START arrow Z ŻYCIA SZKOŁY
Uczniowie II LO w ZSP rozpoczęli zajęcia na KUL
Autor: Dorota Krasucka   
25.06.2017.

Czytaj całośćW kwietniu 2017 roku  została podpisana umowa patronacka pomiędzy  Wydziałem Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, a II Liceum Ogólnokształcącym w ZSP. Na jej efekty nie trzeba było długo czekać. Już na początku czerwca klasy pierwsza i druga o profilu prawno-administracyjnym zostały zaproszone na spotkanie w murach uczelni.  Powitał ich Dziekan prof. dr hab. Krzysztof Wiak. Wyraził radość z rozpoczęcia współpracy i przedstawił porządek wizyty. Uczniowie II LO mieli okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawych warsztatach, przygotowanych przez studentów KUL, na temat prawa cywilnego i własności.

Uczniowie II LO w ZSP rozpoczęli zajęcia na KUL 

Czytaj całość
 
Zakończenie roku szkolnego w ZSP
Redaktor: Administrator   
21.06.2017.

Zakończenie roku szkolnego w ZSP

 

 

Zakończenie roku szkolnego - zaproszenie 

 
Konkursy, konkursy!
Redaktor: Administrator   
21.06.2017.
Czytaj całośćW Roku Josepha Conrada  Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II  w Radzyniu Podlaskim ogłasza  konkurs literacki „Z Podlasia w świat. Podróż jako przygoda i doświadczenie” oraz konkurs fotograficzny „W drodze”.
Z okazji przypadającej 03 grudnia 160. rocznicy urodzin autora "Jądra ciemności" Sejm RP ustanowił rok 2017 Rokiem Josepha Conrada. W uchwale napisano: „Podejmowanie tematów ważnych dla starego kontynentu czyni go pisarzem uniwersalnym, który [...] nakreślił wizję „Europy bez granic”, stanowiącą podstawę trwałego pokoju między narodami Europy. Wpływ twórczości Josepha Conrada na współczesną literaturę ma wymiar ponadczasowy, a jego dzieła [...] na zawsze weszły do kanonu lektur. Powstający pod wpływem literatury polskich romantyków dorobek pisarski Josepha Conrada zawiera uniwersalne wartości etyczne."
Czytaj całość
 
"Czytaj Książki. Książki czytaj! W bibliotece o nie pytaj."
Autor: E.Wierzchowska, J.Bilska   
21.06.2017.
Czytaj całośćNoc Bibliotek w  Bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
W ramach ogólnopolskiej  akcji Noc Bibliotek uczniowie należący do Dyskusyjnego Klubu Książki wzięli udział w grze miejskiej. Moderator klubu pani Ewelina Wierzchowska przygotowała trasę gry.  Uczniowie zostali podzieleni na trzy zespoły i musieli odnaleźć 6 punktów, które zostały ukryte w szkole. Dodatkowo w każdym punkcie otrzymywali zestaw literackich zagadek i część hasła do ułożenia. Ostatnim miejscem do odnalezienia była biblioteka szkolna, gdzie zadaniem było odgadnięcie przysłowia  w grze w kalambury.  Wszystkie zespoły bawiły się świetnie i doskonale poradziły sobie z zagadkami. Ukrytym hasłem była myśl: „ Czytaj Książki. Książki czytaj! W bibliotece o nie pytaj.”
Ponadto w ramach akcji Noc Bibliotek uczennica klasy II LO ZSP im. Jana Pawła II Karolina Trochimiak (opiekun Jolanta Bilska) odwiedziła dzieci z placówki Nasz Dom. Czytała książki nadesłane przez CEO,  a potem wspólnie z dziećmi wykonywała prace plastyczne. Wizyta ta była podsumowaniem działań Karoliny, która w roku szkolnym 2016/2017 odwiedzała systematycznie podopiecznych z domu dziecka, by wspólnie czytać książki. Lekcję czytania przeprowadziła również w szkole Podstawowej w Wohyniu, wykorzystując materiały z projektu „Poczytajmy o pszczołach”.
Czytaj całość
 
Rozstrzygnięcie Konkursu Mechanicznego w ZSP
Autor: J.Świć   
18.06.2017.

Czytaj całośćW dniu 30 maja 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Mechanicznego. Konkurs ten był realizowany pod patronatem firmy Protechnika – która była fundatorem nagród i Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych. W konkursie wzięli udział uczniowie Technikum Mechanicznego naszej szkoły. Składał się on z dwóch części: pisemnej – testowej i praktycznej – konstruktorskiej. Prawdziwym wyzwaniem dla uczniów okazała się część praktyczna w której uczniowie mieli wykonać wymyślony przez siebie model urządzenia.

