START arrow SPORT
SPORT
O Laur Lubelskiego Koziołka
Autor: A.Trykacz   
28.06.2016.
Czytaj całośćW dniu 4.06.2016r. na obiekcie sportowym Aqua Lublin odbyła się III runda zawodów " O Laur Lubelskiego Koziołka". Lubelska pływalnia gościła prawie 400 zawodników z 20 klubów. W zawodach wystartowało 30 zawodników z MULKS Technik-Orion. W startach indywidualnych na podium stawali: Michał Danilczuk-II miejsce w konkurencji 50 m stylem motylkowym, Urszula Gepner - II miejsce w konkurencji 25 m stylem klasycznym oraz Łukasz Opolski – 100 m stylem grzbietowym. Bardzo dobrze spisała się sztafeta mieszana 4x 50 m stylem zmiennym w skłądzie: Eliza Gomółka, Mikołaj Maciuk, Jakub Kałuszyński i Michał Danilczuk zajmując 5 miejsce na 18 startujących drużyn.
Czytaj całość
 
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Pływackie
Autor: J.Dębski   
08.06.2016.
Czytaj całośćW dniach 21-22.05.2016 r. na krytej pływalni H2O w Lublinie odbyły się najważniejsze zawody dzieci 10-11 lat. W  Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach Pływackich Dzieci 10 i 11 letnich  udział wzięło 152 zawodników i zawodniczek z 13 klubów  województwa lubelskiego. MULKS Technik-Orion przy ZSP w Radzyniu Podlaskim  reprezentowało 9 młodych pływaków: Syta Julia, Muniowska Martyna, Niewęgłowska Natalia, Gomółka Eliza, Mikołaj Trykacz, Łukasz Opolski, Mikołaj  Maciuk, Michał Danilczuk i Jakub Kałuszyński.
Radzynianie mimo,iż po raz pierwszy brali udział w zawodach tej rangi pokazali, się z bardzo dobrej strony zdobywając 4 medale (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy).. Na największe słowa uznania zasługują chłopcy z rocznika 2006 r, którzy w klasyfikacji końcowej okazali się najlepszą drużyną województwa lubelskiego, wyprzedzając drugą drużyne o prawie 400pkt. W końcowej klasyfikacji indywidualnej duży sukces odniósł Michał Danilczuk zajmując II miejsce w województwie. Pozostali chłopcy znaleźli się w pierwszej dziesiątce zawodów : IV Łukasz Opolski, V Mikołaj Trykacz i VII Mikołaj Maciuk. W klasyfikacji łącznej dziewcząt i chłopców rocznik 2006 drużyna uplasowała się na 5 miejscu, niestety na wynik końcowy wpływ miały  braki kadrowe wśród dziewcząt z tego rocznika.
Czytaj całość
 
Światowy sukces wychowanka MULKS TECHNIK-ORION Radzyń Podlaski
Autor: W.Blicharz   
29.05.2016.
Czytaj całośćMateusz Paszkowski - radzyniak, wychowanek MULKS TECHNIK – ORION Radzyń Podlaski - reprezentujący nasz kraj, w parze z Mateuszem Łysikowskim zajął piąte miejsce na rozgrywanych w maju w Lucernie Mistrzostwach Świata do lat 21 w siatkówce plażowej. W mistrzostwach wystartowało 37 reprezentacji krajowych. Do zawodów głównych awansowały 32 zespoły podzielone na 8 grup. Nasza reprezentacja znalazła sie w grupie G, którą zdecydowanie wygrała tracąc tylko jednego seta. W 1/16 finału pokonaliśmy zespół z Brazylii. Pierwsza porażka na turnieju nadeszła dopiero w ćwierćfinale. Polacy ulegli drużynie z Wenezueli i ostateczne zostali sklasyfikowani na 5 miejscu w świecie w kategorii wiekowej do lat 21, mimo że obaj mają dopiero po 19 i 18 lat.
Czytaj całość
 
Pięć medali w Krasnymstawie pływaków MULKS "Technik-Orion"
Autor: Jerzy Opolski   
16.05.2016.
Czytaj całość17 kwietnia, dzień po zmaganiach o Laur Lubelskiego Koziołka  17-osobowa grupa naszych pływaków wzięła udział w III rundzie Krasnostawskiej Ligi Pływackiej, która gościła 236 zawodników z 16 klubów .
Podopieczni trenera Jacka Dębskiego zdobyli aż 5 medali i po raz pierwszy znaleźli się jako klub na czwartej pozycji w rankingu. Na tę pozycję zapracowali wszyscy zawodnicy zbierając cenne dla klubu punkty.
Najlepszą z grupy dziewcząt okazała się Urszula Gepner, która zajęła  3 miejsce na podium. Najmocniejszą grupą tradycyjnie okazali się chłopcy z rocznika 2006 zdobywając aż 4 medale:  złote Michał Danilczuk i Łukasz Opolski, srebrny Igor Melchior i brązowy Mikołaj Maciuk. Czwarte również punktowane miejsce zajął Mikołaj Trykacz.
Czytaj całość
 
Awans drużyny dziewcząt do finału wojewódzkiego!
Autor: M.Frączek   
10.05.2016.

