi i walecznością. Liderem grupy jak zwykle okazał się Michał Danilczuk, który zajął dwukrotnie szóste miejsce (50m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym).
Czytaj całość
 
Sukcesy radzyńskich judoków na koniec roku 2015
Autor: W.Podsiadły   
28.12.2015.
Czytaj całośćOgólnopolski Turniej Judo w Sochaczewie
21 listopada 2015 roku w Sochaczewie odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Wójta Gminy Sochaczew w kategorii dzieci (roczniki 2003-2006) i młodzików (2001-2002) w Judo z udziałem młodych judoków z Radzyńskiego Klubu Orion-Technik, działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim.
W zawodach uczestniczyło ponad 300 zawodników z blisko 30 klubów z Polski centralnej, głownie z Mazowsza, Łodzi i województwa świętokrzyskiego. W tym, 9 młodych judoków z MULKS Orion-Technik przy ZSP w Radzyniu Podlaskim. Rywalizacja była na wysokim poziomie z udziałem medalistów Mistrzostw i Pucharu Polski młodzików. Pomimo wielu wymagających przeciwników Radzyniacy wywalczyli 4 medale oraz po dwa  5 i  7. Skuteczniejsze okazały się dziewczynki zdobywające więcej nagród.
Pierwsze miejsce w wadze 33 kg dzieci starszych wywalczyła Daria Hołownia, zaś drugie miejsce jej siostra Anita w wadze 33 kg. Druga była również Agnieszka Kałuska startująca w wadze 39 kg. 3 miejsce w licznej i bardzo mocno obsadzonej wadze 30 kg wywalczył Franek Gepner, który wyprzedził kolegów z klubu Andrzeja Kowalika (5. miejsce) i Janka Zajko (7 miejsce). W wadze 52 kg 5 miejsce zajęła Zuzia Krupa natomiast w wadze 33 kg chłopców  dziewiąty był Michał Obrębski. W kategorii 50 kg debiutował Kryspin Niebrzegowski, który mimo krótkiego stażu treningowego odważnie, choć jeszcze bez sukcesu, wystartował w zawodach.
Czytaj całość
 
VI Mistrzostwa Powiatu w pływaniu dziewcząt i chłopców
Autor: N.Borysiuk   
28.12.2015.
Czytaj całość28 listopada 2015 r. na pływalni MOSiR w Radzyniu Podlaskim odbyły się VI Mistrzostwa Powiatu w pływaniu dziewcząt i chłopców w kategorii wiekowej 2003-2007 o Puchar Starosty Radzyńskiego.
Zawody rozpoczął prezes klubu Mariusz Antol oraz Zdzisław Janus życząc wszystkim wielu sukcesów oraz osiągnięcia najlepszych wyników.
W zawodach wzięło udział ponad 70 dziewcząt i chłopców na co dzień trenujących pod okiem trenerów Natalii Borysiuk i Jacka Dębskiego w klubie MULKS „Technik-Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim oraz zawodniczka ze Szkoły Podstawowej w Wohyniu. Zawodnicy mieli okazję rywalizować w 13 różnych konkurencjach we wszystkich kategoriach wiekowych.  Wielu z nich osiągając rekordy życiowe, plasując się na najwyższym stopniu podium. Nagrodzeni pływacy otrzymali pamiątkowe medale, statuetki i dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a każdy uczestnik zawodów koszulkę. Najlepszymi zawodnikami IV Mistrzostw Powiatu zostali Eliza Gomółka i Jakub Kałuszyński, którzy zwyciężyli w trzech konkurencjach pływackich i zostali nagrodzeni Pucharem Starosty Radzyńskiego. Ogromne podziękowanie za pomoc w organizacji zawodów dyrektor MOSiR-u Agnieszce Włoszek oraz pracownikom pływalni.
Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Marka Topyły.
Czytaj całość
 
MULKS - Sekcja pływacka
Autor: J.Dębski   
22.12.2015.
Czytaj całość21 listopada zawodnicy MULKS „Technik – Orion”  przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim startowali w drugich eliminacjach ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci w ramach programu OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA w Warszawie, dzień później 22 listopada w prestiżowych wojewódzkich zawodach – Pływacka Liga „Szuwarek” w Krasnymstawie.

„OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA”
W Warszawie  Nasz Klub reprezentowali podopieczni trenera Jacka Dębskiego:
Mikołaj Maciuk, Michał Danilczuk, Łukasz Opolski i Mikołaj Trykacz. Osiągnęli bardzo dobre wyniki w walce z najlepszymi zawodnikami z całej Polski.. W zawodach wzięło udział 346 zawodniczek i zawodników z 39 klubów z roczników 2006 i 2007. W wyścigu na 50 m st. dowolnym wystartowało np. 75 zawodników z rocznika 2006. Każdy z zawodników miał prawo startu tylko w dwóch konkurencjach. Po trzech latach ciężkiej pracy, młodzi zawodnicy z „Technika” pływają już czterema stylami pływackimi, mają dopiero po dziewięć lat i stale doskonalą swoje umiejętności, a miejsca i uzyskane czasy są tego najlepszym przykładem.
Czytaj całość
 
XI Mistrzostwa Szkoły w pływaniu dziewcząt i chłopców
Autor: N.Borysiuk   
27.11.2015.
Czytaj całośćDnia 16.11.2015 r. odbyły się XI Mistrzostwa Szkoły w pływaniu dziewcząt i chłopców Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, w których uczestniczyli uczniowie klas I, II i III.
Od wielu lat kontynuowana jest tradycja organizacji zawodów, które na początku swojego istnienia odbywały się na pływalni w Międzyrzecu Podlaskim i Łukowie. Dzięki inicjatywie Pana Jacka Dębskiego, który chciał rozpropagować pływanie w naszym mieście, młodzież wyjeżdżała tam na pływalnie, gdzie nabywała nowe umiejętności lub je doskonaliła. Od trzech lat zawody odbywają się na pływalni w Radzyniu Podlaskim. Dzięki ogromnemu poparciu Pani Dyrektor Grażyny Dzidy uczniowie mają możliwość nauki i doskonalenia techniki pływania podczas systematycznych zajęć pozalekcyjnych, prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły Jacka Dębskiego i Natalię Borysiuk.
Zawody otworzyła Pani Dyrektor, podkreślając jak wielkie znaczenie w naszym życiu odgrywa pływanie. Oprócz aspektów rekreacyjnych, główną rolę odgrywają aspekty zdrowotne i wychowawcze. Na koniec Pani Dyrektor życzyła dużo sukcesów i wspaniałych wyników oraz zachęciła do korzystania jak największego grona uczniów z zajęć pozalekcyjnych na pływalni.
Czytaj całość
 
Nasi tenisiści na Rejonowej Licealiadzie w Parczewie
Autor: M.Frączek   
26.11.2015.
Czytaj całośćTenisiści ZSP im Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim nadal w czołówce rejonu bialskopodlaskiego. Dnia 19.11.2015 reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w finale Rejonowej LICEALIADY w indywidualnym tenisie stołowym w Parczewie. Szkołę naszą reprezentowali: Joanna Wierzbicka,  Paulina Maliszewska , Weronika Buc, a także Łukasz Maksymiuk
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 56 z 214