Sprowadzało się to do sporządzenia uproszczonej dokumentacji technologicznej – rysunki wykonane w programie komputerowym CAD, wykonania podstawowych obliczeń, dobrania elementów znormalizowanych oraz montaż modelu urządzenia. Główne elementy konstrukcyjne urządzeń zostały wykonane dla uczniów przez zakład produkcyjny Protechnika. Celem tego konkursu było zachęcenie uczniów do prac konstrukcyjnych i promowanie  tej dziedziny przemysłu.
Laureatami konkursu zostali: I miejsce Damian Maliszewski – model mechanizmu suwakowego, II miejsce – Mateusz Suchora – model rębaka, III miejsce Radosław Musiatowicz – prasa ręczna do zgniatania puszek aluminiowych. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody pieniężne  (w  wysokości 300, 200 i 100zł) ufundowane przez firmę Protechnika. Oprócz nagród przedstawiciel tego zakładu zaoferował laureatom konkursu możliwość pracy w tej firmie po ukończeniu szkoły na atrakcyjnych warunkach a w przypadku dalszej nauki na studiach wyższych dofinansowanie do studiów.

Czytaj całość
 
Akcja Honorowego Krwiodawstwa w ZSP
Autor: J.Mitura   
18.06.2017.
Czytaj całość12 czerwca gościliśmy w naszej szkole ekipę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. W akcję Krwiodawstwa zaangażowali się uczniowie naszej szkoły jak również grono pedagogiczne.
Jest to szczególnie ważna akcja, ponieważ na krew czekają tysiące ludzi chorych. Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy życie innych, ale także dajemy przykład otoczeniu. I wreszcie chyba sprawa najważniejsza – poświęcając odrobinę swojego czasu, zyskujemy wielką osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za ten dar serca!
Czytaj całość
 
Zawodowy Strzał w 10!
Autor: Paweł Iwańczuk (Administrator)   
13.06.2017.

Drodzy czytelnicy! Bierzemy udział w konkursie na film promujący szkolnictwo zawodowe "Zawodowy Strzał w 10!" Autorem filmu jest Krzysztof Kap - uczeń klasy 2tb Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Zwycięzcę wyłonią internauci za pomocą "polubień", więc prosimy o Wasze głosy. Poniżej bezpośredni link do filmu - a to co należy zrobić to kliknąć: Lubię to! Liczymy na Was - jesteście wielcy!

 

https://www.facebook.com/zawodowo/videos/1454345061296231/

 

Nasz film - klikamy: Lubię to! 

 
Olga Gruchoła finalistką X Olimpiady Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"
Autor: T.Filipiuk   
06.06.2017.
Czytaj całośćW dniach 1-3 czerwca 2017  w Warszawie odbyły się zawody finałowe X Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą". Województwo lubelskie reprezentowała Olga Gruchoła uczennica kasy 2la o profilu prawno - administracyjnym, laureatka etapu wojewódzkiego olimpiady. 1 i 2 czerwcaw Muzeum Wojska Polskiego i Centralnej Bibliotece Wojskowejuczniowie rozwiązywali testy i wykonywali zadania w następujących kategoriach:
1. Geografia militarna,
2. Eksponat
3. Malarstwo
4. Broń i Barwa
5. Film
6. Literatura i poezja
7. Powstania narodowe na mapie Warszawy
8. Pieśń
9. Oprowadzenie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie
Czytaj całość
 
Twoja krew - moje życie
Autor: J.Mitura   
01.06.2017.
Czytaj całość22 maja 2017 r. odbyła się prelekcja, którą przeprowadził dr Kazimierz Ćwierz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Młodzież została zapoznana z procedurą oddawania krwi, poczynając od wstępnej kwalifikacji dawcy, nastepnie krok po kroku z całą drogą, jaką każdy dawca musi przebyć, aby jego krew dotarła do chorego. Pan doktor starał się rozwiać obawy i obalić krążące w społeczeństwie mity związane z honorowym oddawaniem krwi, jak również zaprosił młodzież na akcję poboru krwi, która odbędzie się 12 czerwca 2017 r. w sali nr 18 w godzinach: 9.00 - 13.00. Chętne osoby mogą się zapisywać w pokoju pedagoga szkolnego (J.Mitura).
Czytaj całość
 
Beauty Days 2017
Autor: M.Iwańczuk   
27.05.2017.

Czytaj całośćW piątek 19 maja uczennice technikum fryzjerskiego i liceum ogólnokształcącego wraz z nauczycielkami Magdaleną Iwańczuk i Anetą Kondraciuk uczestniczyły w Międzynarodowych Targach Fryzjerskich i kosmetycznych  Beauty Days 2017. Wydarzenie to odbywało się w Ptak Warsaw Expo International Exhibition & Congress Centre w Nadarzynie i skupiło producentów, dystrybutorów oraz profesjonalistów w branży fryzjerskiej i kosmetycznej. Targi Beauty Days były doskonałą okazją do szczegółowego zapoznania się z trendami na nadchodzące sezony, najnowszymi produktami oraz technologiami wykorzystywanymi w przemyśle fryzjerskim i kosmetycznym. Swoją ofertę zaprezentowali wystawcy wielu gałęzi branży fryzjersko-kosmetycznej. Uczennice miały okazję uczestniczyć w wykładach, prezentacjach autorskich stylizacji fryzur, manicure i makijażu wykonywanych przez uczniów, pokazach najmodniejszych stylizacji fryzjerskich i zabiegów pielęgnacyjnych, pokazach makijażu i manicure wiodących firm kosmetycznych.

Beauty Days 2017 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 14 z 619