W dniu 28.04.2016 roku   w  Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Rejonu XXXIX  edycji Zawodów Sportowo-Obronnych "Sprawni jak żołnierze -  2016" przy współpracy Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Celem zawodów jest popularyzowanie wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju, propagowanie współzawodnictwa i doskonalenie umiejętności sportowo-obronnych wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę w zawodach  reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców w składzie: Marta Wach,  Iza Mróz, Patrycja Sowisz, Dominik Kozieł, Adam Kawka i Dominik Grzywacz. W zawodach brało udział 10 drużyn chłopców i 7 drużyn dziewcząt. Przez kilka następnych godzin młodzi zawodnicy musieli wykazać się sprawnością fizyczną, umiejętnościami strzeleckimi, celnością rzutu granatem oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szczególnym wyzwaniem dla zawodników okazał się - ograniczony w czasie do 1 godziny - bieg na orientację, polegający na odnalezieniu w urozmaiconym leśnym terenie kilkunastu punktów kontrolnych w I, II i III strefie. Po kilkugodzinnych sportowych zmaganiach przyszedł czas dla zawodniczek i zawodników na odpoczynek i wojskowy posiłek oraz ogłoszenie wyników całodziennych zmagań. W klasyfikacji  drużynowej, kategorii dziewcząt – ZSP w Radzyniu Podlaskim zajęło 3 miejsce a w kategorii chłopców 5 miejsce. Szczególnie dziewczęta mają powód do satysfakcji, ponieważ zakwalifikowały się do Finału Wojewódzkiego i w dniach 24-25 kwietnia będą walczyły w grupie sześciu najlepszych zespołów lubelszczyzny o awans do turnieju ogólnopolskiego.

Awans drużyny dziewcząt do finału wojewódzkiego! 

 
Zawody pływackie o Laur Lubelskiego Koziołka - 40 edycja 2016
Autor: A.Trykacz   
10.05.2016.
Czytaj całośćW sobotę 16 kwietnia - 25 osobowa drużyna MULKS „Technik-Orion” przy ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wystartowała w II rundzie zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Pływalnia Aqua Lublin gościła 532 zawodników z 23 klubów województwa lubelskiego oraz Połańca i Radomia. Po raz pierwszy w imprezie udział wzięli zawodnicy ze szkoły sportowej w Kuzniecowsku i Kijowie. W sumie odbyły się 994 starty indywidualne i 37 startów w sztafetach. Rywalizacja była niezwykle pasjonująca, zawodnicy dawali z siebie wszystko, ciesząc się ze zdobytych medali a także poprawionych rekordów życiowych. Było wiele emocjonujących pojedynków gdzie o zwycięstwie decydowały ułamki sekund. Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja sztafet. Bardzo dobre 3 miejsce (na 21 startujących ) zajęła sztafeta mieszana z rocznika 2006 i 2005 w kategorii 4x50 m stylem dowolnym w składzie: Muniowska Martyna, Gomółka Eliza, Łukasz Opolski, Michał Danilczuk. Na szczególne słowa uznania zasługują chłopcy : Maciuk Mikołaj, Trykacz Mikołaj, Melchior Igor (10 lat) oraz Kałuszyński Jakub (11 lat), którzy nie wystraszyli się starszych kolegów i wystartowali w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym w kategorii wiekowej 12-16 lat. Chłopcy mimo, iż z góry skazani byli na ostatnie miejsce bardzo poważnie podeszli do startu co spowodowało, że udało się im wyprzedzić na ostatnich metrach sztafetę AQUA Ryki. W tej samej konkurencji sztafeta w składzie: Kostrzewa Bartosz, Musiatowicz Rafał, Trykacz Bartosz, Świć Karol zajęła 5 miejsce.
Czytaj całość
 
XXI Wiosenne Mistrzostwa Miasta Łuków w Pływaniu
Autor: A.Trykacz   
01.04.2016.
Czytaj całośćCztery dni po występach na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka ” w Warszawie nasi zawodnicy wystartowali w kolejnych, tym razem w pobliskim Łukowie. 17 marca 2016 r. odbyły się XXI Wiosenne Mistrzostwa Miasta Łuków w Pływaniu Pamięci Andrzeja Rogalińskiego
W imprezie wystartowało ponad 200 zawodników z 19 klubów. Mimo, iż zawody odbywały się w czwartek o godz. 10.00 klub MULKS Technik-Orion Radzyń Podlaski reprezentowało aż 29 zawodników i zawodniczek.
Na trybunach oczywiście nie mogło zabraknąć rodziców, którzy głośno dopingowali naszych reprezentantów. Można powiedzieć, że zawodnicy spisali się na medal. Podopieczni trenerów Jacka Dębskiego i Sebastiana Brodawki zdobyli 10 medali.
Tradycyjnie najmocniejsza okazała się grupa chłopców z rocznika 2006 r. trenująca pod okiem Jacka Dębskiego, która zdobyła w sumie 8 medali. Chłopcy zdominowali styl dowolny na dystansie 50 m zajmując całe podium, dodatkowo w pierwszej 6 znalazło się aż 5 naszych zawodników.
Czytaj całość
 
IV Eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Pływackich
Autor: S.Brodawka A.Trykacz   
19.03.2016.
Czytaj całośćIV Eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Pływackich
W dniu 12 marca 2016 r. w Warszawie odbyły się IV Eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka”. Impreza po raz pierwszy gościła w nowo otwartym Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Mieści się tu m.in. basen olimpijski z ruchomym wypłycającym dnem o wymiarach 25 x 51,3 m i głębokości 2,0-2,1 m, posiadający 10 torów o szerokości 2,5 m.
Basen wyposażony jest w najnowocześniejszy elektroniczny system pomiaru czasu, trybuny na 670 osób, w tym trybunę ruchomą na 200 osób. Pływalnia spełnia wymogi FINA, LEN i PZP do przeprowadzania zawodów pływackich o randze międzynarodowej. Jest to jedyny w stolicy basen o pełnych wymiarach olimpijskich.
Występ na tak wspaniałym obiekcie na długo zostanie w pamięci młodych zawodników. O randze imprezy może świadczyć fakt, że w zawodach startowali zawodnicy z sekcji pływackich takich klubów jak Polonia Warszawa czy Legia Warszawa.
W zawodach wzięło udział ponad 1000 uczestników z 86 klubów z całego kraju.
Czytaj całość
 
Wychowanek MULKS - TECHNIK Orion kolejny raz w kadrze Polski!
Autor: MULKS Technik ORION   
19.03.2016.
Czytaj całośćWychowanek Międzyszkolnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „TECHNIK-ORION” Mateusz Paszkowski po raz kolejny otrzymał powołanie Polskiego Związku Piłki Siatkowej do Reprezentacji Polski na sezon 2016. Mateusz przygodę z siatkówką rozpoczął jako uczeń piątej klasy szkoły podstawowej. Wraz z drużyną prowadzona przez trenera Wojciecha Blicharz uczestniczył w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Młodzików i Kadetów. Jako uczeń trzeciej klasy gimnazjum powołany został do Kadry Województwa Lubelskiego i reprezentował nas na Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale.
Był to przełomowy moment w karierze tego zawodnika. Po turnieju zaproszony został na testy do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, gdzie dziś uczy się i trenuje. Od 2013 roku jest zawodnikiem SMS Łódź.
W sezonie 2016 jako reprezentant naszego kraju będzie uczestniczył w następujących zawodach:
Mistrzostwa Świata do lat 21- Lucerne (Szwajcaria)
data: 12-16 Maja
Mistrzostwa Europy do lat 20- Antalaya (Turcja)
data: 16-19 Czerwca
Mistrzostwa Europy do lat 22- Saloniki (Grecja)
data: 25-28 Sierpnia
Czytaj całość
 
Sekcja pływacka
Autor: MULKS Technik Orion   
12.03.2016.

Czytaj całośćZajęcia sekcji pływackiej i podział na grupy

 PLAN ZAJĘĆ OBOWIĄZUJĄCY OD 14.03.2016

PONIEDZIAŁEK:
16.30 – 17.30 Dzieci
17.30 – 18.30 Grupa V

ŚRODA:
16.30 – 17.30 gr IV
17.30 – 18.30 gr III

CZWARTEK:
6.30 – 7.30 Grupa IV

PIĄTEK:
6.30 – 7.30 Grupa III

SOBOTA:
10.00 – 11.00 Dzieci
11.00 – 12.00 Grupa V

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 42 z 214